جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5709

 خبر 

 نوبخت در ستاد بحران سرپل‌ذهاب:

زلزله‌زدگاني که کانکس بگيرند، کمک بلاعوض نخواهند گرفت

سخنگوي دولت گفت: کمک بلاعوض دولت در صورتي پرداخت خواهد شد که زلزله‌زده‌ها کانکس نگيرند. چون کمک بلاعوض براي اسکان موقت است.

به گزارش مهر، محمد باقر نوبخت در جلسه ستاد بحران سرپل ذهاب که با حضور جهانگيري در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد، گفت: هر زلزله زده اي کانکس بگيرد ديگر کمک بلاعوض نخواهد گرفت.وي افزود: کمک بلاعوض دولت در صورتي پرداخت خواهد شد که زلزله زده ها کانکس نگيرند. چون کمک بلا عوض براي اسکان موقت است.وي ادامه داد: به محض اينکه به تهران برگرديم اعتبارات عمراني منطقه را 100 درصد اختصاص خواهيم داد. راه آهن را هم معتقديم که بايد تا يک ماه آينده افتتاح شود.

بمباران مواضع داعش در شرق سوريه توسط بمب‌افکن‌هاي دور پرواز روسيه

شش بمب‌افکن روسي در اقدامي کم سابقه با پرواز از پايگاه‌هاي خود در خاک سوريه مواضع گروه ترويستي داعش در شرق سوريه را بمباران کردند و به آشيانه بازگشتند.به گزارش ايسنا، به نقل از اسپوتنيک، وزارت دفاع روسيه اعلام کرد اين شش بمب‌افکن دور پرواز از نوع "تو 22 ام 3" بودند و مراکز تجمع و دفاع تروريست‌ها در اطراف رود فرات در استان دير الزور را هدف قرار دادند.براساس بيانيه وزارت دفاع روسيه در پي اين حمله تمامي پايگاه‌هاي تروريست‌ها که پيشتر جنگنده‌هاي روسي موقعيت آنها را در اراضي سوريه مشخص کرده بودند، به طور کامل منهدم شدند.

همزمان ديده‌بان حقوق بشر سوريه که دفتر آن در لندن قرار دارد اعلام کرد که در حمله روسيه به استان ديرالزور روستاي الشعفه هدف قرار گرفته و دستکم 53 غيرنظامي از جمله 21 کودک در اين حملات کشته شدند.

عمليات گسترده ارتش سوري براي پايان دادن به حضور شورشيان در شرق دمشق

نيروهاي ارتش سوريه عمليات نظامي گسترده‌اي را عليه مواضع شورشيان مخالف و تروريست‌ها در شرق دمشق آغاز کرده‌اند.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت العهد، نيروهاي ارتش سوريه عمليات نظامي خود را عليه مواضع تروريست‌ها در غوطه شرقي دمشق آغاز کرده‌اند و به نظر مي‌رسد اين عمليات نسبت به عمليات سابق نيروهاي سوري در اين محور متفاوت است و ارتش اين بار تلاش دارد به سيطره اين نيروها بر بخش‌هايي از حومه شرقي دمشق پايان دهد.

کشته شدن 10 عضو القاعده در حملات پهپادي آمريکا در يمن

در دو حمله پهپادي آمريکا در جنوب يمن مجموعا 10 تن از اعضاي القاعده کشته شدند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري فرانسه، يک مقام محلي در يمن اعلام کرد، يک پهپاد آمريکايي خودروي حامل سه عضو يمني شناخته شده القاعده با نام‌هاي فضل تيسي، هان تيسي و سلطان امري را در منطقه قيفه واقع در استان البيضاء يمن هدف قرار داده و هر سه نفر کشته شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي