جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746

 ميز خبر 

 تسليت رهبر انقلاب، درپي درگذشتِ واعظ شهير؛ حجت الاسلام مظاهري

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با صدور پيامي درگذشت روحاني خدمتگزار و واعظ شهير حجت الاسلام آقاي مهدي مظاهري را تسليت گفتند.

الحريري: حزب الله عضوي از دولت لبنان است

'سعد الحريري' نخست وزيرلبنان در سخناني با بيان اينکه مخالفتي با حضور حزب الله در تشکيلات دولت ندارد گفت: حزب الله عضوي از دولت لبنان است و دولت اين کشور دولتي فراگير متشکل از کليه احزاب بزرگ اين کشور است.

به گزارش ايرنا، وي در گفت و گوي خود با روزنامه وال استريت ژورنال افزود: لبنان بايد از تنش ميان ايران و عربستان دور باشد.

وي با رد برخورد و درگيري با حزب الله اظهار داشت که اين گروه مايل است از سياست 'انفصال' لبنان از رقابت عربستان و ايران، به ويژه متوقف کردن تبليغات عليه عربستان و دولت هاي خليج (فارس) پيروي کند.

وي افزود که از ادامه مشارکت حزب الله در دولت لبنان بعد از انتخابات ماه مي آينده (ارديبهشت- خردادماه) استقبال مي کند.

الحريري تصريح کرد: حزب الله به عنوان يک حزب بزرگ در لبنان عضوي از دولت لبنان است و در تشکيلات دولت اين کشور همه احزاب بزرگ کشور مشارکت دارند و اين امر ثبات سياسي در کشور را فراهم کرده و هدف اساسي نيز تحقق ثبات سياسي و وحدت در اين کشور است.

بنا بر اعلام سازمان منع گسترش تسليحات شيميايي؛

تسليحات و مواد شيميايي نظامي ليبي به طور کامل امحا شد

سازمان منع گسترش سلاح‌هاي شيميايي از پايان يافتن روند امحاي آخرين بخش از سلاح‌هاي شيميايي ليبي خبر داده و اين اقدام را "فرصتي تاريخي براي ايجاد جهاني امن‌تر" دانست.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري روسيا اليوم، سازمان منع گسترش سلاح‌هاي شيميايي اعلام کرد امحاي نهايي حدود 500 متريک تن از توليدات شيميايي ليبي در تاسيسات ويژه اين کار در شهر مونستر آلمان "فرصتي تاريخي براي امنيت جهاني و خلع سلاح" است.

احمد ازومجو، مدير اين سازمان طي بيانيه‌اي اعلام کرد اين امر پايان عمليات خلع سلاح شيميايي ليبي را مژده مي‌دهد و گامي ديگر به سوي تحقق هدف اصلي کشورهاي عضو اين سازمان يعني نابودي کامل و دائم تمامي سلاح‌هاي شيميايي است.

توهين زننده ترامپ به برخي کشورها و واکنش مقامات آمريکايي

سخنان توهين‌آميز رئيس‌جمهوري آمريکا درباره مهاجران برخي کشورها که وارد آمريکا مي‌شود، انتقادهاي زيادي در پي داشته است.

به گزارش ايسنا، دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا در نشستي در کاخ سفيد که با حضور نمايندگان دو حزب جمهوري‌خواه و دموکرات برگزار شد، با اشاره به مهاجراني که از هائيتي، السالوادور و بعضي از کشورهاي آفريقايي به آمريکا مهاجرت کرده‌اند، گفت: چرا اين مردم از کشورهايي که چاه مستراح هستند را به اينجا راه مي‌دهيم؟

رئيس‌جمهوري آمريکا گفته است ترجيح مي‌دهد مهاجراني از کشورهايي مانند نروژ به آمريکا بروند.

نمايندگان دموکرات در کنگره آمريکا گفته‌اند اين اظهارنظر ترامپ آشکارا نشان مي‌دهد وي نژادپرست است.

واشنگتن پست نخستين بار در گزارشي از اظهارنظر توهين‌آميز دونالد ترامپ خبر داد.کاخ سفيد بدون تکذيب اين سخنان در بيانيه‌اي اعلام کرد: بعضي از سياستمداران در واشنگتن مدافع منافع کشورهاي خارجي هستند، ولي ترامپ هميشه براي مردم آمريکا مي‌جنگد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي