جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 ميز خبر 

 دانشگاه الزهرا، مسئول برگزاري آزمون‌هاي استاندارد زبان روسي شد

همايش علمي بين‌المللي استادان زبان روسي دانشگاه‌هاي ايران و روسيه به مناسبت افتتاح مرکز آموزش و آزمون زبان روسي انستيتو زبان روسي پوشکين در دانشگاه الزهرا، در مرکز همايش‌هاي بين‎المللي دانشگاه الزهرا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري آنا، در مراسم افتتاحيه اين همايش، دکتر ويکتوريا ميخايلونا کوستوا، مشاور و نماينده رييس انستيتو پوشکين، دکتر ايرنيا آرخوا مدير گروه ارتقاي مهارت متخصصان خارجي، دکتر تاتينا الدونا کارپانوا متخصص ارشد مرکز زبانشناسي و آزمون موسسه پوشکين، دکتر کريمي مطهر رييس انجمن ايراني زبان و ادبيات روسي، نيکلاي کنستانتينويچ کوزنتسوف نماينده سفارت روسيه در تهران و جمع کثيري از اساتيد و دانشجويان زبان و ادبيات روسي ساير دانشگاه‌هاي کشور حضور داشتند.

دکتر ملانظري سرپرست دانشگاه الزهرا در اين مراسم با اشاره به اهميت روابط ايران و روسيه با توجه به همسايگي دو کشور، و اعلام آمادگي دانشگاه الزهرا براي توسعه همکاري‌هاي دانشگاهي با روسيه برگزاري اين رويداد مهم را نشانه خوبي براي پيشرفت گروه نوپاي زبان و ادبيات روسي در اين دانشگاه دانست و گفت: با توجه به اراده مسئولان دو کشور براي توسعه سياسي و گسترش روابط و مناسبات علمي، فناوري و دانشگاهي دو کشور لازم است تا تصميم‌هاي جدي براي پيشبرد اين انديشه‌هاي راهبردي صورت گيرد و در صورت شناخت موانع نسبت به رفع آن کوشش شود.

در مراسم افتتاحيه همايش توافق‌نامه تاسيس مرکز آموزش و آزمون زبان روسي در دانشگاه الزهرا به امضاي سرپرست دانشگاه الزهرا و نماينده رييس انستيتو پوشکين رسيد.

با راه‌اندازي دفتر اين موسسه در دانشگاه الزهرا(س)، برگزاري آزمون‌هاي تستي استاندارد زبان روسي به عنوان زبان خارجي و نيز آزمون‌هاي سنجش کودکان دوزبانه و دوره‌هاي ارتقاي مهارت استادان زبان روسي با استفاده از خدمات پرتال «آموزش به روسي» که شمار کاربران آن بيش از چهار ميليون نفر از 178 کشور جهان است، از اين پس در ايران به دانشگاه الزهرا(س) واگذار شد.

بورسيه وزارت علوم روسيه براي دوره کارشناسي ارشد

وزارت علوم روسيه براي دوره کارشناسي ارشد در دانشگاههاي برتر آن کشور تعداد معيني دانشجو بورسيه مي‎کند.

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت علوم و تحصيلات کشور روسيه در نظر دارد براي سال 2018 ميلادي از ميان افراد واجد شرايط در مقاطع تحصيلي کارشناسي ارشد تعداد معيني دانشجو را بورسيه کند.

علاقه‎مندان به شرکت در اين دوره مي‎توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر به لينک «اعلام بورسيه وزارت علوم روسيه براي دوره کارشناسي ارشد در دانشگاههاي برتر آن کشور» مراجعه کنند.

با صدور احکامي جداگانه‌؛

وزير علوم، 2 رئيس دانشگاه را ابقا کرد

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، وزير علوم با صدور احکام جداگانه‎اي محمود مدرس هاشمي و حميد محمدزاده را به مدت چهار سال در سمت رياست دانشگاههاي صنعتي اصفهان و علم و فناوري مازندران ابقا کرد.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي:

برگزاري سه آزمون علوم پزشکي در روز 30 آذر

رييس مرکز سنجش آموزشي پزشکي از برگزاري سه آزمون علوم پزشکي در 30 آذر خبرداد و گفت: سه‎شنبه 28 آذر کارت ورود به جلسه اين آزمونها صادر خواهد شد.

دکتر حسن پورکاظمي در گفت و گو با ايسنا با اشاره به برگزاري آزمونهاي "جايابي دندانپزشکي" و "داروسازي" گفت: ثبت‎نام اين آزمونها که از 5 آذر از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به آدرسwww.sanjeshp.ir آغاز شده بود، در تاريخ 9 آذر پايان يافت.

وي ادامه داد: در آزمون جايابي دندانپزشکي که دوره آخر خود را مي‌گذراند 45 نفر، در آزمون ملي دندانپزشکي 326 نفر و در ارزشيابي داروسازي نيز 147 نفر ثبت‎نام کرده‌اند.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي گفت: اين آزمون نيز 30 آذر برگزار مي‌شود و در مجموع سه‎شنبه 28 آذر کارت ورود به جلسه اين آزمون‌ها توزيع خواهد شد.

برگزاري کنفرانس کارآفريني در دانشگاه شريف

کنفرانس کارآفريني با رويکرد الزامات دانشگاه کارآفرين، 21 و 22 آذر ماه جاري به همت مرکز کارآفريني دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي‌شود.به گزارش ايسنا اين کنفرانس محلي براي تبادل نظرات و آرا و بررسي الزامات دانشگاه کارآفرين و توسعه نقش دانشجويان و اساتيد در تحقق اين مهم است.

توسعه و ترويج فرهنگ کارآفريني در ميان دانشجويان و اساتيد، توانمندسازي دانشجويان و ارتقاي مهارت‌ها و قابليت‌هاي کارآفرينانه آنها، نحوه استفاده و تعامل با بخش خصوصي در جهت توسعه کسب‌وکارهاي دانش‌بنيان و بررسي الگوها و مدل‌هاي بين‌المللي در ارتباط با توسعه نوآوري و کارآفريني از مهمترين اهداف اين کنفرانس است.

همچنين کارگاه‌هاي تخصصي با عناوين "کارگاه شبکه‌سازي؛ مهارت فرصت‎آفرين و قدرت‎بخش کارآفرينان"، "کارگاه تکنيک‌هاي خلاقيت" و "کارگاه فرآيند تجاري‌سازي" در حاشيه اين کنفرانس به ترتيب با مدرسي مهندس فرزين فرديس، دکتر عليرضا فيض‌بخش و دکتر مصطفي کريميان اقبال برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي