جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5718

 تريبون 

 دلار به بالاترين نرخ سال رسيد

در بازار سکه تمام طرح جديد مجددا افزايشي شد و با افزايش 22 هزار توماني به يک ميليون و 419 هزار تومان رسيد. همچنين دلار آمريکا با 27 تومان افزايش قيمت 4217 تومان عرضه مي شود که بالاترين نرخ امسال است.به گزارش ايسنا، در بازار سکه به غير سکه تمام طرح جديد که افزايشي شده است، نيم و ربع سکه‌ 11 هزار تومان کاهش قيمت دارند که به ترتيب 701 و 399 هزار تومان فروخته مي‌شوند.

در بازار ارز پوند انگلستان با بيشترين کاهش روبرو شده و 5813 تومان قيمت دارد. همچنين يورو 5023 تومان، يوان چين 659 فروخته مي شود. در اين ميان دلار آمريکا بار ديگر افزايشي شده است و 4214 تومان عرضه مي شود.قيمت طلا نيز افزايشي شده است؛ به طوريکه هر گرم طلاي 18 عيار 128 هزار و 638 تومان، هر مثقال طلا 557 هزار و 200 تومان و هر اونس طلا در بازار جهاني 1248 دلار معامله مي‌شود.

توافق 5 عضوکابينه براي افزايش تعرفه خودرو

با توافق وزراي اقتصاد، صنعت وکشاورزي و روساي بانک مرکزي و سازمان برنامه، تعرفه واردات خودرو با حجم موتور 2000 تا 2500 سي‌سي که تاکنون 55 درصد بوده به 130 درصد افزايش مي يابد.

به گزارش مهر، واردات خودرو مدتها است که متوقف است و از تيرماه امسال، دولت به دليل مثبت شدن تراز تجاري و جلوگيري از واردات بي‌رويه خودروها، ثبت‌سفارش را ممنوع اعلام کرده است.اکنون اما بر اين اساس توافق 5 عضو کابينه، پيشنهادي به هيات وزيران ارايه شده که بر مبناي آن، تعرفه واردات خودرو از کف 40 درصدي به 50 درصد افزايش يافته و در عين حال هم، پيشنهاد شده تا تعرفه خودروهاي با حجم موتور 2000 تا 2500 سي‌سي نيز که تاکنون 55 درصد بوده؛ به 130 درصد افزايش يابد.

مديرعامل شرکت کشتيراني :

روابط بانک‌ها بعد از برجام هنوز روان نشده است

مديرعامل شرکت کشتيراني جمهوري اسلامي گفت: يکي از مشکلاتي که بعد از برجام درباره نقل و انتقالات مالي و بانکي هنوز پابرجاست اين است که بين بانک‌ها هنوز آن روان سازي انجام نشده است.

به گزارش ايلنا، محمد سعيدي مديرعامل شرکت کشتيراني جمهوري اسلامي ايران در مراسم پنجاهمين سالگرد تشکيل اين شرکت در جمع خبرنگاران در مورد روابط بانکي بعد از برجام اظهار داشت: يکي از مشکلات که بعد از برجام در مورد نقل و انتقالات مالي و بانکي هنوز پابرجاست اين است که بين بانک ها هنوز آن روان سازي انجام نشده است.

وي افزود: هنوز اراده قوي از طرف بانک هاي اروپايي براي ارتباط با بانکهاي ايران وجود ندارد، زيرا بانک هاي ايراني هيچ مشکلي براي برقراري ارتباطات مالي با بانک هاي اروپايي ندارند و اين بانک هاي اروپايي هستند که خودشان را براساس تعهدات برجام تنظيم کنند و ارتباطات خود را با بانک هاي ايراني برقرار کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي