جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 خبــر 

 مدير اجرايي نمايشگاه بين‌المللي صنعت تفريحات:

ارائه آخرين دستاوردهاي فناوري روز در حوزه صنعت تفريحات با حضور بيش از 120 شرکت داخلي و خارجي

اصفهان-راعي

آخرين دستاوردهاي فناوري روز صنعت تفريحات، سرگرمي و شهربازي در نمايشگاه «امتک 2017» از 30 آذر تا سوم دي ماه در شهر آفتاب به نمايش در مي‌آيد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سعيد رسا؛ مدير اجرايي نمايشگاه بين‌المللي صنعت تفريحات به‌عنوان کسي که موفق شده تنها رويداد نمايشگاهي در اين زمينه را به شمار رويدادهاي مهم اضافه کند، در اين باره گفت: نمايشگاه صنعت تفريحات با عنوان تجاري «امتک» يک رويداد کاملا تخصصي است که امسال از 30 آذر تا سوم دي ماه در شهر آفتاب برگزار مي‎شود. در سال‌هاي نخست تمرکز اصلي ما روي توانمندي‌هاي داخلي بود. در واقع تلاش مي‌کرديم در ابتداي کارمان معرفي تمام و کمال از اين صنعت داشته باشيم. در ادامه مسير اما به سراغ شرکت‌هاي خارجي هم رفتيم. يعني از دوره چهارم اين رويداد به طور رسمي به يک ايونت بين‌المللي تبديل شد و فعاليت‌هاي خوبي هم در اين عرصه داشتيم.

وي افزود: نمايشگاه امتک تا امروز موفق به جذب همکاري 13 شرکت نمايشگاهي فعال در عرصه برگزاري رويدادهاي صنعت تفريحات هم شده است. در اين مسير اعتماد فعالان اين صنعت در کشورهايي چون چين، ترکيه و روسيه هم به ما جلب شده و همکاري‌هاي نمايشگاهي مشترک داريم.

مدير اجرايي نمايشگاه بين‌المللي صنعت تفريحات پيرامون شرايط دوره هفتم اين نمايشگاه اظهار داشت: امسال بيش از 120 شرکت داخلي و خارجي در کنار ما هستند که نشان مي‌دهد نسبت به دوره گذشته حدود 30 درصد در بخش داخلي و حدود 15 درصد در بخش خارجي رشد داشته‌ايم. نکته قابل توجه درباره امتک 2017 حضور مستقيم 15 شرکت خارجي با نمايندگان اصلي آنهاست؛ اتفاقي که کمتر در رويدادهاي نمايشگاهي داخلي شاهد آن هستيم.

مديرکل استاندارد يزد:

بيش از نهصد ترازو، آزمون شده است

يزد- خيرخواه

مديرکل اداره استاندارد استان يزد گفت: از ابتداي امسال تاکنون، بيش از نهصد ترازو، توسط کارشناسان آزمايشگاههاي همکار اداره کل آزمون شده است.

محمد حسين ماجدي اردکاني که در حضور خبرنگاران صدا و سيماي مرکز يزد، بر کار آزمون ترازوها نظارت داشت؛ افزود: طبق ماده 14 ضوابط اجرايي و مقررات اوزان و مقياسها و وسايل سنجش، کليه اوزان و مقياسها و وسايل سنجش مشمول استاندارد اجباري در سراسر کشور، که مورد استفاده دستگاههاي دولتي و يا غيردولتي و کارخانجات وساير مراکز تجاري قرار مي‏گيرد، بايست در فواصل زماني معيني مورد آزمايش و کاليبره کردن واقع شوند که اين کنترل و آزمايش در اصطلاح استاندارد آزمون دوره‏اي ناميده مي‏شود.

وي ادامه داد: البته لازم به ذکر است طبق ماده 15 ضوابط اجرايي مذکور، اين آزمون حداقل سالي يک بار انجام مي‎شود ولي در بعضي از موارد نسبت به وضعيت وسايل سنجش ممکن است در هر دو سال يک بار و يا با فاصله زماني بيشتري طبق نظر سازمان استاندارد انجام شود.

اين مقام مسئول تاکيد کرد: طبق ماده 21 ضوابط اجرايي و مقررات اوزان ومقياسها و وسايل سنجش ( موضوع بند7 ماده 20) پرداخت هزينه آزمايش و علامتگذاري اوزان و مقياسها و وسايل سنجش اعم از آزمايش اوليه و يا دوره‎اي براساس تعرفه مصوب برعهده صاحبان و مالکان آنها مي‎باشد که مسئوليت‎پذيري، تدين و تعهد هم‎استانيهاي عزيز، در ادامه اين راه، بسيار مايه دلگرمي کارشناسان اداره کل استاندارد استان يزد بوده و هست.

ماجدي اردکاني در پايان گفت: در جهت بسترسازي و اجراي استانداردهاي حوزه اندازه‎شناسي، اوزان و مقياسها در استان آمادگي کامل داريم و از هيچ کوششي در اين زمينه دريغ نخواهيم نمود، ضمن اين‌که با اتاق اصناف استان هم کاملاً هماهنگ هستيم. آزمايشگاههاي همکار اين حوزه، بازو و موتور محرکه اصلي گسترش استاندارد مي‏باشند و مسئولين استاندارد استان، حمايتهاي لازم را در حق آنها روا خواهند داشت.

شهردار اروميه:

فاز اول تقاطع غيرهمسطح آذربايجان به بهره‎برداري رسيد

اروميه- يزدان پناه

فاز اول تقاطع غيرهمسطح آذربايجان با حضور سرلشکر جعفري؛ فرمانده کل سپاه، شهردار اروميه، استاندار و نمايندگان، اعضاي شورا به بهره‎برداري رسيد.

شهردار اروميه در اين خصوص گفت: تاکنون براي افتتاح فاز نخست اين پروژه 45 ميليارد تومان هزينه شده و کل هزينه پيش‌بيني شده براي به بهره‌برداري رسيدن کامل آن 200 ميليارد تومان است.

حضرت‏پور با اشاره به اينکه پروژه آذربايجان شامل 4 فاز است، اظهار داشت: فاز اول آن به طول 910 متر با عرض 11 متر مي‏باشد.

وي درخصوص تاثير افتتاح فاز اول بر کاهش ترافيک ابراز داشت: اين فاز شامل باند برگشت جاده امامزاده به خيابان والفجر است و بر رفع ترافيک فلکه آذربايجان 40 درصد تاثيردارد که مي‎توانيم از اين باند به صورت دوطرفه استفاده کنيم، يا مسير آن صبحها از سمت والفجر به امامزاده و بعد از ظهر، عکس آن باشد.

شهردار اروميه درخصوص زمان بهره‎برداري فاز دوم اين پروژه گفت: تلاش مي‎کنيم تا ارديبهشت سال 97 فازدوم آن را همراه با زيرگذر افتتاح کنيم وهمچنين برنامه‎ريزي براي افتتاح کل پروژه هفته دولت سال آينده است.

شهردار اروميه در پايان اظهار اميدواري کرد با کمک نمايندگان بتوانيم در بودجه برنامه ششم براي پروژه‎هاي عمراني شهر اروميه همچون ساير شهرها مثل تهران، کرج و اصفهان در رديف ملي بودجه پيش‎بيني کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي