جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5772

 ميز خبر 

 فردا؛ آخرين فرصت ثبت‌نام آزمون پيش کارورزي

ثبت‎نام آزمون‌هاي پيش کارورزي و علوم پايه که از چهارم بهمن ماه آغاز شده بود تا فردا پنجشنبه 26 بهمن ادامه دارد و اين آزمون روز پنجشنبه 17 اسفندماه 96 در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي اهواز، تبريز، تهران، زنجان، کرمان، مازندران، مشهد و همدان برگزار مي‌شود.

طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي داوطلبان در مهلت معين شده مي‌توانند به دانشگاه محل تحصيل خود در حوزه مراکز برگزارکننده آزمون‌هاي جامع علوم پايه و پيش‎کارورزي ميان دوره مراجعه کرده و يا با معرفي دانشگاه به نزديکترين مرکز قطب برگزارکننده آزمون مراجعه کنند.

داوطلبان تحصيل کرده در خارج از کشور هم که در مرکز خدمات آموزشي تشکيل پرونده داده‌اند، لازم است قبل از ثبت‎نام از طريق سايت http://epay.sanjeshp.ir/ مبلغ يک ميليون ريال به صورت اينترنتي به عنوان هزينه ثبت‎نام پرداخت کنند و با ارائه پرينت پرداخت هزينه، يک قطعه عکس و کارت ملي به حوزه مرکز قطب برگزار کننده آزمون‌ها، ثبت‎نام کنند.

ثبت‎نام اين دسته از داوطلبان به صورت مشروط است و صدور کارت ورود به جلسه آزمون منوط به تاييد مرکز خدمات آموزشي خواهد بود.

در دانشگاه آزاد؛

الکترونيکي شدن ارائه ريزنمرات و استعلام‌ها به دانش‌آموختگان

مديرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي گفت: طبق برنامه‌هاي تعيين‌ شده، صدور مدارک، ريز نمرات و استعلام ادارات و نهادهاي مختلف در آينده نزديک مي‌تواند کاملاً آنلاين و به‌روز انجام شود.

به گزارش ايسنا، محمد عابدي ضمن اعلام اين مطلب با اشاره به سامانه يکپارچه صدور مدارک فارغ‌التحصيلان در دانشگاه آزاد اسلامي گفت: خوشبختانه در حال حاضر صدور مدارک فارغ‌التحصيلان با سرعت انجام مي‌شود و تلاش داريم تا اين روند در سازمان مرکزي و واحدها به‌روز شود.

مديرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي با تاکيد بر لزوم سرعت، دقت و کيفيت در صدور مدارک فارغ‌التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي گفت: تمامي فعاليت‌ها از استاندارد لازم و قابل ارزيابي و کيفيت بالايي برخوردار است. البته براي بهتر شدن اين روند، نياز به گسترش ساختار تشکيلاتي اداره کل دانش‌آموختگان داريم.

وي خاطرنشان کرد: دستورالعمل‌هاي صادره که از سوي معاونت‌هاي فرهنگي دانشجويي، آموزشي و تحصيلات تکميلي، پژوهشي و فناوري و توسعه مديريت و منابع در رابطه با دانش‌آموختگان يا دانشجويان صادر مي‌شود، توسط اداره کل دانش‌آموختگان بررسي و نظارت کامل در جهت بهتر اجرا شدن اين دستورالعملها صورت مي‎گيرد. عابدي با بيان اينکه تکريم ارباب رجوع شامل دانشجويان و فارغ‌التحصيلان از تاکيدات اساسي در اداره کل دانش‌آموختگان است، گفت: در همين زمينه دستورالعمل يکپارچه‎سازي در خصوص نحوه تاييد و صدور مدارک فارغ التحصيلان تهيه و به تاييد رياست دانشگاه، معاونت فرهنگي دانشجويي و واحدهاي دانشگاه رسيد و سپس ابلاغ و اجرايي شد. اين دستورالعمل موجب يکدست شدن تصميم‌ها، سرعت در کار، قرار گرفتن خدمات واحدها در يک سطح مطلوب و بررسي پرونده‌ها به صورت يکپارچه شد.

مديرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه يکي از اهداف اين اداره کل، حذف مراجعه ارباب رجوع به سازمان مرکزي و واحدهاست، گفت: طبق برنامه‌هاي تعيين‌ شده، صدور مدارک، ريزنمرات و استعلام ادارات و نهادهاي مختلف در آينده مي‌تواند کاملاً آنلاين و به‌ روز شده و اين موضوع باعث حذف حضور فيزيکي متقاضيان خواهد شد که اثرات قابل توجهي در جهت بهبود وضعيت دانش آموختگان خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي