جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746

 خبـــرنامه 

 مذاکره تراکتورسازي با 3 مربي ترکيه‌اي؛

دنيزلي مي‌آيد يا شاگردش؟

مسئولان باشگاه تراکتورسازي براي انتخاب سرمربي آينده تيم فوتبال اين باشگاه مذاکراتي با 3 مربي مطرح فوتبال ترکيه داشته‌اند.

روند تراکتورسازي در هفته‌هاي اخير به گونه‌اي بوده که تا قبل از ديدار اين تيم مقابل نفت تهران همه از احتمال برکناري يحيي گل‌محمدي صحبت مي‌کردند و اينکه هفته نوزدهم آخرين بازي او در جمع تراکتورسازان است.

يک روز قبل از اين بازي يحيي گل‌محمدي در نشست خبري قبل از مسابقه از مسئولان باشگاه تراکتورسازي، جو حاکم بر اين تيم، بازيکنانش، مربي تبريزي که مي‌خواهد جاي او را بگيرد،‌ خبرنگاراني که از مربي يادشده حمايت مي‌کنند و ... انتقاد کرد تا يقين حاصل شود که يحيي رفتني است.

با اين اوصاف و البته شکست مقابل نفت، بايد کار گل‌محمدي را در تيم تراکتورسازي تمام شده بدانيم. اما سؤال اينجاست که قرار است چه کسي جانشين او شود؟ اولين گزينه مصطفي آجورلو، مديرعامل باشگاه تراکتورسازي مصطفي دنيزلي است. دنيزلي مربي شناخته شده‌اي در فوتبال ايران بوده و از محبوبيت کافي براي نشستن روي نيمکت تراکتورسازان برخوردار است. از سوي ديگر او سابقه کار با آجورلو و مجموعه مديريتي‌اش را دارد و طرفين بي‌ميل به همکاري دوباره نيستند.

مشکلات غيرقابل پيش‌بيني در روند مذاکرات با دنيزلي، مسئولان باشگاه تراکتورسازي را به صرافت انداخته است که مذاکره با مربيان ديگر را هم در دستور کار قرار دهند. آنها علاوه بر دنيزلي 68 ساله دو مربي صاحب‌نام در فوتبال اين کشور را نيز مدنظر دارند و با آنها هم مذاکراتي داشته‌اند.

گزينه دوم تراکتورسازي «ارسون ينال» است که هم جوان‌تر از دنيزلي است و هم با فنرباغچه قهرمان ليگ ترکيه شده. او با ترابوزن اسپور در جام يوفا حضور داشته و البته کاشف آردا توران است. در کارنامه ارسون يانال 56 ساله سابقه کار زير نظر مصطفي دنيزلي نيز ديده مي‌شود.

مسئولان باشگاه تراکتورسازي با يک مربي ديگر به نام «ارتوگرول سالام» هم مذاکراتي داشته‌اند. اين مربي 48 ساله که سومين گزينه هدايت تراکتورسازي است، سرمربي بشيکتاش بوده و البته با بورسا اسپور قهرمان ترکيه شده است.

بايد ديد در نهايت مسئولان باشگاه تراکتورسازي با کداميک از گزينه‌هاي يادشده به توافق مي‌رسند، دنيزلي باتجربه، ينال کارنامه‌دار يا سالام جوان.

مانع تعبير رويايي چلسي؛

همسايه بداخلاق!

ميان رومن آبراموويچ و روياهايش براي باشگاه چلسي، هرگز فاصله زيادي وجود نداشته است اما برنامه‌هاي او براي احداث استاديوم يک ميليارد پوندي جديد آبي‌پوشان لندن با يک مشکل غير منتظره مواجه شده. احداث استاديوم جديد ورزشگاه چلسي در غرب لندن، باعث نرسيدن نور خورشيد به يکي از منازل قديمي اطراف اين خانه خواهد شد و مالکان اين منزل که 50 سال در آن اقامت داشته‌اند، برخلاف ديگر اهالي منطقه نتوانسته‌اند با باشگاه چلسي از نظر مالي به توافق برسند.

چلسي براي احداث استاديوم 60 هزار نفري جديدش، توانسته نظر تقريباً همه ساکنان منطقه را جلب کند اما خانواده "کروس‌ويتس" هنوز حاضر نشده‌اند که نور منزل خود را با پول عوض کنند!

مجوز ساخت استاديوم جديد چلسي سال گذشته صادر شد و شهردار لندن با احداث اين استاديوم موافقت کرد اما مشکل غيرمنتظره‌اي که سر راه ساخت اين ورزشگاه قرار گرفته، باشگاه چلسي را مجبور کرده که از شواري شهر لندن درخواست مداخله کند. گفته مي‌شود در صورتي که باشگاه چلسي نتواند نظر خانواده کروس‌ويتس را جلب کند، امکان تغيير مدل ورزشگاه جديد به گونه‌اي که مانع از تابش نور به منزل همسايه معترض نشود، وجود دارد.

ايران – ترکيه؛

با کمک دفتر رياست جمهوري

چندي پيش خبرگزاري آناتولي به نقل از فدراسيون فوتبال ترکيه از موافقت اين فدراسيون با مسابقه دوستانه با تيم ملي ايران، قبل از آغاز بازي‌هاي جام جهاني 2018 روسيه خبر داده بود. پيگيري‌ها نشان مي‌دهد که بعد از مکاتبات مقامات فدراسيون فوتبال ايران با همتايان ترکيه‌اي، يکي از معاونان دفتر رييس‌جمهور که پيش از اين سال‌ها سابقه تصدي نمايندگي سياسي کشورمان در ترکيه را بر عهده داشته، نقش اساسي در موافقت طرف ترک با اين بازي داشته است.

گفته مي‌شود او که به همين مناسبت ارتباط خوبي با مقامات ترکيه‌اي دارد، در تماس با وزير ورزش و مقامات ارشد دولت ترکيه موضوع مکاتبه فدراسيون فوتبال را پيگيري و موافقت نهايي در اين زمينه را اخذ کرده است. بر همين اساس، ديدار دوستانه تيم‌هاي ملي فوتبال ترکيه و ايران قبل از شروع جام جهاني 2018 روسيه برگزار خواهد شد. شش ديدار قبلي ايران با ترکيه با 4 برد ترکيه و 2 مساوي به پايان رسيده است.

تمايل لاتزيو به جذب جهانبخش

در ماه هاي گذشته و در چند مقطع صحبت از تمايل باشگاه لاتزيو به جذب سردار آزمون مطرح شد؛ صحبت هايي که هيچ وقت به نتيجه نرسيد چون مهاجم ايراني روبين کازان برنامه اي براي ترک فوتبال روسيه نداشت.

حالا فارس به نقل از رسانه هاي ايتاليايي نوشته که سردار تنها بازيکن ايراني مورد نظر لاتزيو نيست و مديران اين باشگاه ايتاليايي به دنبال جذب عليرضا جهانبخش هم هستند؛ بازيکني که پيش از اين گفته مي شد ناپولي مشتري جدي اوست. البته جهانبخش هم مثل آزمون بعيد است که در سال منتهي به جام جهاني بخواهد تيمش را عوض کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي