جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/10/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5750

 خبـــرنامه 

 رئيس فدراسيون چوگان:

با مشارکت مردم، نهادها و ارگان ها، چوگان را در کشور فعال تر مي کنيم

رئيس فدراسيون چوگان گفت: قصد داريم با مشارکت و همياري مردم، نهادها، ارگان ها و بخش خصوصي، شاهد برگزاري بازي چوگان در بيشتر شهرهاي ايران باشيم.

به گزارش آفرينش و به نقل از روابط عمومي فدراسيون چوگان، حجت اله دهخدايي با اشاره به حضور بخش ها و نهادهاي مختلف به منظور احياي فراگير ورزش فراملي ايران گفت: در نخستين گام، توسعه چوگان در بين نيروهاي مسلح از اهميت ويژه اي برخوردار است چرا که نهادهاي نظامي و انتظامي در ايران داراي زيرساخت هاي مناسب و پرسنل و کادر آشنا به فنون سوارکاري هستند که البته با مساعدت رئيس وقت ستاد مشترک نيروهاي مسلح در ابلاغ دستوري مبني بر توسعه ورزش چوگان در کليه سطوح نيروهاي مسلح و پس از تاکيد مقام معظم رهبري در احياي ورزش ملي ايرانيان، اين مهم با سرعت بيشتري همراه شده است.

وي افزود: البته هم اکنون بازي چوگان در بين پرسنل نيروي زميني ارتش و سپاه در حال تمرين و آموزش است و پرسنل نيروي زميني ناجا نيز در فرايند آموزشي به سر مي برند. اما با اين حال ما قصد داريم فعاليت آموزشي را پس از اخذ نتايج مطلوب در پايتخت، به استان هاي ديگر هم بسط و گسترش دهيم تا شاهد افزايش جمعيت چوگان بازان کشور باشيم.

رئيس فدراسيون چوگان، حضور بخش خصوصي بويژه در چرخه توليد اسب را بسيار مهم توصيف کرد و افزود: زمين بازي و اسب، از مهمترين ارکان بازي چوگان است و بنابراين نبود تعداد کافي اسب چوگان باز از مهمترين موانع توسعه اين ورزش در کشورمان به شمار مي رود و در اين بين لازم است با اعلام حمايت همه جانبه از بخش خصوصي، صنعت پرورش اسب چوگان را در کشوربيش از پيش فعال نمود.دهخدايي در پايان گفت: به کليه علاقمندان و فعالان بخش خصوصي اين اطمينان را مي دهيم که فدراسيون چوگان با تمام بضاعت از کليه طرح هاي اصلي و جنبي مرتبط با توسعه چوگان حمايت مي کند و اين آمادگي را دارد در کليه سطوح کارشناسي فني و اجرايي، مشاوره لازم را به
دست اندرکاران وعلاقمندان چوگان بويژه فعالان صنعت پرورش اسب ارائه دهد.

درگذشت گلر بانوان ملوان

آتنا محمدي، دروازه‌بان تيم منحل شده ملوان انزلي به دليل ايست قلبي از دنيا رفت. سارا قمي هم تيمي سابق آتنا محمدي درباره اين اتفاق گفت: «آتنا متولد سال 1372 بود و در يک سال گذشته دچار مشکل افت فشار بود. گفته شده پزشک معالج قرصي را براي او تجويز کرده بود و ظاهرا شب آخر به دليل بالا بودن دوز قرص حال او وخيم شد و قبل از رسيدن به بيمارستان دچار ايست قلبي شد. آتنا دو سال و نيم در تيم ملوان بازي کرد و پس از انحلال اين تيم ديگر تيمي نداشت و در مدرسه فوتبال من مشغول بازي کردن بود و هميشه از من مي خواست تا يک تيم را پيدا کنم تا او نيز بتواند به فوتبال ادامه‌ دهد و آرزويش اين بود که يک روز گلر تيم‌ ‌ملي شود.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي