جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5708

 نهادهاي مالي 

 راه اندازي سرويس استعلام ضمانتنامه هاي سپامي شبکه بانکي، بر روي ربات بانک ايران زمين

بانک ايران زمين در راستاي تاکيد بانک مرکزي بر لزوم استفاده از سامانه سپام در استعلام ضمانتنامه بانکي ريالي در فضاي شبکه هاي اجتماعي اين امکان را بر روي ربات http://t.me/izbankbot خود راه اندازي کرد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ايران زمين ، بانک ايران زمين در راستاي تاکيد بانک مرکزي بر لزوم استفاده از سامانه سپام در استعلام ضمانتنامه بانکي ريالي و سهولت مشتريان استفاده از اين امکان در فضاي شبکه هاي اجتماعي اين امکان را بر روي ربات http://t.me/izbankbotخود راه اندازي کرد. بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران به منظور جلوگيري از برخي مشکلات و ابهامات و نيز به منظور اعمال نظارت و کنترل بيشتر از سوي اين نهاد نظارتي، بانکها و موسسات مالي موظف کرد به ازاي صدور هر ضمانت‌نامه بانکي، نسبت به اخذ يک شماره اختصاصي از سامانه پيام‌رساني الکترونيکي مالي بانک مرکزي (سپام) اقدام کنند.

بر همين اساس بانکها و موسسات مالي موظفند هريک از رويدادهاي صدور، اصلاح، تمديد، پرداخت، خاتمه و ابطال ضمانت‌نامه‌هاي بانکي را مطابق با مفاد «دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه‌هاي بانکي (ريالي)» در اين سامانه ثبت کنند.

تقدير از بانک تجارت در جشنواره تکريم مديران اشتغالزا

هشتمين جشنواره تجليل و تکريم از کارآفرينان و مديران اشتغالزاي کشور با اهداي تنديس و لوح تقدير از محمدابراهيم مقدم مديرعامل بانک تجارت قدرداني به عمل آورد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت لوح تقدير جشنواره تقدير از مديران اشتغالزا به خاطر حمايت بانک تجارت از صنعتگران و واحدهاي صنفي کارآفرين و خدمات نوين بانکداري الکترونيک به امضاي دکتر علي‌اکبر صالحي معاون رئيس‌جمهور به محمدابراهيم مقدم مديرعامل بانک تجارت اعطا شد.

تحولات ملموس در شهرها با حمايت‌هاي بانک شهر از طرح هاي عمراني و فرهنگي

شهردار شهرکرد با اشاره به حمايت‌هاي بانک شهر از طرح‌هاي عمراني در تمامي شهرها گفت: اين بانک با مشارکت در پروژه‌هاي مختلف، نقش چشمگيري در روند رو به توسعه شهرها داشته است.

به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، نورالله غلاميان دهکردي با بيان اين مطلب تاکيد کرد: ارتباط قوي و تعامل مطلوب بين مديران بانک شهر و مسئولان شهرداري و شوراي اسلامي در تمامي شهرها يکي از مهمترين دلايل موفقيت در اجراي طرح‌هاي مشارکت شهري بوده است.

شهردار شهرکرد افزود: وجود بانک شهر به عنوان بنگاه اقتصادي قوي در کنار شهرداري ها باعث شده تا روند اجراي طرح‌هاي شهرسازي شتاب چشمگيري نسبت به گذشته پيدا کند.

وي افزود: البته بانک شهر با خدمات رساني در حوزه هاي مختلف بانکداري الکترونيکي و ارائه خدمات نوين بانکي به قشرهاي مختلف جامعه نقش مهمي در افزايش رضايتمندي عمومي ايفا کرده است.

رئيس بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي در همايش مديران بانک سينا:

اساس تحقق اقتصاد مقاومتي تکيه بر مردم است

رئيس بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي در همايش سراسري مديران بانک سينا با اشاره به فعاليت هايي متعددي که از سوي بنياد دربخش هاي اقتصادي صورت مي گيرد، گفت: در بخش محروميت زدايي که يکي از فعاليت هاي مهم بنياد است، دو فعاليت توسعه منطقه قلعه گنج کرمان و تسهيلاتي که از سوي بانک سينا بابت توسعه طرح هاي اشتغالزا در مناطق روستايي اعطا مي شود، از همه مهمتر است.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک سينا ،وي ضمن تشکر از همکاران بانک سينا گفت: هدف بنياد مستضعفان در توسعه مناطق روستايي که بانک سينا نقش مهمي در بررسي، تامين اعتبار و نظارت بر طرح هاي اشتغالزاي اين مناطق دارد، تکيه بر مردم و کار با مردم براي مردم مستعد منطقه است که تاکنون فرصت ظهور و بروز پيدا نکرده اند.

وي تصريح کرد: اقتصاد ما جز اينکه به مردم تکيه کند، راهي ندارد و اساس اقتصاد مقاومتي نيز همين موضوع و استفاده از امکانات موجود کشور است.مهندس سعيدي کيا با بيان اينکه اقدامات بنياد در مناطق محروم با ميل و رغبت و عشق و علاقه انجام مي شود، خاطرنشان کرد: با اين اقدامات، کارآفرينان در استانها رشد مي کنند. ما معتقديم اقتصاد کشور بايد به سمت کشف اين استعدادها به ويژه در مناطق روستايي سوق پيدا کند و زمينه رشد آنها را فراهم نمايد.

رئيس بنياد مستضعفان با اشاره به ايجاد منطقه نمونه اقتصاد مقاومتي در قلعه گنج افزود: در اين منطقه هر کاري که صورت مي گيرد براي مردم است. اساس کادر مديريتي که براي طرح هاي اشتغالزايي اين منطقه در نظر گرفته مي شود، به نوعي است که خود مردم صاحب و مالک آن مي شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي