جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5700

 ميز خبر  

 توليدات مجتمع‌هاي پتروشيمي غرب کشورادامه دارد

مدير کنترل توليد شرکت ملي صنايع پتروشيمي گفت: بررسي‌هاي ما بعد از وقوع زلزله نشان مي‌دهد که خوشبختانه هيچ يک از واحدهاي پتروشيمي در منطقه آسيب نديدند.به گزارش فارس ،علي محمد بساق زاده مدير کنترل توليد شرکت ملي صنايع پتروشيمي با اشاره به حادثه زلزله در غرب کشور گفت: بررسي‌هاي ما بعد از وقوع زلزله نشان مي‌دهد که خوشبختانه هيچ يک از واحدهاي پتروشيمي در منطقه آسيب نديدند.

وي ادامه داد: در حال حاضر توليد در اين مجتمع ها که براي چنين حوادثي آمادگي داشتند و طراحي آنها به گونه‌اي است که زلزله‌هاي با ريشتر بيشتر را نيز تحمل مي کنند ادامه دارد.

بساق زاده تصريح کرد: همچنين خط لوله اتلين غرب که اتيلن را از عسلويه به مهاباد منتقل مي کند نيز در شرايط خوبي به سر مي‌برد و هيچ آسيبي به اين خط وارد نشده است.

زلزله مانع توليد نفت ميدان آذر نشد

مجري طرح توسعه ميدان آذر در شرکت مهندسي و توسعه نفت گفت: توليد نفت در ميدان آذر بدون وقفه در جريان است و جاي هيچ نگراني وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومي وزارت نفت ،کيوان ياراحمدي، مجري طرح توسعه ميدان آذر در شرکت مهندسي و توسعه نفت، گفت: توليد نفت در ميدان آذر بدون وقفه در جريان است و جاي هيچ نگراني وجود ندارد.

وي ادامه داد: هم‎اکنون توليد تجمعي نفت در ميدان آذر به مرز 6 ميليون بشکه نزديک شده است.

ميدان نفتي آذر در بلوک اناران، در دماغه کوه‎هاي زاگرس و در امتداد مرز ايران و عراق در جنوب غربي ايلام بين شهرهاي مهران و دهلران قرار گرفته است.هم‎اکنون روزانه بيش از 30 هزار بشکه نفت از اين ميدان مشترک برداشت مي‎شود.

توليد گاز از ميدان پارس جنوبي از مرز 85 ميليارد متر مکعب گذشت

معاون عمليات و پشتيباني شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به توليد 85,4 ميليارد مترمکعب گاز ترش غني در نيمه نخست امسال گفت: توليد تجمعي گاز از ميدان پارس جنوبي در سال گذشته به 155.23 ميليارد متر مکعب رسيد.

به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، يحيي رشيدي به بهره برداري از 14 سکوي گازي ( فازهاي 12، 15 و 16، 17 و 18، 19 ، 20 و 21) در دولت يازدهم اشاره کرد و گفت: مجموع گاز ترش غني توليد شده از اين سکوها تاکنون 135,60ميليارد متر مکعب بوده است.

وي با بيان اين‌که تاکنون 25 سکوي گازي در پارس جنوبي به بهره برداري رسيده، افزود: با توجه به پايان تعميرات اساسي، اين سکوها تا پيش از زمستان به آمادگي توليد با ظرفيت کامل مي رسند.

رشيدي، توليد ايمن و پايدار گاز از پارس جنوبي و ايجاد ظرفيت‌هاي جديد توسعه را اولويت اصلي شرکت نفت و گاز پارس عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه ريزي صورت گرفته رقم توليد گاز پارس جنوبي تا پايان سال به روزانه 570,5 ميليون متر مکعب مي رسد که اين ميزان توليد با توجه به پيش بيني هاي انجام شده در بخش عمليات توليد و همچنين پشتيباني هوايي و دريايي محقق خواهد شد.

معاون عمليات و پشتيباني شرکت نفت و گاز پارس توليد تجمعي گاز پارس جنوبي از ابتداي توليد تا پايان شهريورماه امسال را 1147 ميليارد متر مکعب اعلام کرد و با اشاره به تکميل طرح‌هاي درحال توسعه پارس جنوبي در مدت دو سال آينده گفت: بر همين اساس و با افزايش توليد از ميدان پارس جنوبي، ميزان توليد تجمعي گاز کشور از اين ميدان در سال‌هاي آينده بطور چشمگيري افزايش خواهد يافت.

وي با اشاره به افزايش 53 درصدي توليد گاز پارس جنوبي از سکوهاي جديد، سهم فعلي توليد گاز اين ميدان را 64 درصد اعلام کرد و گفت: با اتمام توسعه بخش فراساحل فازهاي پارس جنوبي، سهم شرکت نفت و گاز پارس از اين توليدات بالغ بر 75 درصد خواهد بود.

معاون عمليات و پشتيباني شرکت نفت و گاز پارس در ادامه با تاکيد بر تقويت توان نيروي انساني شاغل در بخش مديريت عمليات و توليد اين شرکت، وجود نيروي انساني متخصص را رکن اصلي پيشبرد اولويت‌ها و تحقق برنامه هاي راهبردي دانست و افزود: مديريت منابع انساني بر اساس اصول بنيادي اين شرکت در حوزه هاي توليد و توسعه، از سال‌هاي گذشته به جذب نيروهاي متخصص اقدام کرده و با برگزاري دوره‌هاي آموزشي و حرفه اي، سطوح تخصص کارکنان را در حين خدمت ارتقا داده است.

وي همچنين کيفيت، سرعت و دقت فعاليت‌هاي نظارتي و اجرايي در بخش فراساحل را مطلوب ارزيابي و اظهار کرد: با توجه به رفع محدوديت‌ها و توسعه فضاي بين‌المللي در عرصه صنعت نفت و گاز، ضمن افزايش علاقمندي شرکت‌هاي خارجي براي همکاري در طرح‌هاي پارس جنوبي، کيفيت و سرعت فعاليت‌ها، نصب تجهيزات و قطعات يدکي افزايش يافته که اين امر اثر مطلوب و مستقيمي بر افزايش و استمرار توليد داشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي