جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5718

 خبــر 

 به‎روزرساني ماشين‎آلات راهداري گلستان براي فصل سرما

گرگان-خبرنگار آفرينش

رئيس اداره ماشين‌آلات اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي گلستان با اعلام اينکه در حال آماده‎سازي براي راهداري زمستانه هستيم، گفت: امسال 1000 ميليون تومان اعتبار براي به‎روزرساني و راه‎اندازي ماشين‌آلات راهداري استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش اداره روابط عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي استان گلستان، "يعقوبعلي تبرائي" در گفت و گويي خبري گفت: با اين اعتبار 40دستگاه ماشين‌آلات سبک، سنگين و نيمه سنگين راهداري که متوقف بودند در حال تعمير و راه‎اندازي هستند.

به گفته وي، تعمير و سرويس 10دستگاه نمک‎پاش موجود در استان از فعاليتهاي ديگر اداره کل براي راهداري زمستانه مي‎باشد.

معاون بهره‌برداري شرکت آبفاي استان مرکزي:

زون‌بندي و مديريت فشار شبکه توزيع آب آشتيان

اراك -الهام فراهاني

معاون بهره‌برداري شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي گفت: عمليات زون‌بندي و مديريت فشار شبکه توزيع آب شهر آشتيان با هدف مديريت بهتر توزيع آب شهري، بهره‌وري و کارايي بيشتر در اين بخش انجام شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي مهندس بهمن آنالويي معاون بهره‌برداري شرکت گفت: درراستاي مديريت مصرف و توزيع عادلانه آب و جلوگيري از بروز حوادث و اتفاقات در شبكه‎هاي آبرساني و در پي آن هدررفت آب، دو دستگاه شير فشارشکن بر روي شبکه توزيع آب شهر آشتيان نصب و اين شهر به 4 زون فشاري تقسيم شد.

معاون بهره‌برداري شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي همچنين اضافه کرد: در همين راستا در آينده نزديک با نصب يک عدد شير فشارشکن ديگر بر روي شبکه آب شهر آشتيان شبکه آب اين شهر به 5 زون فشاري تقسيم خواهد شد و اين امر تاثير بسزايي در ايجاد فشار متعارف در شبکه توزيع و نيز کاهش هدررفت آب خواهد داشت.

انجام عمليات اجرايي تکميل ساختمان اداري راهدارخانه قيطانيه

اراك -الهام فراهاني

عمليات تکميل ساختمان اداري راهدارخانه قيطانيه از سوي اداره کل راهداري وحمل ونقل جاده‎اي استان مرکزي در حال انجام است.

رئيس اداره ابنيه راهها با اعلام اين خبر گفت: محور قديم ساوه-همدان درحوزه شهرستان ساوه فاقد راهدارخانه بود و احداث راهدارخانه مي‏تواند نقش بسزايي در شرايط بحراني و خدمات‎‏رساني به کاربران به هنگام زمستان و وقوع بحرانها داشته باشد.

يحيازاده خاطرنشان کرد اين پروژه با مساحت کل زمين 10000 متر مربع و زير بناي اداري 120 متر مربع در حال اجرا مي‏باشد. علاوه بر اين، انبار نمک اين راهدار خانه مساحتي در حدود 720 متر مربع به خود اختصاص داده است.

وي با اشاره به اين كه اعتبار مصوب احداث اين ساختمان 1100ميليون ريال است، افزود: تاکنون مبلغي بالغ بر 900 ميليون ريال به منظور تکميل اين پروژه هزينه شده است. و درصورت تأمين اعتباري بالغ بر 8000 ميليون ريال احداث آشيانه ماشين‎آلات و ديوار حصار محوطه و در نهايت کل مجموعه به بهره‌برداري خواهد رسيد.

يحيا زاده ضمن بيان اين نکته که اين راهدارخانه در کيلومتر 27 محور قديم ساوه – تهران واقع شده است، گفت: با تلاش همکاران عمليات سفت‏کاري و نما به صورت کامل انجام شده است و نازک‏کاري و نصب درب و پنجره در دست اقدام است و سعي ما بر اين است که عمليات تکميل اين پروژه تا بهمن ماه سال 96 به پايان برسد.

وي در خاتمه گفت: راهدارخانه‌ها براي استقرار شبانه‏روزي راهداران و تجهيزات امدادي احداث مي‌شود که اميدواريم با اين اقدامات شاهد افزايش ايمني و کيفيت خدمت‌رساني به مردم در سطح جاده‌هاي استان مرکزي باشيم.

بازديد استاندار البرز از مراکز نگهداري معلولان

کرج - خاکپور

استاندار البرز از مراکز نگهداري معلولان و کودکان آسيب‌ديده جسمي و حرکتي بازديد كرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‎رساني استانداري البرز، محمدعلي نجفي براي حضور در برنامه اي ويژه، عازم غرب استان شد و اين بار نه در نشست و جلسه‎اي رسمي که بازديدي اختصاصي از مراکزي داشت که در آن معنويت بيش از هر نکته‎اي حاکم بود. مراکزي شبيه بسياري از نقاط اين شهر که سقف دارند اما سرپناه قشر خاصي هستند گويي سالهاست که از نگاهها فراموش شده‎اند اما از سوي متوليان امر، گرد فراموشي بر روند خدمت به آنها ننشسته است.

صبح پاييزي سردي است اما داخل که مي‎روي، اجاق مرکز توانمندي توانمهر روشن است و دلهاي کودکاني که در اين مراکز نگهداري مي‎شوند، به عشق متوليان امر گرم گرم است. قريب به 50 کودک زير 14 سال، با انواع و اقسام مشکلات جسمي، حرکتي و معلوليتهاي ذهني در اين مرکز نگهداري مي‏شوند.

دکتر نجفي استاندار البرز در ادامه راهي دومين مرکز نگهداري معلولان شد و اين بار در جمع پسران بالاي 14 سال قرار گرفت و خواست تا دغدغه‌هايشان را با مسئولانشان در ميان بگذارند.

وارد مرکز نگهداري مهرمادر، ويژه معلولين ذهني که مي‏شويد اولين چيزي که جلب نظر مي‏کند، آثار هنري و نقاشيهاست. اين مرکز که توسط بخش خصوصي مديريت مي‎شود، هنرمنداني دارد که دستاني معجزه‎گر دارند، اين دستان معجزه عشق مي‎کنند و زندگي را به جريان مي‎اندازند و در انتظار دستي از حمايت بر سر خود هستند.

استاندار البرز در جريان اين حضور ضمن ديدار با پسران معلول بالاي 14 سال گفتگويي دوستانه و صميمي با اين قشر داشت و لحظاتي در جمع آنها بود.

طبق گزارش اداره کل بهزيستي استان، مددجويان معلول تحت پوشش بهزيستي در البرز 28 هزار نفر است که از اين بين 10 هزار نفر معلول ذهني و 10 هزار نفر معلول جسمي هستند.

ساير معلوليتها نيز از قبيل روان، شنوايي، بينايي، چند معلوليتي است. در استان البرز 70 مرکز شبانه‎روزي نگهداري معلولان نيز وجود دارد که از اين تعداد 48 مرکز شبانه‎روزي 1700 معلول تحت پوشش دريافت يارانه را مورد حمايت قرار داده‎اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي