جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5718

 رهبر معظم انقلاب در ديدار با پهلوان عليرضا کريمي:
 عزت‌آفريني کرديد و براي يک هدف بزرگ از حق خود گذشتيد 

 عليرضا کريمي، کشتي‌گير سرافراز کشورمان روز گذشته با رهبر معظم انقلاب ديدار و گفت و گو کرد.به گزارش آفرينش و به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، رهبر انقلاب اسلامي ظهر ديروز (يکشنبه) در ديدار عليرضا کريمي کشتي‌گير سرافراز کشورمان در مسابقات جهاني کشتي زير 23 سال جهان و خانواده‌ي او، از خودگذشتگي و عزت‌آفريني اين پهلوان جوان را مورد تجليل و تقدير قرار دادند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تحسين اقدام عليرضا کريمي، کار بزرگ او را از سنخ کار پهلوانان نامداري همچون پورياي ولي دانستند و گفتند: من از اينکه نشان داديد جواني از جوانهاي ما حاضر است براي يک هدف بزرگ و بلند پا بر روي نفس خود بگذارد و از حق قطعي و قهرماني مسلم صرف‌نظر کند، واقعاً احساس عزت کردم.

ايشان افزودند: قدر اين کار را بدانيد و اجر معنوي آن را از خدا بخواهيد؛ البته مسئولان نيز نبايد در تجليل و پاداش مادي کوتاهي کنند.

در پايان اين ديدار، رهبر معظم انقلاب انگشتر خود را به عنوان هديه به پهلوان عليرضا کريمي اهدا کردند.گفتني است عليرضا کريمي در مسابقات کشتي اميدهاي جهان در لهستان، در مصاف با کشتي گير روس و در حالي که از حريفش پيش بود، به دليل اينکه در مرحله بعد با نماينده رژيم صهيونيستي روبرو نشود، تن به شکست اجباري داد و از گردونه رقابت ها کنار رفت. البته کريمي پيش از اين هم سابقه اين کار را داشت. او در رقابت هاي قهرماني سال 2013 جوانان جهان در حالي که شانس مسلم کسب مدال طلا بود، مقابل حريفي از رژيم اشغالگر قدس قرار نگرفت و از دور رقابت ها حذف شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي