جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5771

 خبـــرنامه 

 4ميليون دلار، جايزه قهرماني در آسيا

کنفدراسيون فوتبال آسيا رقم جوايز خود را براي فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا بالا برد. ايران چهار نماينده در اين رقابت‌ها دارد و اميدوار است که بعد از سال‌ها از بين تيم‌هاي فوتبال استقلال، پرسپوليس، ذوب آهن و تراکتور سازي تيمي بتواند جام قهرماني را بالاي سر ببرد؛ هر چند که اين کار با توجه به هزينه‌هاي نجومي که باشگاهي عربي مي‌کنند بسيار سخت است.

کنفدراسيون فوتبال آسيا براي بالا بردن انگيزه تيم‌هاي شرکت کننده تصميم گرفت که رقم جوايز را بالا ببرد تا جايي که تيم قهرمان علاوه بر حضور در جام جهاني باشگاه ها مبلغ چهار ميليون دلار جايزه دريافت خواهد کرد. اين‌ در حالي است که در سال قبل سه ميليون دلار به تيم قهرمان رسيده بود.بر اساس اعلام کنفدراسيون فوتبال آسيا تيم هايي که به يک هشتم نهايي راه پيدا مي‌کنند 100 هزار دلار، به يک چهارم 150 هزار و نيمه نهايي 250 هزار دلار دريافت خواهند کرد.

مادر احمدرضا شاکر:

مي‌خواستند پسرم را بدون گواهي فوت دفن کنند

از ماجراي تصادف مهدي قائدي و همراهانش در بوشهر مدتي گذشته اما هر روز خبرهاي جديدتري از ابعاد پنهان اين ماجرا منتشر مي‌شود. آخرين کسي که در اين باره صحبت کرده فاطمه باقري مادر احمدرضا شاکر است که در اين تصادف جان خود را از دست داد. او حرف هاي قابل تاملي درباره اين اتفاق زده است:

*متاسفانه نزديک بود پسرمان را بدون گواهي مرگ خاک کنند. اين چيزي که مي گويم واقعي است. پزشکي قانوني هنوز گواهي مرگ را صادر نکرده بود ولي مي خواستند پسر ما را خاک کنند. دل و روده پسر من را خالي کرده بودند، بعد گواهي مرگ از پزشک قانوني نگرفته بودند که علت مرگ چيست. دايي احمدرضا و آقاي رجبي مربي اش فهميدند. گفتند پس تائيد پزشک قانوني کجاست؟ اينقدر که در بيمارستان عليه ما بودند. به خدا وقتي فکر مي کنم باورم نمي شود. مرگ احمدرضا اينقدر دل من را به درد نياورد که آنها با اقدامات شان دل ما را به درد آوردند. واقعا چطور مي خواستند چنين کاري کنند.

*ببينيد اگر احمدرضا را آنطور و بدون گواهي خاک مي کردند ما نمي توانستيم ثابت کنيم احمدرضا بر اثر تصادف مرده است. اصلا نمي توانستيم ثابت کنيم در ماشيني که قائدي بوده، حضور داشته يا نه؟ اصلا نمي توانستيم ثابت کنيم بر اثر تصادف فوت کرده يا نه؟ مغز ما سوت کشيد. بيمارستان به ما گفت نگران کفن و دفن احمدرضا نباشيد، با ما. آقايان نبايد عامل مرگ احمدرضا را مي گفتيد؟ نبايد مي گفتند در اثر چه چيز از دنيا رفته است؟ ما در آن لحظات حال خوبي نداشتيم. دايي و مربي اش رفتند پزشک قانوني و گواهي مرگ گرفتند. همانجا بود که کروکي را هم گرفتند. اگر نمي گرفتند ما حتي نمي توانستيم در کلانتري شکايتي کنيم. خواست خدا بود خون پسرم پايمال نشود.

شوک به العين

عمر به الهلال نمي‌رسد

باشگاه العين امارات اسامي 20 بازيکنش را براي ديدار مقابل الهلال عربستان در ليگ قهرمانان آسيا اعلام کرد که يک اتفاق عجيب غيبت عمر عبدالرحمان، کاپيتان العين در اين ليست بود. اين درحالي است که تمام رسانه‌ها و مسئولان العين پيش از اين اعلام کرده بودند که عموري بازي با الهلال آماده است.عبدالرحمان در 2 بازي اخير العين به خاطر مصدوميت حضور نداشت و ماميچ به او در بازي با الهلال استراحت داده است. الهلال و العين 2 رقيب اصلي استقلال در گروه D ليگ قهرمانان آسيا هستند. به نظر مي‌رسد ماميچ به بهترين بازيکنش استراحت داده تا در ديدارهاي پيش رو اين هافبک تکنيکي آماده درخشش باشد.

مهاجرت، دليل خداحافظي ملي‌پوش فوتسال!

فرهاد توکلي ملي پوش ايران پس از قهرماني تيم ملي در جام ملت هاي آسيا در صفحه اينستاگرامش اعلام کرد که آخرين بازي ملي‌اش را انجام داده است. خبر خداحافظي اين بازيکن 29 ساله در حالي که مي‌تواند سال‌ها براي فوتسال ايران درخشيده و افتخارآفرين باشد، موجب تعجب همگان شد.بر اساس شنيده‌ها فرهاد توکلي به نزديکان خود در اردوي تيم ملي اعلام کرده بود قصد دارد زندگي ورزشي و شخصي‌اش را در کشور ديگري ادامه دهد. اعضاي تيم ملي اين موضوع را جدي نگرفته بودند تا اينکه توکلي تصميمش را علني کرد. بلافاصله بعد از اين موضوع، افراد زيادي سعي کردند با توکلي صحبت کرده و او را از تصميمش منصرف کنند. با اين حال مشخص نيست دليل توکلي براي اين تصميم چيست و آيا از آن منصرف خواهد شد يا نه.پيش از اين نيز جواد اسفندياري دروازه‌بان تيم‌ملي فوتسال ايران در دور قبل آسيايي ازبکستان به دليل شرايط نابسامان مالي در ليگ فوتسال ايران تصميم به کناره‌گيري از فوتسال و ادامه زندگي خارج از کشور گرفته بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي