جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746

 خبرنامه 

 با حکم وزير علوم، تحقيقات و فناوري؛

سرپرست دانشگاه هنر شيراز منصوب شد

دکتر منصور غلامي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري در حکمي دکتر محمدرضا مغاره را به سمت "سرپرست دانشگاه هنر شيراز" منصوب کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي وزارت علوم، دکتر محمدرضا مغاره متولد سال 1340 در شيراز و دانشيار پايه 25 دانشگاه شيراز است. چندين مقاله علمي از وي در مجلات مختلف داخلي و بين‎المللي و نيز در همايشها و کنفرانسها به چاپ رسيده و راهنمايي و مشاوره تعدادي پايان‎نامه را بر عهده داشته است.

رياست دانشکده هنر و معماري دانشگاه شيراز طي دو دوره، معاون پژوهشي و عضو کميته تخصصي هيئت مميزه اين دانشکده از ديگر سوابق دکتر مغاره به شمار مي‏رود. همچنين وي استاد نمونه آموزشي دانشکده هنر و معماري دانشگاه شيراز در سال 91 بوده است.

معاون توسعه و برنامه‏ريزي دانشگاه شيراز در سالهاي 86 و 87، دبير عمراني پروژه‎هاي وزارت علوم در منطقه هفتم کشور در سالهاي 94 و 95، از ديگر سوابق اجرايي سرپرست جديد دانشگاه هنر شيراز است. همچنين در دو دوره‏اي که دکتر مغاره مسئوليت اداره طرحهاي عمراني دانشگاه شيراز را بر عهده داشته، چندين پروژه عمراني کوچک و بزرگ اين دانشگاه را مديريت کرده که تعدادي از آنها تکميل شده و به بهره‏برداري رسيده است.دکتر غلامي همچنين در نامه جداگانه‏اي از زحمات و تلاشهاي دکتر عليرضا عسکري در مدت زمان تصدي مسئوليت رياست دانشگاه هنر شيراز قدرداني کرد.

مديرکل فرهنگي وزارت بهداشت:

تدوين شيوه‌نامه حمايت مالي نشريات دانشجويي

مديرکل فرهنگي وزارت بهداشت از تدوين شيوه‌نامه حمايت مالي نشريات دانشجويي خبر داد و گفت: اين شيوه‌نامه تا اندازه زيادي به ارتقاء کمک‌هاي مالي به نشريات خواهد انجاميد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از معاونت دانشجويي و فرهنگي وزارت بهداشت (مفدا)، امير للگاني در نهمين اجلاس معاونان دانشجويي و فرهنگي دانشگاه هاي علوم پزشکي ضمن تشريح برنامه‌هاي اداره نشريات و تشکل‌هاي دانشجويي، گفت: اين اداره حجم بالاي فعاليت‌هايي را در خود جاي داده و به طور تخصصي به کار نشريات و تشکل‌هاي دانشجويي مي پردازد.للگاني با تاکيد بر نقش مهم و ويژه تشکل‌هاي دانشجويي در دانشگاه‌ها گفت: تشکل‌هاي دانشجويي به عنوان يک نهاد دانشجويي نقش مهمي در دانشگاه بر عهده دارند و معمولا کساني که در حوزه تشکل‌هاي دانشجويي فعاليت مي‌کنند جزء نفرات فعال و برگزيده دانشگاه به شمار مي‌روند.مدير کل فرهنگي وزارت بهداشت روند دريافت مجوز براي يک تشکل دانشجويي را بررسي کرد و گفت: در اعطاي مجوز به تشکل‌هاي دانشجويي، بايد حقوق تشکل بر اساس آئين‌نامه رعايت و از اعمال سلايق شخصي در اين حوزه پرهيز شود. ضمن آنکه در اين حوزه بايد منصفانه برخورد کنيم و امکانات موجود به صورت عادلانه ميان تشکل‌ها تقسيم شود و حقي از دانشجويان و تشکل‌ها ضايع نشود.

جزئيات برگزاري دومين دوره مسابقات هوا و فضا در دانشگاه‌ پيام‌نور

دومين دوره مسابقات هواوفضا دانشگاه‌هاي پيام‌نور سراسر کشور به ميزباني استان بوشهر، بهمن سال جاري برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري آنا، دومين دوره مسابقات هواوفضا دانشگاه‌هاي پيام‌نور سراسر کشور 24 تا 26 بهمن برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام اين مسابقه از 6 آبان آغاز شده است و تا 10بهمن ادامه داد. علاقه‌مندان مي‌توانند از 25 دي تا 15 بهمن مستندات خود را ارائه دهند.

توسعه و گسترش علم هوا و فضا در ميان دانشجويان، ايجاد شور و نشاط در فضاي علمي دانشگاهي، رشد توان ارائه طرح و ايده در علم هوا و فضا که بسيار داراي اهميت است و ايجاد ارتباط ميان دانشگاه و صنعت از مهمترين اهداف برگزاري اين مسابقات است.اولين دوره مسابقات هوا و فضاي دانشگاه پيام‌نور در سال گذشته در مشهد مقدس برگزار شد که دانشجويان دانشگاه پيام‌نور بوشهر موفق به کسب عناوين برتر اين مسابقات شدند.علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند از طريق سايت مسابقات و يا تماس با شماره 09304847747 اقدام کنند.

براي «سازمان همکاري فضايي آسيا اقيانوسيه»؛

شرايط بورسيه ارشد و دکتري رشته فناوري فضايي

سازمان فضايي ايران از پذيرش بورسيه در رشته هاي مرتبط با فناوري فضايي و در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري با همکاري سازمان همکاريهاي فضايي آسيا اقيانوسيه (اپسکو) خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، با توجه به عضويت ايران در سازمان همکاري فضايي آسيا اقيانوسيه (APSCO)، هرساله تعدادي سهميه کارشناسي ارشد و دکتري در اختيار سازمان فضايي ايران قرار مي‌گيرد که اين سهميه‌ها به افراد واجد شرايط اعطا مي‌شود.

براين اساس سازمان فضايي ايران رشته‌ها، گرايش‌ها و شرايط متقاضيان بورسيه‌هاي سال 2018 اپسکو را اعلام کرد.

برمبناي شرايط اعلام شده، محل تحصيل مقطع کارشناسي ارشد تنها در دانشگاه بيهانگ (Beihang University) در پکن و دکترا در دو دانشگاه بيهانگ و هاربين (Harbin Institute of Technology) در کشور چين است. شروع دوره‌ها نيز از سپتامبر 2018 خواهد بود.

رشته‌ها و گرايش‌هاي بورسيه کارشناسي ارشد و دکتري APSCO درسال 2018 به شرح زير اعلام شده است:

کارشناسي ارشد (MASTA) در رشته کاربردهاي فناوري فضايي با 4 گرايش:

- سنجش ازدور و سيستم اطلاعات زميني Remote Sensing and Geo-information System (RS & GIS)

- سيستم‌هاي ناوبري ماهواره‌اي جهاني Global Navigation Satellite Systems (GNSS)

- فناوري ميکروماهواره Micro-Satellite Technology

- حقوق و سياستگذاري فضا Space Law & Policy

دکتري (DOCSTA)

- رشته کاربردهاي فناوري فضايي Space Technology Applications

سازمان فضايي اعلام کرد که ظرفيت پذيرش در هريک از چهارگرايش کارشناسي ارشد و دکتري دو نفر اعلام شده و آخرين مهلت ارسال مدارک متقاضيان تا پايان وقت اداري چهارشنبه يازدهم بهمن 96 خواهد بود.

متقاضيان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند روزهاي زوج از ساعت 10-14 با مرکز روابط و همکاريهاي بين‌المللي سازمان فضايي ايران تماس بگيرند و يا سوال خود را به ايميل int@isa.ir ارسال کنند.

همچنين متقاضيان بايد با توجه به شرايط اعلام شده درخواست خود را با تکميل فرم درخواست بورسيه کارشناسي ارشد و دکتري 2018 اپسکو به نشاني ايميل int@isa.ir ارسال کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي