جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746

 ظريف: ادامه تعهد ايران به برجام، مشروط به پاي بندي کامل آمريکاست 

 وزير امور خارجه کشورمان بر اهميت تعهد همه طرف‌ها، به ويژه اتحاديه اروپا و کشورهاي اروپايي بر اجراي برجام در شرايط کنوني تاکيد کرد.محمدجواد ظريف بعد از شرکت در نشست مشترک با رييس سياست خارجي اتحاديه اروپا و وزيران امور خارجه انگليس، فرانسه و آلمان در مقر اتحاديه اروپا در بروکسل در توييتر خود به تشريح نتايج اين نشست پرداخت.

به گزارش ايسنا، وزير امور خارجه کشورمان در صفحه توييتر خود نوشت: امروز در نشست بروکسل اجماع قدرتمندي بود که 1- ايران به برجام پايبند است، 2- مردم ايران حق دارند از تمام منافع آن بهره‌مند شوند، 3- هر اقدامي که برجام را تضعيف کند غيرقابل قبول است.

اين ديپلمات عالي رتبه کشورمان در ادامه توييت خود تاکيد کرد: اتحاديه اروپا کاملا آگاه است که ادامه پايبندي ايران به برجام مشروط به پايبندي کامل آمريکا است.

در نشست مشترک وزير امور خارجه کشورمان با نماينده عالي سياست خارجي اتحاديه اروپا و وزراي خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان در مقر اتحاديه اروپا در بروکسل، طرفين در خصوص اقدامات لازم در شرايط کنوني به منظور تداوم اجرا و پايبندي همه طرف‌هاي برجام گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزير امور خارجه کشورمان در اين نشست بر اهميت تعهد همه طرف‌ها، به ويژه اتحاديه اروپا و کشورهاي اروپايي بر اجراي برجام در شرايط کنوني تاکيد کرد.

فدريکا موگريني، هماهنگ کننده کميسيون برجام و وزراي خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان در اين جلسه به طور مشترک بر تعهد اروپا و دولت‌هاي خود بر اجراي برجام به عنوان يک دستاورد منحصر به فرد ديپلماسي چند جانبه تاکيد کردند.

وزير امور خارجه کشورمان همچنين به طور جداگانه با وزراي امور خارجه کشورهاي انگلستان، آلمان و موگريني، نماينده عالي سياست خارجي اتحاديه اروپا ملاقات و در خصوص مسايل مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.‌


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي