جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5718

 خبـــرنامه 

 در انتظار اسفند جهنمي

امتحان سخت برانکو و شفر

روز گذشته کميته مسابقات سازمان ليگ برنامه نيم فصل دوم ليگ هفدهم را اعلام کرد. با کنار هم گذاشتن اين برنامه با برنامه مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا مشخص مي‌شود که کار دو تيم مطرح پايتخت در اسفند ماه بسيار دشوار است. اين دو تيم در اسفند ماه 3 بازي در چارچوب ليگ قهرمانان آسيا دارند و 2 بازي در چارچوب ليگ برتر ايران. اما نکته مهم اين است که يکي از بازي‌هاي داخلي دو تيم در اسفند ماه دربي است!‌ در واقع دو تيم بايد بعد از دومين بازي‌شان در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا، بازي هفته هفته بيست و چهارم را برگزار کنند و بعد هم در داربي 86 در روز 10 اسفند مقابل هم قرار گيرند!‌ چند روز بعد هم بايد بازي هفته‌هاي سوم و چهارم‌شان در ليگ قهرمانان آسيا را برگزار کنند.

نگاهي به برنامه مسابقات دو تيم در اسفند ماه نشان مي‌دهد که کار استقلال در اين برهه سخت‌تر از پرسپوليس است. روز اول اسفند هفته دوم ليگ قهرمانان آسيا برگزار مي‌شود. استقلال (احتمالا در کشور ثالث) ميزبان الهلال است و پرسپوليس در قطر مهمان السد. تنها 4 روز بعد هفته بيست و چهارم ليگ که هفته ماقبل داربي محسوب مي‌شود برگزار خواهد شد. پرسپوليس در تهران ميزبان استقلال خوزستان خواهد بود و استقلال مهمان فولاد خوزستان. 5 روز بعد يعني دهم اسفند حساس‌ترين بازي نيم‌فصل دوم در تهران برگزار مي‌شود و استقلال و پرسپوليس مقابل هم قرار مي‌گيرند.دشواري کار استقلال از اين به بعد هم بيشتر مي‌شود. چرا که اين تيم بعد از داربي تهران بايد به امارات برود تا با العين بازي کند. اين بازي روز 15 اسفند برگزار مي‌شود. يک روز پيش از اين بازي پرسپوليس در تهران ميزبان الوصل امارات است. 6 روز بعد از هر کدام از اين بازي‌ها هم بازي برگشت برگزار خواهد شد. يعني پرسپوليس روز 22 اسفند بايد در امارات با الوصل بازي کند و 23 اسفند استقلال در تهران ميزبان العين است.

کمي دقت نشان مي‌دهد که تعداد سفرهاي استقلال در اين برهه بسيار بيشتر است و استقلال دائما بايد از اين شهر به آن شهر و از اين کشور به آن کشور برود. اما پرسپوليس فقط دو سفر خارجي در ابتدا و انتهاي اسفند دارد. استقلال بايد بين شهرهاي تهران، اهواز، تهران، دوبي و باز هم تهران در رفت و آمد باشد. اما پرسپوليس بين دو سفر خارجي‌اش فقط در تهران بازي مي‌کند. به اين ترتيب بلايي که در اسفند ماه سال گذشته بر سر پرسپوليس آمد منتظر استقلال است و وينفرد شفر روزهاي بسيار دشواري در پيش دارد. البته کار پرسپوليس هم آسان نيست اما اين تيم تجربه سال گذشته را دارد و احتمالا با سختي‌هاي اين دوره راحت‌تر کنار مي‌آيد.

تاييد سازمان ليگ؛

کسر 6امتياز از پديده

کميته مسابقات سازمان ليگ کسر 6 امتياز از تيم پديده را که حکم فيفا بود در جدول مسابقات اعمال کرد. سايت سازمان ليگ در اين خصوص نوشت: «فيفا از باشگاه پديده خراسان به دليل پرداخت ‏نکردن مطالبات بازيکن خارجي خود در موعد مقرر، 6 امتياز کسر کرد. سازمان ليگ فوتبال ايران نيز ملزم به اجراي اين راي ‏است و به اين ترتيب 6 امتياز از پديده کسر و اين مساله در جدول ليگ برتر هفدهم در فصل 97-96 اعمال شد.» به اين ترتيب تيم پديده در جدول ليگ برتر به رده دهم سقوط کرد.

سرمربي اروگوئه:

سوارس اختلالات رواني دارد!

اسکار تابارس سرمربي تيم ملي اروگوئه در دفاع از لوئيس سوارس که يکي از مهمترين و تأثيرگذارترين بازيکنان تيم ملي اروگوئه است و آمار گلزني‌اش در اين فصل دچار افت شده، اظهارنظري عجيب انجام داد که البته به زعم خودش چندان عجيب نبود.تابارس گفت: «همه بازيکنان و نه فقط گلزنان، اختلالات رواني دارند، درست مانند هر انسان ديگري. لوئيس تمام رکوردها را شکسته است و به خاطر توانايي‌اش در گلزني، جوايز زيادي برده است. نبايد به توانايي‌هاي او شک کرد. گاهي اوقات هم پيش مي‌آيد که وضعيت‌تان دچار افت مي‌شود و چنين وضعيتي فوتباليست‌ها را نگران مي‌کند و آنها را در سيکلي از شرمساري قرار مي‌دهد که خارج شدن از آن سخت است. او ممکن است درک کند که در بهترين فرم خود قرار ندارد اما اين بدان معنا نيست که او به سطح هميشگي‌اش باز نخواهد گشت. سوارس در تيم ملي اروگوئه مهره بسيار مهمي است. او مدتي است که در بازي‌‌اش نشانه‌هاي پيشرفت نشان داده است، مانند وضعيتش بعد از اتفاقي که براي او در جام جهاني 2014 برزيل رخ داد. من مطئنم که او درجام جهاني با شرايطي خوب به ما ملحق خواهد شد و مي‌‌تواند تأثير مثبتي بر عملکرد ما بگذارد.»

پرسپوليس هميشه اولويت من است

برانکو: به تمديد قراردادم تمايل دارم

سرمربي پرسپوليس مي‌گويد در جلسه با مسئولان باشگاه در مورد تمديد قراردادش مذاکره کرده و به ماندن در اين تيم تمايل دارد.

برانکو ايوانکوويچ روز گذشته به باشگاه پرسپوليس رفت تا در مورد تمديد قراردادش با مديرعامل مذاکره کند. برانکو بعد از اين جلسه به خبرنگاران گفت:‌ در مورد همه موضوعات صحبت کرديم و درباره وظايف باشگاه در قبال من و همچنين وظايف من در قبال باشگاه گفت‌وگو شد. همچنين به وضعيت بازيکناني که قراردادشان رو به اتمام است اشاره شد. بحث اصلي در مورد تمديد قرارداد بود و هر دو طرف به تمديد تمايل داريم.

او افزود: تنها روي جزئيات بحث کرديم و فکر مي‌کنم مشکلي پيش نيايد. فقط همه چيز بايد شفاف شود و سپس امضا کنيم.

برانکو در پاسخ به اين پرسش که آيا دستيارانش نيز تمديد خواهند کرد يا نه، گفت: اين موضوع را نيز بايد در طي هفته جاري مشخص کنيم. مسائلي وجود دارد که بعد از بازي با نفت آبادان مشخص خواهد شد اما اين مسائل، مشکل نيستند.سرمربي پرسپوليس همچنين درباره پيشنهاد باشگاه عربستاني به او بيان کرد: پرسپوليس هميشه اولويت من است.

بوش از دورتموند اخراج شد

سران بورسيادورتموند بعد از کسب نتايج ضعيف پيتر بوش را از سمت خود اخراج کردند.بورسيادورتموند عملکرد ضعيفي در اين فصل داشته است و در هشت بازي اخير خود در ليگ آلمان طعم برد را نچشيده و به رده هفتم جدول رده‌بندي سقوط کرده است. شکست دو بر يک برابر وردربرمن پاياني بر حضور کوتاه مدت اين مربي 54 ساله بود که فصل قبل توانست آژاکس را به فينال ليگ اروپا برساند و در ليگ هلند نيز نايب قهرمان شد.

بوش شروع خوبي در بورسيادورتموند داشت و در هفت بازي اول به شش برد و يک تساوي رسيد و در صدر جدول بوندسليگا نيز قرار داشت ولي بعد از آن دچار افت فاحشي شد و نه تنها حضور در بين مدعيان بوندسليگا را از دست داد،‌ بلکه از ليگ قهرمانان اروپا هم حذف شد.

باشگاه دورتموند پيتر اشتوگر، سرمربي پيشين کلن را به عنوان جانشين بوش انتخاب کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي