جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 خبر 

 سوپي براي پيشگيري از سرطان، بيماري هاي قلبي و ديابت

قسمت اول

اين سوپ عدس مواد غذايي و ادويه هاي ضد التهاب را با يکديگر ترکيب مي کند تا اکسيري بي نقص براي درمان سرماخوردگي و آنفلوآنزا، يا حتي آلرژي ها و آسم شکل بگيرد.

سوپ يکي از گزينه هاي مغذي و راحت براي تهيه است که مي توانيد در روزهاي سرد پاييز و زمستان از فوايد سلامت آن بهره‌مند شويد.

به گزارش عصر ايران به نقل از "ليو لاو فروت"، البته منظور ما سوپ هاي فوري يا نمونه هايي که در قوطي به فروش مي رسند، نيست، بلکه درباره سوپ هاي خانگي که حاوي مواد غذايي تازه و مغذي هستند، صحبت مي کنيم.سوپي که قصد داريم در ادامه روش تهيه آن را آموزش دهيم حاوي زردچوبه است، که از ويژگي هاي ضد التهابي سود مي برد و همچنين در آن از نارگيل که اندام ها را تغذيه مي کند، زيره و هل که علاوه بر فوايد سلامت، عطر و طعم خوبي به غذا مي بخشند، استفاده مي شود و البته عدس يکي از مواد تشکيل دهنده اصلي آن است.

چرا خوردن اين سوپ مفيد است؟

اين سوپ عدس مواد غذايي و ادويه هاي ضد التهاب را با يکديگر ترکيب مي کند تا اکسيري بي نقص براي درمان سرماخوردگي و آنفلوآنزا، يا حتي آلرژي ها و آسم شکل بگيرد. اگرچه التهاب بخشي از روند طبيعي درمان بدن انسان است، اما زماني که از کنترل خارج مي شود، بدن حمله به بافت هاي خود را آغاز مي کند.التهاب مزمن يکي از عوامل زمينه اي براي بسياري از بيماري ها مانند آرتريت روماتوئيد، استئوآرتريت (آرتروز)، بيماري قلبي، ديابت، بيماري آلزايمر و سرطان است. با خوردن اين سوپ عدس شما مي توانيد سطوح التهاب را در بدن خود کاهش دهيد و از اين رو خطر ابتلا به اين بيماري ها را کاهش دهيد و يا اگر به آنها مبتلا شده ايد مي توانيد از اين طريق علائم آنها را کاهش داده يا به بهبودي کلي کمک کنيد.همان گونه که احتمالا مي دانيد، زردچوبه يکي از قوي‌ترين مواد ضد التهاب موجود در جهان است. زردچوبه به سوخت و ساز چربي و مديريت وزن کمک مي کند، سرفه مزمن را کاهش مي دهد، رباط ها را تقويت مي کند، وضعيت پوست را بهبود مي بخشد، روند بهبودي زخم را تسريع مي کند، خون را پالايش مي کند، از سرطان پيشگيري مي کند، گوارش را بهبود مي بخشد، کلسترول را کاهش مي دهد، يک ضد ورم مفاصل قوي است و بسياري موارد ديگر.

ادامه دارد...


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي