جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5744

 خبر 

 شب‌کاري، عامل ابتلاي زنان به سرطان

بررسي‌ها نشان مي‌دهد زناني که در شيفت شب کار مي‌کنند بيشتر احتمال دارد به سرطان دچار شوند.

به گزارش ايسنا، در اين بررسي آمده است زناني که در شيفت شب کار مي‌کنند 20 درصد بيشتر احتمال دارد به برخي انواع سرطان‌ها مبتلا شوند و اين خطر به طور خاص براي پرستاران بيشتر است.

متخصصان چيني با بررسي 61 مطالعه که در مورد ارتباط بين کار کردن طولاني مدت در شيفت شب و 11 سرطان مختلف انجام گرفته به اين نتيجه دست پيدا کردند که شب کاري احتمال ابتلاي زنان به سرطان را تا 20 درصد افزايش مي دهد.

متخصصان چيني با در نظر گرفتن گسترش شب‌کاري در سراسر جهان و پيامدهاي سرطان براي عموم مردم به بررسي اين ارتباط پرداختند.

به گفته اين متخصصان، افرادي که در شيف شب کار مي‌کنند 41 درصد بيشتر احتمال دارد دچار سرطان‌هاي پوست شوند. همچنين خطر ابتلا به سرطان پستان در آنان 32 درصد بيشتر است. هرچند افزايش خطر ابتلا به سرطان پستان تنها در اروپا و آمريکاي شمالي مشاهده شده است.

متخصصان همچنين در بررسي کارمندان مشاغل مختلف دريافتند پرستاراني که در شيف شب مشغول هستند نسبت به افرادي که مشاغل ديگر دارند در بالاترين حد خطر ابتلا به سرطان هستند به طوري که گفته مي‌شود پرستاران 58 درصد بيشتر احتمال دارد به اين بيماري مبتلا شوند.

به گزارش روزنامه اينديپندنت، در مطالعات پيشين آمده است افرادي که در شيفت شب کار مي‌کنند فرصت کمتري براي ورزش کردن دارند. همچنين سبک زندگي و نوع مواد غذايي مصرفي آنها، کمتر از شرايط سلامتي برخوردار است و به اين ترتيب اين عوامل همگي فاکتورهاي خطرزا در ابتلا به سرطان و ديگر انواع بيماري‌ها هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي