جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/08/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5700

 يادداشت 

 سامان‌دهي 100 گروه جهادي براي کمک به مناطق زلزله‌زده

ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) با تشکيل ستاد پشتيباني از مناطق زلزله‌زده، علاوه بر ارسال صدها تن انواع اقلام موردنياز مناطق زلزله‌زده، 100 گروه جهادي و چهار درمانگاه سيار را در مناطق زلزله‌زده مستقر کرده است.

به گزارش روابط عمومي بنباد برکت، دکتر عارف نوروزي با اعلام اين خبر افزود: ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) ، با تشکيل ستاد پشتيباني از مناطق زلزله‌زده، علاوه بر ارسال صدها تن کمک، به سامان‌دهي 100 گروه جهادي براي کمک به مردم مناطق زلزله‌زده پرداخته است.

مديرعامل بنياد برکت فهرست کمک‌هاي ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) به مناطق زلزله‌‌زده را شامل 20 تريلر آب معدني، صد هزار قوطي انواع کنسرو، 20 هزار تخته پتو، 20 هزار بالشت، 20 تن خرما، 40 تن البسه، کيف، کفش و لباس گرم، هزار چراغ خوراک‌پزي و وسايل گرمايشي، 10موتور برق بيان کرد و گفت علاوه بر اين اقلام، تقاضاي 30 تن خرما، 100 هزار کنسرو تن ماهي و 30 تريلي آب معدني ديگر هم شده که به زودي نسبت به ارسال آن‌ها اقدام خواهد شد.

به گفته نوروزي، 50 درصد از اين کمک‌ها تاکنون به مناطق زلزله‌زده رسيده است و با هماهنگي ستاد بحران و نيز استاندار کرمانشاه در ميان مردم در حال توزيع است. وي افزود: 4 درمانگاه سيار بنياد برکت هم به زودي در مناطق زلزله‌زده با کادر درماني مستقر خواهند شد و هم چنين 5 کاميون انواع دارو، سرم، انواع آنتي‌بيوتيک‌ها و اقلام اورژانسي به اين مناطق ارسال شده است.مديرعامل بنياد برکت با بيان اين‌که ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) بازسازي مدارس و تعدادي از منازل را در مناطق زلزله‌زده و نيز تعدادي از مناطق روستايي که تخريب در آن‌ها گسترده بوده، تقبل کرده است، گفت: بايد منتظر باشيم تا شرايط اضطراري به پايان برسد تا بتوانيم در اين خصوص هماهنگي‌هاي لازم را انجام دهيم.

کرمانشاه سردتر مي‌شود

مدير کل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي با اشاره وضعيت جوي کرمانشاه اظهار کرد: آسمان کرمانشاه صاف تا قسمتي ابري با حداکثر دماي 20 و حداقل دماي منفي 2 درجه سانتيگراد پيش‌بيني مي‌شود.احد وظيفه در گفت و گو با ايسنا اظهار کرد: روز پنج‌شنبه (25 آبان) صاف تا قسمتي ابري با حداکثر دماي 19 و حداقل دماي منفي 2 درجه سانتيگراد خواهد بود.

وي ادامه داد: بر اساس تحليل آخرين اطلاعات هواشناسي براي بخش‌هايي از شمال شرق بارش پراکنده باران و وزش باد و گاهي رعد و برق پيش‌بيني مي‌شود که بتدريج اين سامانه از شمال شرق کشور خارج مي‌شود و در ساير نقاط کشور جوي آرام حاکم خواهد بود.

وظيفه با بيان اينکه از امروز با استقرار جوي پايدارافزايش غلظت آلاينده‌هاي جوي در شهرهاي صنعتي و پر جمعيت پيش‌بيني مي‌شود،


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي