جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5772

 خبر 

 در آستانه سالروز پيروزي انقلاب اسلامي صورت گرفت؛

موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفيف مجازات تعدادي از محکومان

به مناسبت سالروز پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با عفو و تخفيف مجازات 565 نفر از محکومانِ محاکم عمومي و انقلاب، سازمان قضايي نيروهاي مسلح و تعزيرات حکومتي موافقت کردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، آيت‌الله آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه به مناسبت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در نامه‌اي به رهبر معظم انقلاب اسلامي پيشنهاد عفو يا تخفيف و تبديل مجازات 565 نفر از محکومان را که در کميسيون مربوط واجد شرايط لازم تشخيص داده شده‌اند ارائه کرده بود، که مورد موافقت حضرت
آيت‌الله خامنه‌اي قرار گرفت.

بودجه نظامي هنگفت ترامپ براي مقابله با رشد اقتدار چين و روسيه

رئيس‌جمهوري آمريکا بودجه نظامي‌اي ارائه کرده است که بزرگترين حجم بودجه از سال 2011 محسوب مي‌شود و روي تقويت دفاع هسته‌اي اين کشور و مقابله با رشد اقتدار چين و روسيه تمرکز دارد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، اين پيشنهاد که بخشي از درخواست بودجه دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريکا براي دولت است، بودجه 617 ميليارد دلاري در اختيار پنتاگون مي‌گذارد و علاوه بر آن 69 ميليارد دلار ديگر براي تامين جنگ‌هاي جاري در سال مالي 2019 ارائه مي‌کند. اين بودجه نظامي 74 ميليارد دلار بيشتر از بودجه‌ براي سال مالي گذشته است.

قيمت هر دلار حدود 5 هزار تومان شد

نرخ دلار آمريکا با افزايش 100 توماني به 4950 تومان رسيد.

دلار و سکه در ادامه مسير صعودي‌شان همچنان تخت گاز مي‌روند؛ به گونه‌اي که دلار به 5000 تومان نزديک شده و سکه هم 40 هزار تومان افزايش قيمت دارد.به گزارش عصرايران، دلار آمريکا که در هفته قبل تا حدودي افزايش قيمتش متوقف شده بود، مجددا در دو - سه روز اخير صعودي شده وديروز با افزايش 100 توماني به 4950 تومان رسيد.بقيه ارزها هم دست کمي از دلار ندارند. به گونه‌اي که يورو در کنار دلار، بيشترين جهش قيمتي را داشته و پس از آن پوند انگلستان و درهم امارات قرار دارند.اما نکته قابل تامل در بازار وضعيت سکه است که در فاصله يک روز 40 هزار تومان افزايش قيمت را تجربه کرد و به يک ميليون و 590 هزار تومان رسيد؛ افزايش قيمتي که حداقل در ماه‌هاي اخير بي‌سابقه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي