جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5771

 ميز خبر 

 انهدام پنج تانک و کشته شدن 200 نظامي ترک تنها در يک هفته در عفرين

يگان‌هاي مدافع خلق کرد از انهدام دست‌کم 5 تانک ارتش ترکيه و کشته ‌و زخمي شدن ده‌ها نظامي ترک و همپيمان عرب آنها در دو روز گذشته در عفرين خبر دادند. کردها همچنين تاکيد دارند که در هفته اول فوريه نزديک به 200 نظامي ترک را کشته‌اند.

به گزارش ايسنا، به نقل از اليوم السابع، يگان‌هاي مدافع خلق کرد سوريه با پخش تصاويري ويديوئي مدعي شدند، يک تانک ارتش ترکيه را در شمال منطقه عفرين منهدم کردند که در اثر آن، تعدادي از افراد مسلح اطراف تانک کشته يا زخمي شدند.

يگان‌هاي مدافع خلق سوريه همچنين اعلام کردند، در عملياتي عليه يکي از پايگاه‌هاي نيروهاي عرب" ارتش آزاد سوريه"، وابسته به ارتش ترکيه در شهر «اعزاز»، در 20 کيلومتري عفرين، چهار تانک، انبار مهمات و چندين سلاح‌ها سنگين ارتش ترکيه که براي پشتيباني از نيروهاي ارتش آزاد در اين منطقه مستقر شده بودند را منهدم و 5 نظامي ترک را کشتند.

شکست داعش در عراق با 45.7 ميليارد دلار خسارت به زيرساخت‌ها محقق شد

ارزيابي‌هاي جديدي نشان مي‌دهد که کمپين نظامي مورد حمايت آمريکا براي شکست داعش در عراق با خسارت 45.7 ميليارد دلاري به زيرساخت‌هاي اين کشور همراه بوده است.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه وال استريت ژورنال، در ارزيابي جديد از سوي بانک جهاني و دولت بغداد، مشخص شد که روند شکست داعش به وسيله کمپين نظامي مورد حمايت آمريکا با وارد آمدن خسارات زيادي به زيرساخت‌هاي عراق شامل مدارس، نيروگاه‌ها، منازل و ساير زيرساخت‌هاي غيرنظامي در اين کشور همراه بوده است.

گروهي از کارشناسان با استفاده از تصاوير ماهواره‌اي، بررسي رسانه‌هاي اجتماعي و تحقيق در محل براي تدوين اين گزارش به اين نتيجه رسيدند که شکست داعش در عراق خسارت‌هاي زياد مالي به زيرساخت‌هاي اين کشور تحميل کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي