جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 خبر 

 وزارت کشور يمن کشته شدن علي عبدالله صالح را تاييد کرد

شبکه خبري 'الميادين' گزارش داد که وزارت کشور يمن خبر کشته شدن 'علي عبدالله صالح' رئيس جمهوري سابق اين کشور را تاييد کرده است .

به گزارش ايرنا به نقل از الميادين، وزارت کشور يمن با انتشار بيانيه‌اي رسمي، خبر کشته شدن علي عبدالله صالح را تأييد کرد.

الميادين تصوير و فيلم کشته شدن رئيس جمهوري سابق يمن را منتشر کرده است .

اين شبکه خبري به نقل از نيروهاي يمني اعلام کرد که صالح در منطقه اي کشته شده که تحت سيطره هوايي امارات قرار دارد.

'يحيي المهدي' از مقامات ارتش يمن نيز در گفت و گو با خبرگزاري 'اسپوتنيک' کشته شدن صالح را تاييد کرد.

شبکه خبري 'العربيه' عربستان و 'اسکاي نيوز' امارات نيز به نقل از منابع يمني خبر از کشته شدن عبدالله صالح را تاييد کردند .

رئيس سيا: پاکستان عليه تروريسم اقدام نکند آمريکا وارد عمل مي‌شود

رئيس سازمان سيا اعلام کرد: اگر پاکستان اقدامي عليه تروريسم در خاکش نکند ما تضمين لازم را خواهيم داد که مأمن‌هاي امن تروريستي ديگر وجود نداشته باشد.

به گزارش ايسنا، به نقل از هندوستان تايمز، مايک پامپئو، رئيس سازمان سيا آمريکا اعلام کرد: اگر پاکستان نتواند اقدامي عليه مأمن‌هاي امن تروريستي در اين کشور انجام دهد ما همه کاري را انجام خواهيم داد تا اين ضمانت را بدهيم که ديگر آنها وجود نخواهند داشت.

رئيس سازمان سيا اين اظهارات را در حالي بيان کرد که جيمز ماتيس، وزير دفاع آمريکا به پاکستان سفر کرده است.پامپئو اضافه کرد: ماتيس در اين سفر خود از ابتدا با ملايمت از پاکستان اين درخواست را خواهد داشت.در همين راستا وزير دفاع آمريکا پيام دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور اين کشور را به پاکستان منتقل کرده و خواهد گفت که ترامپ درباره مقابله با مأمن‌هاي امن تروريستي بسيار جدي است.

موگريني: برجام متعلق به جامعه جهاني است

مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در گفتگوي اختصاصي با شبکه تلويزيوني يورونيوز که منتشر شد، توافق هسته اي وين (برجام) را متعلق به جامعه جهاني خواند.به گزارش شبکه تلويزيوني يورونيوز، فدريکا موگريني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا، در اين مصاحبه همچنين در باره مسائلي چون توافق هسته اي با ايران، رابطه دولت آمريکا با اتحاديه اروپا و بحران کره شمالي سخن گفت و با تاکيد دوباره بر اين مطلب که توافق هسته اي با ايران تنها مربوط به يک کشور نيست و به جامعه جهاني تعلق دارد، آن را توافقي کارآمد خواند.موگريني افزود: اين توافق 9 بار توسط آژانس بين المللي انرژي اتمي تائيد شده و ايران تاکنون به تمام تعهدات خود پايبند بوده است و بنابراين اين توافق ادامه خواهد داشت.موگريني درباره سياست اتحاديه اروپا در قبال کره شمالي نيز گفت که اين نهاد در اين خصوص در همه مراحل با واشنگتن، سئول، توکيو، پکن و مسکو کاملا هماهنگ است و سازمان ملل متحد را تنها سازماني دانست که قادر است مسيرهاي گفتگو با کره شمالي را باز کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي