جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 ميز خبــــر 

 همايش «مشق صلوات» در فرهنگ‌سراي بهاران

سومين همايش «مشق صلوات» با حضور بيش از 300 هنرمند خوشنويس در فرهنگ‌سراي بهاران برگزار مي‌شود.

سومين همايش خوشنويسي «مشق صلوات» با هدف افزايش سطح معنويت در جامعه از طريق يادآوري ذکر صلوات، ايجاد بستري مناسب براي انديشيدن و تعمق جامعه هنري کشور به ابعاد شخصيتي پيامبر اکرم (ص) و خلق آثار هنري به منظور پاسداشت معنا و مفهوم ذکر صلوات همزمان با سالروز ميلاد حضرت محمد مصطفي (ص) امروز سه‌شنبه 14 آذر از ساعت 14 تا 17 در فرهنگ‌سراي بهاران برگزار مي‌شود.

بيش از300 هنرمند در سومين همايش خوشنويسي «مشق صلوات» با آثار خوشنويسي در گرايش‌هاي؛ نستعليق، ثلث، شکسته‌هاي نستعليق، نسخ و نقاشي‌خط حضور دارند. همچنين نمايشگاهي از آثار برگزيده هنرمندان در سال‌هاي گذشته به نمايش گذاشته مي‌شود.

علاقه‌مندان با حضور در اين همايش مي‌توانند به صورت زنده و کارگاهي متن دعاي صلوات «اللهم صل علي محمد و آل محمد» را که توسط هنرمندان خوشنويسي مي‌شود را ببينند.

حسين محب اهري:

وضعيت جسماني ام دگرگون شده است

حسين محب اهري بازيگر سينما و تلويزيون که مدتهاست با بيماري سرطان دست و پنجه نرم ميکند و اين اواخر براي پرداخت هزينه هاي درمان مواجه شده بود از پرداخت کامل اين هزينه ها توسط صندوق اعتباري هنر خبرداد و تاکيد کرد: وضعيت جسماني وي بسيار مطلوب است.

اين بازيگر پيشکسوت کشورمان با اشاره بر پرداخت کامل هزينه آمپول هاي ميليوني توسط صندوق اعتباري هنر متذکر شد: اشخاص زيادي هستند که بنده بايد از آنان تشکر کنم و تصميم دارم به زودي با يک گفت وگوي جامع از تک تک افرادي که دراين راه سخت به بنده کمک کردند تشکر کنم.

وي افزود: در حال حاضر آمپول ها معجزه کرده اند و وضعيت جسماني من کاملا دگرگون شده است.

محب اهري درنهايت از حمايت صندوق اعتباري هنر در آن شرايط سخت تشکر کرد و تاکيد کرد: من در شرايط بسيار بدي قرار گرفته بودم که اين حمايت برايم خيلي ارزش داشت. اگرچه در طول سال گذشته نيز چندين بار از طريق اين صندوق کمک هاي مالي براي درمان انجام شده بود اما اينبار در شرايط بسيار سختي اين صندوق از من حمايت کرد.

اين درحالي است که پيش ازاين اعلام شده بود که حسين محب اهري براي پرداخت هزينه درمانش که شامل خريد شش آمپول 14 ميليون توماني است ناچار به دريافت نزول شده است. که دراين بين صندوق اعتباري هنر براي خريد اين آمپول ها اعلام آمادگي کرد و نهايت درمان محب اهري به طور کامل انجام شد.

چندي پيش نيز اين بازيگر پيشکسوت کشورمان در گفت وگو با رسانه ها از تجربه ناخوشايند خود در زماني گفته بود که در بيمارستان به او تاکيد شده که آمپول درمانش 14 ميليون تومان قيمت دارد و پولي براي پرداخت نداشته و ناچار به نزول شده بود. اما حمايت صندوق اعتباري هنر براي دريافت آمپولهاي مورد نياز توانست مشکل را برطرف کند.

«خانواده دکتر ماهان» در مرحله پيش توليد

سريال تلويزيوني «خانواده دکتر ماهان» به کارگرداني راما قويدل و تهيه کنندگي بهروز خوش رزم در مرحله پيش توليد قرار دارد. اين فيلم داستاني است در ستايش زندگي و خوشبختي خانوادگي؛ داستاني که مخاطبش را به ساده زيستي داوطلبانه دعوت مي کند؛ اين مجموعه روايتگر نگاهي تازه و الهام بخش در جهت تشويق جسارت تغيير و شکستن عادت هايي است که انسان امروز را تنهاتر ازهميشه، خسته و ملول کرده است.

اين مجموعه تلويزيوني به سفارش سيمافيلم ساخته مي شود.

عوامل سريال خانواده دکتر ماهان بدين شرح معرفي مي شود:

تهيه کننده: بهروز خوش رزم، کارگردان: راما قويدل، مدير توليد: علي شيرمحمدي، نويسنده: نسيم خُراشادي زاده، مدير تصويربرداري: آرش خلاق دوست، مدير صدابرداري: مرتضي اصلانزاده، طراح صحنه و لباس: سهيلا نعمتي، طراح گريم: مهين نويدي، برنامه ريز: سامرند معروفي، دستيار اول کارگردان: سياوش رمضانلو، دستيار دوم کارگردان: نگار افشار، ستيار سوم کارگردان: محمدرضا جبلي، عکاس: مهران بي پروا، روابط عمومي: مرتضي رنجبران


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي