جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5718

 خبر 

 لاريجاني در صحن علني؛

طرح حمايت از آسيب‌ديدگان زلزله در دستور کار مجلس

رئيس مجلس: طرحي براي حمايت از آسيب ديدگان زلزله در دستور کار مجلس قرار دارد که سريع تر به آن رسيدگي خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، آقاي لاريجاني در آغاز جلسه علني مجلس با بيان اينکه حادثه زلزله اخير در کرمان و چند استان ديگر براي همه ملت تأثربرانگيز بود، گفت: از کميسيون عمران خواسته شد تا رسيدگي لازم را صورت داده و به مجلس گزارش دهد.

وي در بخش ديگري از نطق پيش از دستور خود گفت: در روزهاي گذشته در ميان حوادث متعددي که در سطح منطقه و بين الملل رخ داده که هر کدام در جاي خود با اهميت بود هيچ يک به اندازه اقدام ناشيانه رئيس جمهور آمريکا درباره دستور جابجايي سفارت اين کشور در فلسطين اشغالي قلوب مسلمانان را آزرده نکرد حتي کشورهاي دوست آمريکا نيز اين اقدام ناپسند و غير عقلاني را تقبيح کردند.

پارلمان افغانستان تعليق روابط با آمريکا را خواستار شد

پارلمان افغانستان از دولت کابل و کشورهاي مسلمان سراسر جهان خواست تا در اعتراض به تصميم رئيس‌جمهوري آمريکا درخصوص قدس روابط خود با واشنگتن را به حالت تعليق درآورند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آناتولي، پس از آنکه تعدادي از اعضاي پارلمان افغانستان به شدت از اقدام دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريکا براي به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي انتقاد کردند، مجلس عوام پارلمان افغانستان بيانيه‌اي متفق القولي را تصويب و در آن اين تصميم ترامپ را محکوم کرد.

دبيرکل اتحاديه عرب:

آمريکا مي خواهد به اشغالگري در قدس مشروعيت ببخشد

" احمد ابوالغيط" دبير کل اتحاديه عرب در سخناني در نشست فوق العاده اتحاديه عرب گفت، تصميم دولت آمريکا براي به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي در حقيقت تلاش براي مشروعيت بخشي به اشغالگري است.به گزارش ايرنا و به نقل ازپايگاه خبري «الوطن» مصر، دبير کل اتحاديه عرب تاکيد کرد تهديد وضعيت حقوقي و تاريخي قدس که اين روزها شاهد آن هستيم،مساله اي خاص فلسطيني ها نيست بلکه اين مساله همه عرب ها و جهان اسلام است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي