جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5771

 معاون آموزشي وزارت بهداشت خبر داد؛
 حضور دانشجويان 40 کشور دنيا در دانشگاه‌هاي ايران 

 معاون آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از جذب بيش از 2 هزار دانشجوي خارجي در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور از بيش از 40 کشور دنيا خبر داد.

دکتر محمدباقر لاريجاني درباره جذب دانشجويان خارجي در حوزه علوم پزشکي به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا گفت: خوشبختانه سير جذب دانشجويان خارجي در حال افزايش است، الان از بيش از 40 کشور دنيا دانشجوي خارجي در ايران داريم. اکثرا از کشورهاي منطقه هستند ولي از بقيه کشورها هم داريم.

وي افزود: دانشگاه‌هاي متعددي در کشور دانشجوي خارجي دارند. بسياري از ظرفيت‌هاي جديد به خاطر همين دانشجويان خارجي است. مثلا دانشگاه علوم پزشکي ايران اخيرا براي جذب دانشجو در رشته دندانپزشکي اجازه گرفته، در تاييد اين رشته تاکيد شده است که بخش عمده دانشجويان بايد از دانشجويان خارجي باشند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت اعلام کرد: اکنون بيش از 2 هزار دانشجو در حوزه علوم پزشکي در کشور داريم و تعدادي از دانشجويان ايراني هم در 15 دانشگاه خارجي مشغول به ادامه تحصيل هستند.وي همچنين تاکيد کرد: در قراردادهاي بين‌المللي به اين موضوع تاکيد شده است که تبادل استاد و دانشجو صورت گيرد، همچنين دوره‌هاي مشترک مطالعاتي نيز مورد تاکيد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي