جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5718

 در استان 

 قائم مقام معاونت خدمات شهري شهرداري کرج:

کنترل سگ‎هاي بي صاحب در استان البرز

کرج – خاکپور

جلسه کارگروه شهرستاني کنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري به انسان، بويژه سگهاي بلاصاحب با حضور اصغر نصيري قائم مقام معاونت خدمات شهري کرج، عزيزخاني نماينده فرماندار، محمود خدري رئيس اداره دامپزشکي،حميدرضا لشگري، رئيس اداره حفظ محيط زيست ،عباس سعيدي‎کيا رئيس سازمان پسماند شهرداري و نمايندگان دستگاههاي ذيربط در محل معاونت خدمات شهري برگزارشد.

در اين جلسه نصيري با اشاره به حساسيت موضوع جلسه گفت: موضوع کنترل جمعيت سگهاي بلاصاحب از اهميت ويژه‎اي برخوردار بوده طوري که استاندار بارها تذکراتي داده و فرماندار شخصا جلساتي در اين رابطه برگزار کرده است و بيشتر مديران ارشد بر عملياتي شدن جلسات تاکيد دارند. وي افزود: معاونت خدمات شهري بعنوان دبيرخانه کارگروه براساس دستورالعمل وزارت کشور سعي در برگزاري منظم جلسات نموده است.

اين مسئول اظهار داشت:طي روزهاي اخير گزارشات مختلفي ارائه شده وهمواره اين موضوع بعنوان يکي از مهمترين موضوعات مديريت شهري دنبال مي‎شود.

نصيري در ادامه با اشاره به بند 15ماده 55 قانون شهرداريها گفت: مطابق اين قانون شهرداريها موظف هستند در زمينه کنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري به انسان اقدامات لازم را بعمل آورند.وي اضافه کرد: البته در کنار آن،بند 14ماده 55 همان قانون نيز نسبت به ايمنسازي فضاهاي شهري تاکيد دارد.اين مسئول تصريح کرد: در سالهاي اخير پيرامون مفهومي بعنوان "سلامت شهري" توسط دانشگاهيان مقلات زيادي ارائه شده و در محاورات نيز به آن اشاره مي‏شود، بر همين اساس ما در مجموعه شهرداريها موظف به ارتقاء سطح بهداشت و ايمني فضاهاي شهري (HSE) هستيم.

نصيري خاطرنشان ساخت: مدتي قبل بدليل شيوه آنفولانزاي مرغي، با فعاليت و همکاري گسترده مجموعه شهرداريها و کمک به حوزه دامپزشکي، مرغهاي مبتلا از سطح مرغداريهاي کرج بويژه جنوب شهرستان، خارج وامحاء شد.نصيري از ارائه آمار غيرواقعي گله نموده واضافه کرد: آمارهاي ارائه شده در خصوص کنترل جمعيت سگهاي بلاصاحب، پايه واساس درستي نداشته وبا واقعيتها تناقض دارد.

وي همچنين در رابطه با واگذاري عمليات کنترل سگهاي بلاصاحب به بخش خصوصي اظهار داشت:در مديريت پسماند شهرداري کرج جلساتي در مورد امکان‎سنجي واگذاري عمليات کنترل سگهاي بلاصاحب به بخش خصوصي و تشکلهاي مردم‎نهاد، براساس ماده 9 دستورالعمل وزارت کشور برگزار شده ودر اين خصوص اقداماتي صورت گرفته است.قابل ذکر است در اين جلسه در خصوص مکان‏يابي براي ايجاد پناهگاه، جهت نگهداري سگهاي بلاصاحب، بحث وگفتگو شد و مقرر گرديد با بررسي دقيق درخواستهاي ارائه شده از سوي بخش خصوصي،گزارش آن به کارگروه تحويل گردد.

برگزاري كارگاه مديريت بحران در شركت نفت و گاز مسجدسليمان

اهواز-خبرنگار آفرينش

كارگاه آموزشي مديريت بحران در شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان برگزار شد.اين كارگاه يك روزه با حضور مديران و روساي مختلف اين شركت در سالن كنفرانس اداره مركزي برگزار و مباحث مختلف مقابله با بحران و مشكلات ناشي از آن توسط مدرس مربوطه تشريح گرديد.

بيات مدرس اين كارگاه با اشاره به اينكه بايست از بحرانها نيازهاي شناختي بشود اظهار داشت: در وقوع بحران مهمترين اصل مشخص كردن فرماندهي عمليات و تبعيت كردن ساير اركان از تصميمات وي است.

وي همچنين با اشاره به گسترش تكنولوژي و استفاده اكثريت جامعه از فناوري شبكه‎هاي اجتماعي كه مي‎تواند كوچكترين خبر را با سرعت هرچه تمامتر در لايه‎هاي مختلف اجتماع پخش و نشر نمايد افزود: در اين ميان روابط عمومي مهمترين نقش را دارد و بايست با اطلاع‎رسانيهاي بموقع جلوي انتشار اخبار نادرست و شايعات را بگيرد.

شهردار اصفهان:

تسهيل‎کننده امور فرهنگي هستيم

اصفهان-راعي

شهردار اصفهان با بيان اينکه مديريت شهري متولي حوزه‏هاي فرهنگي شهر نيست گفت: بايد زيرساختهاي شهر را فراهم کنيم تا همه کساني که در اين حوزه فعال هستند نقش فرهنگي خود را به شکل واقعي ايفا کنند.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، قدرت‌ا... نوروزي در مراسم تکريم و معارفه معاون و رئيس سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري اصفهان اظهار کرد: امروز معارفه آقاي عيدي به عنوان مديري است که براي اداره امور فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهر انتخاب شده و تقدير و تشکر از مديراني است که در گذشته اين مسئوليت را برعهده داشتند.

وي ادامه داد: حوزه‏اي که در چارت جديد شهرداري اصفهان مسئوليت آن به آقاي عيدي واگذار شده بيشترين ارتباط را با بدنه جامعه دارد چراکه هنرمندان پيش برنده جامعه، فرهنگيان هدايت‌کنندگان مسير آن و ورزشکاران تأمين‌کننده سلامت جامعه هستند.

وي با تاکيد بر اينکه فرهنگ و هنر نبايد ابزاري براي ارائه سلايق شخصي و باندي باشد، افزود: هنر مي‎تواند جامعه را متحول کند و فرهنگ مي‏تواند زيرساختهاي اصلي جامعه را به سوي کمال هدايت کند.

در شهرداري منطقه 5 کرج اتفاق افتاد؛

ارتقاء رتبه پاسخگويي به سامانه 137در کمتر از يک ماه

کرج – خاکپور

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي منطقه 5شهرداري کرج سيدمحمدجواد حسيني از کسب رتبه چهارم وقابل قبول منطقه در پاسخگويي به سامانه 137طي آبان ماه خبر داد.مدير منطقه اظهار داشت: با توجه به بالاترين حجم شکايات و مطالبات مردمي اين منطقه در سامانه 137، خوشبختانه با تاکيدات و پيگيريهاي شبانه‎روزي پرسنل تلاشگر حوزه‎هاي مختلف خدمات شهري، امور عمراني وترافيک به درخواستهاي شهروندان که بعضا مربوطه به سنوات پيشين بوده است،رتبه منطقه در پاسخگويي به سامانه 137طي بازه زماني يک ماهه از رتبه آخر به رتبه چهارم ارتقاء يافت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي