جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5771

  رئيس قوه قضائيه:
 دشمن به دنبال ايجاد بي اعتمادي است 

 رئيس قوه قضائيه با بيان اينکه وجود فساد يا مشکلات معيشتي را انکار نمي کنيم و دشمن در تلاش براي ايجاد جو بي اعتمادي است، گفت: بايد بدانيم که برخورد با فساد نيازمند عمل بوده و مشکلات و خدمات بايستي در کنار يکديگر ديده شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضائيه، آيت الله صادق آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي، با اشاره به ورود دادستان قزوين به موضوع اخذ عوارض از مردم در آزادراه، خاطرنشان کرد: من گرچه در ابتدا مخالف بودم و هنوز هم گزارش طرف‌هاي مقابل را دريافت نکرده‌ام اما پس از مشاهده مستندات ارسالي از ناحيه دادستان قزوين متوجه شدم قرائن بسياري وجود دارد که وي با استدلال و مبنا پيش رفته و در مقابل عوارضي که برخي شرکت ها بدون استناد قانوني از مردم دريافت
مي کردند، اقدام کرده است.

رئيس دستگاه قضا تصريح کرد: همه دادستان ها بايد به همين شکل يعني نه صرفا با استفاده از اقتدار و جايگاه خود بلکه با استدلال قضايي و مبناي حقوقي بايد به موضوعات مربوط به حقوق عامه ورود پيدا کنند.

آمريکا بهانه تراشي مي کند

رئيس قوه قضائيه در ادامه با اشاره به تحرکات جديد دولت آمريکا و بويژه شخص ترامپ عليه ايران، افزود: آمريکا باز هم با بهانه تراشي و ادعاهاي مضحک مبني بر ارسال موشک توسط ايران به يمن سعي دارد اقدامات ايذائي انجام دهد. اين در حالي است که يمن در محاصره است و حتي اجازه ورود دارو به آن نمي دهند پس چگونه جمهوري اسلامي مي تواند به اين کشور موشک ارسال کند؟

آيت الله آملي لاريجاني گفت: اين ادعاها نيز توطئه اي جديد است که مانند هميشه با حضور مردم در صحنه و توجه و فطانت مسئولان خنثي خواهد شد و راه صحيح انقلاب با کمک مردم و مسئولان روز به روز به تعالي خواهد رسيد.

مردم با وجود مشکلات معيشتي، دشمن شناس هستند

رئيس قوه قضائيه اظهار کرد: دشمن شناسي در شرايطي که مردم مشکلات معيشتي دارند و دشمن هم با سوء استفاده از اين شرايط اقدام به سمپاشي عليه نظام مي کند، کار دشواري است اما مي بينيم که ملت در اقصي نقاط اين سرزمين از شهرهاي بزرگ گرفته تا روستاهاي کوچک با وجود همه مشکلات به اين تشخيص در شناسايي دوست از دشمن رسيده اند و با حضور خود در صحنه، اتحاد ملي را به رخ جهانيان مي کشند. چنين هوشمندي و درايتي که در مردم وجود دارد قطعاً از عنايات حق تعالي است و همه بايد قدردان اين نعمت باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي