جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

 خبـــرنامه 

 دوران ورزشکارسالاري به سر آمده

شکست مديريت "رستمي پسند" مرادي در آمريکا

رييس فدراسيون وزنه برداري که در تمام اين مدت پشت کيانوش رستمي قرار گرفت و با ريز و درشت درخواست هاي او موافقت کرد اکنون بايد مسئوليت شکست قهرمان المپيک را قبول کند.به گزارش ايسنا، رقابتهاي دسته 85 کيلوگرم مسابقات وزنه برداري قهرماني جهان در آمريکا پايان تلخي براي ايران داشت که البته تلخي آن بيشتر متوجه علي مرادي، رييس فدراسيون است.

شايد در پايان اين مسابقات ذهن همه متوجه مصدوميت لحظه آخري رستمي شود اما اين را هم نبايد فراموش کرد که رستمي ناآماده راهي ميدان رقابت شد.

او که هميشه داعيه تنها تمرين کردن و کسب موفقيت را داشت، پس از قهرماني در المپيک ريو به پشت گرمي رئيس فدراسيون دوباره تنها براي مسابقات جهاني آماده شد؛ آن هم در شرايطي که ماهها از تمرين دور بود و نظارتي هم بر روي اين ورزشکار وجود نداشت. حتي تا اين اواخر هم خبري از رکوردهاي هميشگي رستمي به گوش نمي رسيد.

رستمي حتي در رکورد گيري تيم ملي که سرنوشت وزنه برداران را براي حضور درمسابقات جهاني رقم زد، شرکت نکرد و بازهم فدراسيون پشت اين وزنه بردار قرار گرفت.

نکته جالب اينکه رستمي حتي در لحظه آخر از خوب نبودن شرايطش صحبت کرد و حتي عنوان کرد شايد مدال نگيرد اما رييس فدراسيون که روزي بين خودمختاري يک ورزشکار و کادر فني تيم ملي، ورزشکارسالاري را انتخاب کرده بود حاضر نشد واقع بينانه به ماجرا نگاه کند که ورزشکارش آماده نيست.

رييس فدراسيون همه نوع امکانات از موافقت با تنها تمرين کردن ورزشکارش به قيمت کنار گذاشتن کادرفني گرفته تا شرکت نکردن در رکورد گيري و حضور برادرش در آمريکا را فراهم کرد تا يک مدال طلا بگيرد اما در نهايت چيزي جز باخت نصيبش نشد.

باخت اصلي به گفته خيلي از اهالي وزنه برداران در انتخاب وزنه ها بود. وزنه هاي 212 و 215 در حالي از سوي کيانوش يا برادرش انتخاب شدند که با کمتر از آن امکان کسب مدال و امتياز براي ايران وجود داشت اما مدال دوضرب و مجموع هم در اين ميان قرباني شد چراکه تصميم گيري به عهده خود رستمي بود و سرمربي تيم ملي که از سوي رئيس فدراسيون اقتدار لازم براي هدايت همه ملي‌پوشان به او داده نشده بود، اعلام کرد که نقشي در انتخاب وزنه براي رستمي نداشته و او خودش وزنه ها را انتخاب مي‌کرد!

شکست رستمي در آمريکا نشان داد ورزشکارسالاري در بلند مدت نتيجه نمي‌دهد و بايد يک سيستم مدون براي قهرمان پروري را جايگزين اين معضل کرد. در نقطه مقابل رستمي، سهراب مرادي قرار داشت که بدون حاشيه تمرين کرد و مطيع کادر فني بود که مزد اين نظم و بي حاشيه بودن، قهرماني جهان و شکستن رکورد جهان پس از 17 سال بود.

اکنون هم تنها کسي که بايد جوابگوي اين باخت باشد رييس فدراسيون است و درواقع باخت رستمي، باخت او و مديريتش است.

اعتراف آل‎کثير؛

اين نفت به آسيا نرود بهتر است!

هنوز مالک، مديران و سرمربي باشگاه نفت اميدوارند که اين تيم يکي از نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان آسيا باشد اما بهترين بازيکن نفت يعني عيسي آل‌کثير نظر ديگري دارد. او که گفته مي‎شود مورد نظر وينفرد شفر قرار دارد و ممکن است در نيم‌فصل استقلالي شود درباره وضعيت باشگاه نفت به ورزش 3 گفته: «اوضاع نفت خيلي خوب نيست. متاسفانه هيچ اتفاق خوب و جديدي نيفتاده و در آسيا هم که ذوب‎آهن جايگزين نفت شده است.

من هم البته معتقدم که با اين وضعيت اگر به آسيا نرويم بهتر است. حضور در آسيا امکاناتي مي‎خواهد که ما نداريم.» هرچند تيم نفت قهرمان جام حذفي شده و حضور در ليگ قهرمانان آسيا حق اين تيم است اما واقع‎بيني آل‎کثير نسبت به شرايط اين باشگاه جاي تقدير و تحسين دارد. او در حالي به اين واقعيت اعتراف کرده که حميد درخشان سرمربي نفت هنوز مدعي است اين تيم که در ليگ برتر ايران در پايين جدول قرار دارد، بايد نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا باشد!

واکنش مربي تيم ملي به جوک‌هايي که مردم ساختند؛

شنيدم به ما گفتند پرايد!

مربي تيم ملي هم بعضي جوک‌هاي قرعه‌کشي جام‌جهاني را خوانده است.

بعد از قرعه کشي جام جهاني، بعضي ها شروع به جوک سازي براي تيم ملي کردند که اين مسئله با واکنش بعضي از اعضاي ملي همراه بود. اوسيانو کروز، دستيار کي روش در اين خصوص گفت: «بالاخره مردم جوک درست مي کنند. اين هم يک چيز طبيعي است.

ما هم مربيان پرتغالي هستيم و شايد براي ما هم جوک بسازند. مثلا من شنيدم جوک ساختند که اسپانيا فراري است، پرتغال لامبورگيني ما هم پرايد!(خنده) خب اگر اينطور است بايد موتورمان را عوض کنيم! البته من جوک دوست دارم ولي به نظرم بايد هوشمندانه باشد و عاقلانه.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي