جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5744

 رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار هزاران نفر از مردم قم؛
 بايد حرفهاي مردم را شنيد و به آنها پاسخ داد  

 
مقام معظم رهبري در ديدار جمعي از مردم قم در حسينيه امام خميني تهران سخنراني کردند.

به گزارش عصر ايران به نقل از پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري، مهمترين بخش هاي سخنراني آيت الله خامنه اي به اين شرح است:

- مسئولان انتظامي، امنيتي و سپاه و بسيج به وظايفشان خوب عمل کردند، بنده از آنها تشکر مي کنم؛ منتها توجه بشود که آن جوان و نوجواني که تحت تأثير هيجاني يک شبکه در فضاي مجازي قرار ميگيرد و يک حرکتي ميکند، با آن کسي که با دستگاههاي سازمان‌يافته مرتبط است فرق دارد؛ اينها را يکجور بحساب نياوريد. با اولي بايد با روشنگري حرف زد و او با آن کسي که آدم ميکشد و قتل ميکند، يکي نيست.

- يک مثلثي در اين قضايا فعال بوده است: نقشه را آمريکاييها و صهيونيستها کشيدند، پول براي يکي از اين دولتهاي خرپول خليج فارس است، پادويي‌اش هم مربوط به سازمان آدمکش منافقين بود/ حضرات حاکم در آمريکا اولا بدانند تيرشان به سنگ خورده، ثانيا به ما در اين چند روز خسارت زدند، اين بي‌تقاص نخواهد بود؛ ثالثا آن آقايي که در رأس آنجاست بداند که اين ديوانه‌بازيهاي نمايشي هم بي‌جواب نخواهد ماند.

- نکته درست در تحليلها، تفکيک بين «مطالبات صادقانه و بحق مردم» و «حرکات وحشيانه و تخريبگرانه يک گروه» است. اينکه عده‌اي از حقي محروم بمانند و اعتراض کنند، يک مطلب است و اينکه عده‌اي با سوءاستفاده از اين تجمع، به قرآن و اسلام و به پرچم اهانت کنند يک حرف ديگر؛ هيچ‌کس با آن اعتراضهاي مردمي مخالفت ندارد، بايد هم به اين حرفها رسيد، شنيد و به آنها پاسخ داد، همه بايد دنبال کنيم.

- از روز 9دي که اين آتش‌بازيها و شيطنت‌کاريها شروع شد، ملت ايران در اقصي‌نقاط کشور، حرکت راهپيمايي‌شان آغاز شد؛ بعد که مردم ديدند مزدوران دشمن دست‌بردار نيستند، راهپيماييها تکرار شد. اين حرکت عظيم منسجم مردمي در مقابل توطئه دشمن با اين نظم و بصيرت و شور و انگيزه 40سال است که ادامه دارد. اين نبرد ملت با ضدملت، نبرد ايران با ضدايران و نبرد اسلام با ضداسلام است.

- اينکه عده اي از حقي محروم بمانند و در جايي جمع شوند و اعتراض کنند، يک مطلب است اما اينکه عده اي از اين تجمع سوءاستفاده کنند و به قرآن و اسلام دشنام دهند و به پرچم ايران اهانت کنند و مسجد آتش بزنند، يک مطلب ديگر است. اينکه عده اي از حقي محروم بمانند و در جايي جمع شوند و اعتراض کنند، يک مطلب است اما اينکه عده اي از اين تجمع سوءاستفاده کنند و به قرآن و اسلام دشنام دهند و به پرچم ايران اهانت کنند و مسجد آتش بزنند، يک مطلب ديگر است.

- در اين فراخوان ها، شعار «نه به گراني» مطرح شده بود که شعاري جذاب بود تا عده اي را بدنبال خود وارد صحنه کنند.

- براي سازماندهي و عمليات دو قرار گاه فرماندهي در همسايگي ايران تشکيل شده بود، يکي از اين قرارگاهها براي هدايت عمليات در فضاي مجازي بود و قرارگاه دوم براي مديريت اغتشاش ها که هر دو قرارگاه بوسيله امريکايي ها و صهيونيست ها فرماندهي مي‌شد و پيروزي خود را نيز قطعي مي دانستند.

- مي گويند حکومت ايران از مردم خود مي ترسد! خير. حکومت ايران متولد اين مردم است و نظام اسلامي چهل سال است که به پشتوانه همين مردم در مقابل شما ايستاده
است.

- مي گويند حکومت ايران از قدرت امريکا هراس دارد؛ در پاسخ مي گوييم اگر ما از شما هراس داشتيم، چگونه در دهه پنجاه شما را از ايران بيرون ريختيم و در دهه نود نيز شما را از کل منطقه بيرون رانديم.

- ايشان به يکي ديگر از گزافه‌گويي‌هاي مقامات امريکايي مبني بر نگراني از نحوه رفتار با معترضان اشاره کردند و افزودند: شما خجالت نمي کشيد؟ در يک‌سال گذشته هشتصد نفر از مردم امريکا به دست پليس کشته شده اند. در قضيه قيام وال استريت هر کاري که توانستيد بر ضد مردم کرديد و با هر احتمال و تهمتي، مردم را کشتيد؛ آن وقت براي مردم ايران اظهار نگراني مي کنيد؟

- دست داشتن دشمن در مسائل اخير، تحليل نيست بلکه بر مبناي اطلاعات و خبر بيان شد اما اين نبايد موجب شود که از ضعف ها و مشکلات خودمان غافل شويم.

- برخي گله مي کنند که رهبري چرا تذکر نمي دهد اما بنده با گزارشهاي مردمي و ديگر گزارشها از مسائل اساسي و مشکلات مردم با خبرم و مدام تذکر مي‌دهم؛ به‌گونه‌اي که اين تذاکرات علني، يک دهم هشدارها و اوقات تلخي هاي ما با مسئولان در جلسات غيرعمومي هم نيست.

- در مسئله اخير بايد ميان جوان و نوجواني که تحت تأثير هيجان فضاي مجازي حرفي زده و کاري کرده با کساني که جزو پادوهاي امريکا و ضد انقلاب هستند فرق گذاشت.

- با کساني که هيجاني وارد ماجرا شده اند چه دانشجو، چه غير دانشجو بايد صحبت و روشنگري کرد اما کسي که پادوي منافقين است و آدم مي کشد حسابش جداست.

- مردمسالاري ديني را صادقانه و واقعاً قبول دارم؛ به همين علت به هرکسي که مردم رأي بدهند، کمک مي‌کنم همچنانکه درباره همه دولتها از جمله اين دولت، اين کار را کرده ام و ادامه خواهم داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي