جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5708

 ميز خبر 

 هاشمي شاهرودي: شکست داعش، استکبار را به توطئه‌هاي جديد وا خواهد داشت

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: ملّت و دولت عراق و سوريه نبايد از دسيسه‌هاي شيطان بزرگ، آمريکا و رژيم صهيونيستي غفلت کنند

به گزارش ايسنا، جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام با حضور اکثريت اعضا تشکيل شد.

در ابتداي اين جلسه، آيت‌الله سيد محمود هاشمي شاهرودي، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با گراميداشت هفته بسيج، بسيج را شجره‌اي طيبه و حاصل تفکر معنوي و انقلابي امام راحل و مقام معظم رهبري دانست و گفت: بسيج، برکات بسياري براي انقلاب، کشور و جهان اسلام داشته و دارد.

وي پيروزي جبهه مقاومت بر گروه تروريستي داعش را به رهبر معظم انقلاب، ملّت و دولت جمهوري اسلامي و نيز ملّت و دولت عراق و سوريه تبريک گفت و از تلاش‌ها و مجاهدات نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروهاي جبهه مقاومت، تشکر و قدرداني کرد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با يادآوري هشدارهاي رهبر معظم انقلاب مبني بر لزوم هوشياري نسبت به توطئه‌هاي استکبار افزود: شکست داعش، استکبار را به طراحي توطئه‌هاي جديد وا خواهد داشت، بنابراين ملّت و دولت عراق و سوريه نبايد از دسيسه‌هاي شيطان بزرگ، آمريکا و رژيم صهيونيستي غفلت کنند، هرچند که جبهه مقاومت در غلبه بر آن دسيسه‌ها نيز پيروز خواهد بود.

هاشمي شاهرودي در ادامه با اشاره به حادثه دلخراش زلزله، بر ضرورت سرعت در بازسازي مناطق زلزله‌زده تأکيد کرد و براي آسيب‌ديدگان اين حادثه، از خداوند متعال، خواستار صبر و اجر شد.

3 کشته و 15 زخمي در انفجار کويته پاکستان

پليس پاکستان اعلام کرده است انفجار بمب در شهر کويته واقع در جنوب غربي اين کشور دست کم سه تن کشته و 15 تن ديگر زخمي برجاي گذاشته است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، يکي از افسران ارشد پليس کويته گفت: انفجار در نزديکي يک ترمينال اتوبوس در حومه کويته رخ داد.

وي ادامه داد: هدف از اين انفجار يک خودروي امنيتي بود اما قربانيان غيرنظامي و شامل يک کودک هستند.

اين مقام مسئول ادامه داد: هنوز مشخص نيست که آيا اين يک انفجار انتحاري بوده است يا خير.هنوز هيچ گروهي مسئوليت اين انفجار برعهده نگرفته است که دو هفته پس از انفجار انتحاري که باعث کشته شدن رئيس پليس کويته و سه افسر ديگر شد، رخ داده است.طالبان پاکستان مسئوليت آن انفجار را برعهده گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي