جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5744

 دكتر جهانگيري در نخستين كنگره بزرگداشت آيت الله هاشمي رفسنجاني تصريح كرد:
 بايد به روش آيت الله هاشمي با مردم رفتار کنيم 

 
معاون اول رييس جمهور در نخستين كنگره بزرگداشت آيت الله هاشمي رفسنجاني گفت : هر منصفي كه به تاريخ معاصر ايران بنگرد، ‌از سال‌هاي دور پيش از انقلاب تا آخرين لحظه‌هاي حيات، نام او را در ميان فعال‌ترين و تاثيرگذارترين انقلابيون، ‌روحانيون، ‌سياستمداران و مديران ايراني شاخص ترين مي‌بيند.

آيت الله هاشمي درتمام عرصه هاي انقلاب حضور داشته است

وي در اين مراسم كه در سالن اجلاس سران كنفرانس اسلامي در تهران برگزار شد،‌ با بيان اينكه اگر بخواهيم نام پنج روحاني انقلابي ،‌ سياستمدار و مدير برجسته ايراني را برشماريم حتما نام آيت الله هاشمي رفسنجاني به عنوان يكي از شاخص ترين آنهاست،‌ تصريح كرد: هيچ صحنه اي از انقلاب، تشكيل نظام جمهوري اسلامي، ‌دفاع مقدس، ‌سازندگي، اصلاحات و اعتدال نمي‌توان يافت كه آيت الله هاشمي رفسنجاني در ميانه آن نباشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، معاون اول رييس جمهور با يادآوري اينكه آيت الله هاشمي رفسنجاني در انتخابات رياست جمهوري سال 92 به صحنه آمد، تصريح كرد: آيت الله هاشمي رفسنجاني ناباورانه رد صلاحيت شد و شايد تصور مي شد كه با رد صلاحيت صحنه را ترك كند اما او قهر نكرد و عافيت نشيني را اتخاذ نكرد بلكه براي همان انتخابات تدبير كرد و رييس جمهور ساخت.

وي افزود: من رييس ستاد انتخابات آيت الله هاشمي رفسنجاني بودم و پس از رد صلاحيت از ايشان سوال كردم كه حالا چه بايد كرد و ايشان گفتند كه من همان هاشمي ديروز با
موضع گيري هاي قبلي در كنار نظام و رهبري هستم، ستادها را جمع كنيد و نياز به اعتراض هم وجود ندارد.

مشاوري صادق براي امام و رهبري

دكتر جهانگيري اظهار داشت: آيت الله هاشمي رفسنجاني مشاوري امين، صادق و ثابت قدم براي امام خميني (ره) و پس از آن براي مقام معظم رهبري بود و تا آخرين لحظات حيات خود از ستون اصلي نظام دفاع كرد و اصرار داشت كه اگر نقطه نظر و ديدگاهي هم وجود دارد بايد از نظام حفاظت و حراست كنيم.

وي ادامه داد: در ديماه سال گذشته كه با او صحبت مي كردم، درباره حوادث سال 88 با او گفتگو كردم و آيت الله هاشمي رفسنجاني گفتند كه من ديدم مي خواهند يك جريان قوي را از صحنه انقلاب حذف كنند به همين خاطر ايستادم و گفتم كه دور من جمع مي شوند و آنها را به نظام متصل مي كنم و اجازه نمي دهم كه جدا شوند. آيت الله هاشمي رفسنجاني تا اين اندازه خيرخواه و دلسوز همه جريان هاي سياسي و نظام بود.

معاون اول رييس جمهور گفت: در مقطع فعلي و يك سال پس از رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني كشور در موقعيتي حساس قرار گرفته و بسياري از مسئولين نگران امروز و فرداي ايران هستند اما به رغم همه تهديدات، فرصت هاي كم نظيري در اختيار ايران است كه با اتكاء به اين فرصت ها مي توانيم همه مسائل را پشت سر بگذاريم.

وي با بيان اينكه مردم كشور با مسائل و مشكلات مختلف روبرو هستند،‌گفت: مسائل اقتصادي،‌اجتماعي،‌تنگناهاي سياسي و معضلات فرهنگي مردم را آزار مي دهد اما مسير پاسخ به اين انتظارات و توقعات بسته نيست و ما بايد ريشه ها و عوامل نارضايتي ها و اعتراضات را همواره و در هر زمان بررسي كنيم و به راهكارهاي عملي براي حل مشكلات برسيم.

دكتر جهانگيري تصريح كرد: در مسائل اخير كشور هم بايد به روش آيت الله هاشمي رفسنجاني عمل كنيم؛ با مردم باشيم و اعتراض مردم را به رسميت بشناسيم و براي آن راه حل پيدا كنيم.معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه بايد نسبت به خواسته ها و مطالبات ملي خود را ملتزم به اقدامات عملي بدانيم، افزود: دفاع از دموكراسي و حقوق شهروندي موجي از نشاط در جامعه به وجود مي آورد. بايد به خواسته هاي مردم توجه كنيم چرا كه بسياري از اعتراضات انباشت مطالبات سالهاي گذشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي