جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5771

 خبــر 

 استاندار هرمزگان:

تلاش هاي فعالان صنعت آب و برق هرمزگان قابل تقدير است

پست 63/20 کيلوولت مصلي با حضور دکتر همتي استاندار هرمزگان، مهندس کهوري مدير عامل شرکت برق منطقه اي هرمزگان و جمعي از مسئولين و مقامات محلي و استاني در شهرستان بندرعباس افتتاح شد.

دکتر فريدون همتي استاندار هرمزگان در مراسم افتتاح پروژه هاي شرکت برق منطقه اي هرمزگان که همزمان با نخستين روز دهه فجر انجام شد ، گفت : اين ايام فرصت خوبي است تا خدمات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را با زباني قابل درک با مردم در ميان بگذاريم.

وي ادامه داد: در طول 39 سال گذشته با وجود جنگ تحميلي و تحريم هاي بي سابقه در طول تاريخ ، به لطف خداوند و هدايت هاي رهبر انقلاب و استقامت و حضور مردم توانستيم عرصه هاي سخت را با موفقيت پشت سر بگذاريم.استاندار هرمزگان با اشاره به بهره برداري از پروژه هاي آب و برق در بندرعباس ، اضافه کرد : از تلاش و کوشش فعالان صنعت آب و برق در استان هرمزگان قدرداني مي کنم زيرا تلاش شبانه روزي صورت گرفته موجب شده تامين برق روستاها و شهرهاي سراسر استان هرمزگان به خوبي انجام شود.در ادامه اين مراسم مهندس کهوري مدير عامل شرکت برق منطقه اي هرمزگان گفت : 7 پروژه در دهه فجر سال جاري با اعتباري بالغ بر 740ميليارد ريال به بهره برداري مي رسد.

وي با بيان اينکه پست 63/20 کيلوولت مصلي به نمايندگي از 7 پروژه اين شرکت به بهره برداري مي رسد ، افزود : تامين برق مشترکين منطقه، پايداري شبکه و رضايت مشترکين از مهمترين اهداف احداث اين پست مي باشد. مدير عامل شرکت برق منطقه اي هرمزگان افزود : در دولت ها ي يازدهم و دوازدهم موفق شديم در طي 4/5 سال ، 51 پروژه به ارزش 577 ميليارد تومان به ظرفيت پست هاي استان اضافه کنيم و در مجموع اين شرکت با تعداد 65 پروژه به ارزش 7000 ميليارد ريال پيشتاز مي باشد.

مهندس کهوري با اشاره به تعداد 14 پروژه شرکت برق منطقه اي هرمزگان از هفته دولت تا دهه فجر سال جاري افزود: در هفته دولت سال جاري 7 پروژه به ارزش530 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد و در دهه فجر سال جاري نيز 7 پروژه ديگر به ارزش 740 ميليارد ريال به مردم شريف استان تقديم مي گردد.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‏هاي پزشکي البرز:

بخش اورژانس البرز با مشکلات عديده‎اي مواجه است

کرج - خاکپور

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشکي استان البرز در گفتگو با خبرنگار آفرينش گفت: دو سال قبل اين مرکز را با 48پايگاه،54آمبولانس،2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 4 دستگاه موتور آمبولانس تحويل گرفتيم و در عرض اين دوسال 6 پايگاه شامل 5 پايگاه و 1 پايگاه اورژانس هوايي اضافه شده است،در حال حاضر 54 پايگاه و 59آمبولانس به شهروندان خدمات پزشکي و امدادي ارائه مي‏دهند.

دکتر بابايي تصريح کرد: بخش اورژانس البرز نيز مثل ساير بخشها به دليل ضعف زيرساختها با مشکلات عديده‎اي مواجه بوده و به همين دليل تا رسيدن به نقطه ايده‎آل فاصله داريم.

وي تاکيد نمود:با توجه به اينکه آمبولانسها ابزار اصلي امدادرساني هستند و بدليل قيمت بالا، دانشگاه علوم پزشکي استان به تنهايي از عهده خريد، بهسازي و بازسازي آنها برنمي‎آيد ضروري است ساير دستگاهها نيز حمايت کنند.اين مسئول يادآور شد:در عرض دو سال حدود 30 دستگاه آمبولانس به مجموعه اضافه کرديم که بخش اعظم آنها جايگزين آمبولانسهاي قبلي شده است، پيگير ادامه اين روند هستيم و تا امروز بهسازي حدود 40درصد آمبولانسهاي موجود را انجام داده‎ايم.دکتر بابايي افزود:اولويت ما در مرکز،تبديل پايگاه هاي کانکس با پايگاههاي سازه‎اي با کيفيت استاندارد بوده و همچنين بايد نسبت به احداث پايگاههاي جديد اقدام نموده و زيرساختهاي پايگاههاي موجود را اصلاح کنيم، در حال حاضر همکاران مستقر ما در پايگاهها که تعدادي از آنها بصورت کانکس مي باشد،از امکانات و تجهيزات مناسبي برخوردار نيستند. وي خاطرنشان ساخت: طبق برنامه پنجم توسعه به ازاي هر50هزارنفر حداقل يک پايگاه اورژانس و به ازاي هر60هزارنفر يک پايگاه بايد اضافه گردد.اين استاندارد در برنامه ششم توسعه اصلاح شده و بايد به ازاي هر20 هزارنفر يک آمبولانس اورژانس موجود باشد، البته هنوز ابلاغ نشده است. اين مسئول با اشاره به اينکه البرز با استانداردهاي برنامه پنجم توسعه 11 پايگاه کم دارد،گفت:با استانداردهاي جديد بايد34پايگاه به مجموع پايگاهها اضافه شود. وي تعداد پرسنل مرکز را بيش از 400نفر اعلام و اضافه کرد:400نفر تکنسين در سطح پايگاهها و در مجموع بيش از 450 نفر در پايگاهها و ستاد عملياتي مشغول به فعاليت بوده،مرکز مديريت حوادث را اداره مي‎کنند.رئيس مرکز افزود:تصور اشتباه مردم درخصوص همکاران ما اين است که در هر آمبولانس يک تکنيسين و يک راننده حضور دارند، قبلا به همين صورت بود ولي الان يک رشته جديد دانشگاهي به نام فوريتهاي پزشکي در مقطع کارداني و کارشناسي ايجاد شده است و همکاراني که جديدا جذب شده‏اند حداقل داراي کارداني اين رشته بوده و برخي کارشناس و کارشناس ارشد رشته فوريت يا پرستاري هستند و علاوه بر تحصيلات آکادميک بايد گواهينامه ب 2 رانندگي را نيز داشته باشند.

وي اضافه کرد: همکاراني که اخيرا جذب شده‏اند دانش‏آموخته رشته‎هاي تخصصي فوريت پزشکي، پيراپزشکي و پرستاري هستند، ضمن اينکه در مرکز مديريت واحدي به نام آموزش و کنترل کيفيت بهبود روشها داير و وظيفه آن برگزاري دوره‎هاي بازآموزي براي همکاران است.

دکتر بابايي خاطرنشان ساخت:از گذشته تصور مردم از مرکز مديريت حوادث فقط 115 بود در صورتيکه 115 فقط بخش پيش بيمارستاني مرکز بوده و بخش ديگر،اداره مرکز مديريت بحران دانشگاه علوم پزشکي و همچنين ستاد هدايت بيماران در سطح بيمارستانهاي تخصصي استان است.

وي افزود: هر گونه نقل وانتقال بيماران بين بيمارستانهاي استان با محوريت ستاد هدايت بوده که در مرکز مديريت مستقر و همچنين نظارت بر اورژانس بيمارستانها به عهده مرکز مديريت حوادث است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي