جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746

 هفته نوزدهم ليگ برتر
 پرسپوليس؛ بي رقيب در صدر جدول 

 
آفرينش- يکه تازي شاگردان برانکو در ليگ برتر ادامه دارد.

هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال کشور، روزهاي پنج شنبه و جمعه برگزار شد که مهم ترين اتفاق، ادامه يکه تازي پرسپوليس بود.

*پنج شنبه:

استقلال خوزستان 1 – 0 پديده/ نفس راحت ويسي

آبي‌هاي خوزستان موفق شدند برابر پديده به پيروزي برسند و به ناکامي‌هايشان پايان دهند.

بعد از 4 شکست متوالي، شاگردان عبدالله ويسي موفق شدند با نمايش فني خوب و مديريت بازي، با تک گل وحيد نامداري در دقيقه 42،پديده‌اي را که هفته قبل صنعت نفت آبادان را شکست داده بود، مغلوب کنند و با صعود يک پله‌اي در رده چهاردهم جدول قرار بگيرند. با اين پيروزي مهم، عبدالله ويسي نفس راحتي کشيد تا به هفته هاي بعد اميدوار باشد.

پيکان 0 – 0 سپيدرود/ اولين امتياز جادوگر

علي کريمي توانست اولين امتياز خود با سپيدرود را کسب کند.

مجيد جلالي با پيکان در هشتمين بازي پياپي هم در کسب پيروزي ناکام ماند تا بعد از 7 پيروزي پياپي، اکنون در متفاوت‌ترين وضعيت خود باشد و خطر را بيش از هميشه روي خود احساس کند. در سمت مقابل هم علي کريمي و شاگردانش علي رغم کمبود بازيکن تاثيرگذار و با روحيه‌اي متزلزل، براي کسب حداقل امتياز به زمين رفتند و توانستند به هدف خود برسند.

نفت تهران 2 – 0 تراکتورسازي/ يحيي در آستانه خروج

با شکست غيرمنتظره تراکتورسازي، به نظر مي رسد گل محمدي بايد با اين تيم تبريزي خداحافظي کند.

يحيي گل محمدي، سرمربي تراکتورسازي با توجه به شکست سنگين مقابل پرسپوليس و تساوي برابر استقلال، با انتقادات بسياري پيش از اين ديدار مواجه بود و در شرايطي که صحبت هاي زيادي در مورد جايگزين احتمالي اين سرمربي شنيده مي شد، تنها برد برابر نفت تهران مي توانست حاشيه ي امني هر چند کوتاه مدت براي او ايجاد کند که حالا با شکست برابر نفت تهران شرايط او دشوارتر از گذشته شد. در اين ديدار در شرايطي که تراکتورسازي اميدوار به پيروزي بود، مغلوب تاکتيک اتخاذ شده از سوي هومن افاضلي شد و در شرايطي که بيشتر از ميزبان خود توپ و ميدان را در اختيار داشت، با دو گل عيسي آل کثير در دقايق 80 و 87 بازي را واگذار کرد تا شرايطش در جدول نابسامان تر شود. اما در سوي مقابل نفت تهران همچنان با هومن افاضلي به روند خود خوب ادامه مي دهد و با 17 امتياز يک رتبه در جدول رده بندي صعود کرد تا شرايط بهتري در ادامه مسابقات داشته باشد.

*جمعه:

گسترش فولاد 1 – 1 فولاد خوزستان/ نبرد بي ثمر فولادي ها

تقابل شاگردان فيروز کريمي و سيروس پورموسوي برنده نداشت و با تساوي يک بر يک به اتمام رسيد.

گسترش فولاد که در 9 هفته اخير صاحب 19 امتياز شده بود و تنها 2 شکست داشت، با وجود اينکه با يک گل از فولاد خوزستان عقب بود، در نهايت توانست با گلزني پيمان بابايي در دقيقه 57 از باخت در استاديوم بنيان ديزل نجات پيدا کند و پاسخ گل دقيقه 22 حسن بيت‌سعيد براي فولاد را بدهد. البته شاگردان پورموسوي در اين ديدار بدشانس هم بودند چرا که داور مسابقه در لحظات پاياني يک پنالتي واضح را براي آنها اعلام نکرد و اجازه نداد به پيروزي دست پيدا کنند ولي با اين حال سرخ‌هاي خوزستان موفق شدند براي چهاردهمين بازي متوالي شکست ناپذير بمانند.

مشکي پوشان 0 – 1 پرسپوليس/ رستگاري در لحظات پاياني

آقاي گل ليگ برتر باز هم ناجي پرسپوليس شد.

در شرايطي که سياه جامگان با دفاع اتوبوسي خود، پرسپوليس را با دردسر بزرگي براي دستيابي به 3 امتياز مواجه کرده بود، اين سيامک نعمتي بود که با سماجت خود توانست از توپ سرگردان 3 امتياز ارزشمند براي برانکو و شاگردانش به ارمغان بياورد. نعمتي با سماجت خود توپي را که در آستانه خروج از زمين بود، در اختيار وحيد اميري قرار داد تا اين بازيکن با ارسال ديدني خود عليپور را در موقعيت گلزني قرار داده و 3 امتياز ارزشمند نصيب پرسپوليس شود.

سياه جامگان که طي هفته‌هاي اخير با ارائه اين شيوه بازي به امتياز دست يافته بود، اين بار اسير تجربه بالاي شاگردان برانکو که همواره در جستجوي شانس برتري هستند، شد. پرسپوليس هم با اين برد دست نيافتني تر از گذشته در صدر جدول باقي ماند.

سپاهان 1 – 2 ذوب آهن/ نيمکت لرزان کرانچار

با شکست سپاهان در دربي اصفهان، جايگاه کرانچار به خطر افتاد.

در اين مسابقه هر دو تيم اصفهاني به دنبال کسب پيروزي و 3 امتياز مسابقه بودند، ولي اين شاگردان اميرقلعه نويي بودند که در ابتدا موفق شدند روي يک ضد حمله به گل اول بازي در دقيقه 12 توسط ميلاد فخرالديني برسند. در ادامه سپاهاني ها براي اينکه بازي را به تساوي بکشانند، تلاش زيادي کردند ولي توان لازم براي اين کار را نداشتند و در دقيقه 88 گل دوم را توسط تبريزي دريافت کردند تا تک گل ساسان انصاري که در وقت هاي اضافي و از روي نقطه پنالتي به دست آمد، دواي درد مشکلات سپاهان و کرانچار نباشد. در سوي مقابل اميرقلعه نويي و شاگردانش با کسب سيزدهمين امتياز در پنجمين مسابقه توانستند براي مدعيان کسب سهميه آسيايي خط و نشان بکشند. شايد شکست در دربي اصفهان، جايگاه زلاتکو کرانچار را بيش از هميشه به خطر بيندازد.

استقلال 1 – 1 سايپا/ نوار بردهاي خانگي پاره شد

استقلالي ها که در انتظار يک 3 امتياز خانگي ديگر بودند، در لحظات پاياني غافلگير شدند.

ديدار دو تيم استقلال و سايپا با تساوي يک ـ يک به پايان رسيد تا استقلال بعد از بردهاي متوالي خانگي، باز هم نتواند از تيم علي دايي 3 امتياز بگيرد.

در اين بازي ابتدا استقلال توسط داريوش شجاعيان به گل رسيد اما سايپا در دقيقه 86 با ضربه سر اسدي بازي را به تساوي کشاند.

صنعت نفت آبادان 1 – 1 پارس جنوبي جم/ ناجي برزيلي صنعت نفت

نبرد جنوبي هاي ليگ برتر در لحظات پاياني به تساوي کشيده شد.

شاگردان مهدي تارتار که با گل روح الله سيف اللهي خود را آماده رسيدن به رده دوم مي کردند، با يک شوک در دقايق پاياني مواجه شدند. گل آگوستو سزار در دقيقه 87 مانع از رسيدن پارسي ها به رده دوم شد تا شاگردان مهدي تارتار همچنان بعد از فولاد در جايگاه سوم قرار بگيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي