جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/09/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5726

 خبــر 

 ‏توسط روابط عمومي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان:

جشن بزرگ مهرباني در اهواز برگزار شد‏

اهواز-خبرنگار آفرينش

جشن بزرگ مهرباني توسط روابط عمومي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان با برنامه‌هاي متنوع مولودي خواني، اجراي موسيقي و تجليل از مقام بازنشستگان و درگذشتگان در سالن ورزشي گيت بوستان اهواز برگزار شد.

تورج فتاحي، مدير روابط عمومي در اين جشن که با حضور محمود دشت بزرگ مديرعامل، معاونان و جمعي از مديران برگزار شده بود، گفت: در ماههاي گذشته کارکنان شرکت تلاشهاي شبانه‎روزي بسياري کردند تا آرامش از مردم گرفته نشود، اين جشن حداقل کاري است که براي تقدير از فداکاري خستگي ناپذير آنها قابل انجام بود.وي با گراميداشت ياد و خاطره نورمند چريک کارمند شرکت برق منطقه‌اي که در حال خدمت‎رساني جان خود را از دست داد، اظهار کرد: اين دومين جشن بزرگ است که در سال جاري با حمايتهاي مديرعامل شرکت در تجليل از تلاشهاي کارکنان شرکت و خانواده‎هاي آنان برگزار مي‎شود، در ماههاي آينده نيز جشنهاي ديگري توسط روابط عمومي برگزار خواهد شد.

شايان ذکر است، در اين جشن از آتوسا کياني دانش‏آموز برجسته رياضي و نجوم فرزند مرحوم اشکان کياني تقدير شد.

بازديد رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي از خانه مطبوعات استان يزد

يزد – اکبر خيرخواه

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي يزد گفت: لايحه بودجه سال 1397، يکي از بهترين و علمي‎ترين بودجه تهيه شده در 40 سال اخير است که دولت تدبير و اميد در بودجه‏ريزي به شفاف‌سازي و ارايه به موقع آن براي تأثيرگذاري در توسعه کشور توجه کرده است.

حميدرضا نصيري‏زاده در حاشيه بازديد از خانه مطبوعات استان يزد در جمع خبرنگاران با تشريح علمي لايحه بودجه سال آينده اظهار کرد: اصلاح ساختار در تدوين بودجه، توجه ويژه به توليد و اشتغال، توجه ويژه به عدالت اجتماعي و توجه به اولويتهاي برنامه از مهمترين ويژگيهاي يک ساله کشور يا همان لايحه بودجه سال آينده است.

وي افزود: اين لايحه همچون همه کشورها مبتني بر چهار هدف اقتصادي تهيه شده است که محور نخست آن رسيدن به تعادل داخلي يا اشتغال کارآمد و و ثبات قيمت‌ها و دومين محور آن تعادل خارجي با يکسان شدن ارزش کالاهاي صادراتي و وارداتي است.

نصيري‎زاده در ادامه سومين هدف را توزيع عادلانه درآمدها و چهارمين هدف را رشد منطقي توليدات داخلي عنوان کرد و ادامه داد: دولت در تهيه لايحه بودجه سال 97 اصلاح ساختاري در بودجه مبتني بر عملکرد، اصلاح فرآيند توزيع اعتبارات ، اصلاح فرآيند نظارت و اجرا را به صورت جدي و ويژه مدنظر داشته است.دبير شوراي توسعه و برنامه‎ريزي استان يزد با بيان اينکه سال آينده بودجه 340 دستگاه کشوري بر مبناي بودجه مبتني بر عملکرد ارائه مي‎شود، تاکيد کرد: در استان يزد نيز تاکنون اعتبارات 11 دستگاه بر اين مبنا تدوين شده است يعني بودجه‌ريزي براساس برنامه‌هاي کلان و بالادستي و وظايف هر دستگاه و قيمت تمام شده فعاليتها توزيع مي‏شود.نصيري‏زاده افزايش شفافيت و انضباط اجتماعي را از محورهاي مهم بودجه سال آينده عنوان کرد و گفت: در اين خصوص رديف‌هاي اصلي و متفرقه بودجه ساماندهي خواهند شد که بر اين اساس، اصلاح جداول و نمودارها انجام شده و رديفهاي متفرقه از 337 رديف به 138 رديف کاهش و 199 رديف ديگر حذف يا انتقال يافته است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‏ريزي يزد يکي ديگر از محورهاي لايحه بودجه را حرکت به سوي تمرکز زدايي دانست و اضافه کرد: سهم استانها در اعتبارات سرمايه‏اي در سال آينده به 30 درصد افزايش يافته در حالي که قبلا هشت درصد بود ضمن آن که 888 طرح تملک دارايي هم به استانها تعلق گرفته است.

برگزاري جلسه شوراي حفاظت از منابع آب علي آبادکتول

گرگان-خبرنگار آفرينش

چهارمين جلسه شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان علي‎آباد کتول با حضور فرماندار شهرستان در محل فرمانداري تشکيل شد.

رئيس اداره منابع آب شهرستان در اين جلسه ضمن ارائه آمار وضعيت منابع آبي استان اظهار داشت: با توجه به شرايط خشکسالي نياز به همکاري مستمر ساير دستگاهها مي‎باشد.

روح‎ا... جلاليان افزود: با توجه به اين که کشت محصولات پرآب طلب بخصوص شالي براي کشاورزان سودآور است، لازم است راهکارهايي براي تشويق کشاورزان براي استفاده از محصولات کم‏آب‏طلب، متناسب با الگوي کشت شهرستان و افزايش راندمان آبياري، اجراي سيستم آبياري تحت فشار وپيگيري تامين اعتبار براي انتقال از محل برداشت تا مصرف در دستور کار قرار گيرد.

جلاليان از همکاري نيروي انتظامي و جهاد کشاورزي در برخورد با متخلفان مربوط به حوزه آب تشکر نموده و درخواست ادامه همکاري از کليه ارگانها داشتند.همچنين در اين جلسه مقرر گرديد تشکيل شرکتهاي تعاوني آب بران براي نسق هاي سنتي رودخانه‏هاي محمدآباد (روستاهاي محدوده شهر فاضل‏آباد) وزرين گل(روستاهاي خاک پيرزن، چينو و زرين‏گل) و اراضي روستاهاي اطراف کانال ُسردار شهيد احمد شکي که داراي پروانه تخصيص آب هستند، از طرف جهاد کشاورزي و تعاون روستايي با همکاري بخشداران و دهياران وشوراهاي اسلامي روستايي اقدام شود تا اداره منابع آب به جهت نظام‏مند نمودن مصرف بهينه و تحويل آن به شرکتهاي تعاوني قراردادهاي لازم را منعقد نمايد تا از تنشهاي احتمالي جلوگيري شود.

مدير استاندارد يزد خبر داد؛

کالاهاي وارداتي بازار يزد، استاندارد هستند

يزد-اکبر خيرخواه

مدير کل اداره استاندارد استان يزد گفت: 39 قلم از كالاهاي وارداتي آزمون شده موجود در بازار يزد، استاندارد هستند.

محمد حسين ماجدي اردکاني افزود:در شش ماهه اول امسال ،بازرسان و کارشناسان اين اداره كل از 39 قلم كالاهاي وارداتي موجود در بازار يزد که گروههاي مختلف غذايي،بسته‎بندي سلولزي، شوينده‏‎ها، آرايشي بهداشتي و خودرو نيرو محرکه را شامل مي‎شوند، در قالب طرح طاها (طرح اجراي هماهنگ استانداردسازي) مبادرت به نمونه‎برداري کرده‎اند.

وي ادامه داد:اين کالاها شامل روغنهاي خوراکي، شامپو، خميردندان، صابون بهداشتي، پوشك بچه، لنت ترمز خودرو، چاي و برنج بوده است که با خريد آنها از سطح مراکز عرضه و فروش بازار يزد، نسبت به آزمون و انطباق آنها با استانداردهاي مربوطه اقدام شد كه خوشبختانه تمامي محصولات مذکور، از نظر كيفيت،مطلوب و در حد استانداردهاي ملي کشور بوده‎اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي