جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 خبرنامه 

 45 هزار نفر ثبت‌نام کردند؛

امروز؛ آخرين مهلت انتخاب رشته تکميل ظرفيت کنکور 96

داوطلبان انتخاب رشته در رشته‎هاي با آزمون و بدون آزمون مرحله تکميل ظرفيت کنکور 96 تا ساعت 24 امروز سه‎شنبه 14 آذر فرصت دارند رشته‎هاي مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

دكتر حسين توکلي؛ مشاور عالي سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به درخواست دانشگاهها و موسسات آموزش عالي براي پذيرش در ظرفيتهاي جديد و يا تکميل ظرفيت برخي از رشته‎هاي دوره‎هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازي، پرديسهاي دانشگاه فرهنگيان و همچنين پرديسهاي خودگردان و ظرفيت مازاد دانشگاههاي علوم پزشکي در آزمون سراسري سال 96، مرحله تکميل ظرفيت کنکور 96 اجرا مي‎شود.

وي افزود: تمامي داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسري سال 96 با نمره کل مساوي و يا بيشتر از يک (با توجه به کارنامه نتايج علمي اوليه) مي‌توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش کشور به نشانيhttp://www.sanjesh.org/ و مطالعه جدول رشته‎هاي تحصيلي و ظرفيت هر يک از آنها نسبت به ثبت‌نام در اين رشته‎ها اقدام کنند.

دكتر توکلي خاطرنشان کرد: همچنين براساس درخواست برخي از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در برخي از کدرشته‎هاي تحصيلي پذيرش صرفا براساس سوابق تحصيلي صورت مي‎گيرد (به جز دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي که پيش از اين تکميل ظرفيت برگزار کرده‎اند).

وي گفت: به همين منظور داوطلباني که علاقمند به شرکت در اين قبيل رشته‎هاي تحصيلي هستند اعم از اينکه در آزمون سراسري شرکت کرده يا نکرده‎اند، مي‎توانند با مراجعه به دفترچه راهنماي اين گونه رشته‎ها که به صورت جداگانه در سايت سازمان سنجش منتشر شده است نسبت به ثبت‌نام در اين کدرشته‎ها اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش اظهار داشت: در مرحله تکميل ظرفيت دوره‎هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازي، پرديسهاي دانشگاههاي فرهنگيان و پرديس خودگردان و ظرفيتهاي مازاد علوم پزشکي در کنکور 96 تعداد 13 هزار و 707 نفر براي 1359 کدرشته محل پذيرفته مي‎شوند که تاکنون تعداد 43 هزار و 561 نفر در اين مرحله انتخاب رشته کرده‎اند.

وي يادآور شد: ظرفيت پذيرش در رشته‎هاي صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي نيز 7 هزار و 998 نفر اعلام شده است که تاکنون 1 هزار و 195 نفر در اين دوره ها انتخاب رشته کرده‎اند.

توکلي افزود: ثبت‌نام و انتخاب رشته منحصراً از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org انجام مي‎پذيرد و داوطلبان تا ساعت 24 امروز سه‎شنبه 14 آذر فرصت دارند رشته‎هاي مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

نتيجه آزمون زبان توليمو اعلام شد

نتايج آزمون توليمو توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

به گزارش خبرگزاري آنا، نتايج آزمون توليمو توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. شرکت‌کنندگان در اين آزمون مي‌توانند نتايج آزمون را بر روي سايت سازمان سنجش مشاهده کنند.

آزمون توليمو آزموني است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحي و اجرا مي‌شود و در واقع آزموني استاندارد براي تعيين سطح دانش زبان انگليسي است.

تاکيد وزيرعلوم بر روزآمدسازي برنامه‎هاي درسي دانشگاه‎ها

وزيرعلوم در بازديد از حوزه معاونت آموزشي وزارت علوم برضرورت روزآمدسازي برنامه‎هاي درسي دانشگاهها مبتني بر نيازهاي جديد تاکيد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از وزارت علوم، منصورغلامي، ضمن بازديد از بخشهاي مختلف معاونت آموزشي با کارمندان و مديران واحدهاي آموزشي وزارت علوم ديدار و گفتگو کرد.

وي ضمن بازديد از اداره کل دفتر گسترش آموزش عالي، اداره کل دفتر برنامه‎ريزي آموزش عالي، اداره کل دفتر آموزش عالي غير دولتي و نيز مرکز هماهنگي و توسعه پژوهش و آموزش عالي قرآني کشور، با نحوه فعاليت اين واحدها از نزديک آشنا شد و رهنمودهاي لازم را درخصوص ارائه بهترخدمات به جامعه علمي و دانشگاهي ارائه کرد.

وزيرعلوم بر ضرورت روزآمدسازي برنامه‎هاي درسي دانشگاهها مبتني بر نيازهاي جديد تاکيد کرد.

مجتبي شريعتي نياسر، معاون آموزشي، دکتر مسعود شمس بخش، مشاور وزير و مديرکل دفتر وزارتي و جمعي از مديران حوزه معاونت آموزشي، وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري را در اين بازديد همراهي مي‎کردند.

شرايط اعطاي «جايزه دكتر عليمحمدي» به رساله‌هاي برتر فيزيک و رياضيات

هشتمين جايزه عليمحمدي در فيزيک و دومين جايزه عليمحمدي در رياضيات سال 97 براي تقدير از رساله‌هاي برتر دکتري در اين حوزه آغاز به کار کرد.به گزارش ايسنا، پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي با همکاري انجمن فيزيک ايران از سال 1390 به رساله‌هاي برتر دکتري فيزيک که در داخل کشور تهيه شده باشند، جايزه‌اي به نام «جايزه عليمحمدي» اعطا مي‌کند.

اين جايزه به پاس خدمات علمي و دانشگاهي شهيد دکتر مسعود عليمحمدي، استاد فقيد دانشگاه تهران و اولين دانش‌آموخته دکتري فيزيک داخل کشور است که نقش مؤثري در ايجاد زيرساخت‌هاي علمي پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي داشته است.با توجه به اثر مثبتي که اعطاي اين جايزه در رشته فيزيک در ميان محققان جوان و مستعد داشته، اعطاي اين جايزه از سال 95 به رشته رياضي نيز تسري يافت تا انگيزه‌اي براي ارائه رساله‌هاي دکتري ارزشمندتر در رياضيات ايجاد شود.هشتمين دوره جايزه عليمحمدي در فيزيک و دومين جايزه عليمحمدي در رياضيات سال 97 براي تقدير از رساله‌هاي برتر دکتري در اين دوره حوزه آغاز به کار کرد.

اين دوره از جايزه به رساله‌هاي دکتري برگزيده که در داخل کشور تهيه شده و در سال‌هاي 1394 تا 1396 مرحله دفاع را گذرانده باشند، اعطا خواهد شد.براي ورود رساله‌هاي دکتري به مرحله داوري لازم است طرح‌هاي پژوهشي انجام شده در دوره دکتري و رساله حاصل از آن به تشخيص حداقل 3 عضو هيات علمي استاديار به بالا به عنوان "رساله ممتاز" شناخته شود.از ميان اين 3 عضو هيات علمي بايد يکي از آنها استاد راهنماي رساله دکتري باشد.علاوه بر آن نامزدي هر فرد شرکت‌کننده بايد به صورت کتبي از سوي استاد راهنما با ذکر اطلاعات مربوط به متقاضي، دلايل مستندات و مقالات استخراج شده از رساله به همراه نام و نشاني حداقل دو عضو هيات علمي ديگر که بتوانند مؤيد نامزدي رساله مربوط باشند، اعلام شود.مدارک و مستندات متقاضيان بايد تا 30 بهمن ماه امسال از طريق پايگاه اينترنتي http://ipm.ir/alimohammadi97 ارسال شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي