جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5718

 خبرها 

 افزايش بيماران مجهول‌الهويه در مراکز بهزيستي

رئيس گروه مراکز مراقبتي و توانبخشي بيماران رواني بهزيستي از نگهداري 5300 بيمار مجهول‌ الهويه در بخش روان مراکز بهزيستي خبر داد و گفت: تعداد اين بيماران رو به افزايش است.سادات فضلي در گفتگو با مهر، با اشاره به افزايش آمار افرادمجهول الهويه تحت پوشش سازمان بهزيستي، افزود: بيماري‌هاي رواني در خانواده هاي آشفته بسيار زياد است. اين بيماران يا فاقد سرپرست هستند و يا سرپرست موثر ندارند. در بسياري موارد اين بيماران يا خانواده ندارند يا خانواده تاثيرگذاري ندارند که آنها را ترخيص کند. هر دو مورد را مراجع قضايي تحت عنوان مجهول الهويه به بهزيستي معرفي مي کند.

وي با بيان اينکه حدود 5300 بيمار مجهول الهويه در بخش روان تحت پوشش بهزيستي هستند، ادامه داد: بيماراني را داريم که خانواده شان، آنها را در شهري غريب رها مي کنند و مي روند. در اين موارد يا خانواده آنها ناشناس است يا دسترسي به آنها مشکل است. اين بيماران هم در قالب مجهول الهويه نگهداري مي شوند.

رئيس گروه مراکز مراقبتي و توانبخشي بيماران رواني بهزيستي با اشاره به اينکه نگهداري اين بيماران براي خانواده ها دشوار است، گفت: يک مشکل ديگر اينکه، اين بيماران پرداخت سهم مشارکت را ندارندو بار مالي مضاعفي برعهده سازمان بهزيستي در مراکز نگهداري است.

فضلي اضافه کرد: اين بيماران اطلاعاتي از هويت و وضعيت خود ندارند. بيماران روان مزمن قريب به اتفاق موارد دچار فراموشي توهم و هذيان هستند و حافظه هاي ضعيفي دارند و شناسايي خانواده آنان دشوار است. البته مددکاران پيگيري مي کنند و در مواردي سرپرست افراد را پيدا مي کنند ولي با توجه به سخت بودن فرآيند شناسايي خانواده يا عدم وجود ان اما اين بيماران رسوبي مي شوند و در ترخيص آنها به مشکل بر مي خوريم.

نمي توانيم بدون واگن از خطوط آماده مترو تهران بهره برداري کنيم

استاندار تهران گفت: در حال حاضر به دليل کمبود واگن امکان بهره برداري از برخي خطوط تکميل شده مترو وجود ندارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدحسين مقيمي استاندار تهران در نشست خبري استانداري تهران که برگزار شد، اظهار کرد: توسعه خطوط مترو يکي از مهمترين اقدامات شهرداري تهران است که در حال حاضر به دليل کمبود منابع مالي شهرداري تهران به مرحله‌اي که بايد دست پيدا مي‌کرد، نرسيد.وي افزود: در حال حاضر به دليل کمبود واگن امکان بهره برداري از برخي خطوط تکميل شده مترو وجود ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي