جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5772

 معادلات انرژي 

 آخرين وضعيت سانچي

کاپيتان محسن بهرامي سخنگوي شرکت ملي نفتکش در خصوص آخرين وضعيت سانچي گفت: ميزان آلودگي و نشت سوخت از کشتي نفتکش سانچي به حداقل ميزان خود رسيده است. به گزارش تسنيم ،وي افزود: بررسي‎هاي کارشناسان حاضر در محل و همچنين گزارشات دريافتي از ربات کاوشگر نشان مي‎دهد که ميزان آلودگي و نشت سوخت از کشتي سانچي به حداقل ميزان خود رسيده است.سخنگوي شرکت ملي نفتکش تصريح کرد: نظرات کارشناسان حاکي از عدم وجود محموله در مخازن بار اين کشتي است چراکه احتمالا بخش عمده آن سوخته و مابقي نيز با نشت به دريا به دليل فرار بودن تبخير شده است.

بهرامي با بيان اينکه "بخش عمده سوخت اين کشتي از بين رفته است"، گفت: سوخت باقي‎مانده هم در اثر حرارت ناشي از آتش سوزي غليظ شده و به دليل دماي بسيار پايين آب در عمق 115 متري، در حال حاضر احتمال نشت آن بسيار ضعيف است.

در همين رابطه ،مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي اعلام کرد که اين سازمان به طور دقيق ابعاد همه‌جانبه وقوع سانحه سانچي را بررسي مي‌کند و پس از آن پاسخي شفاف به مردم خواهد داد.محمد راستاد در بيست‌وپنجمين همايش ارگان‌هاي دريايي با اشاره به اين مطلب، گفت: طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته بعد از نهايي شدن اين گزارش سازمان جهاني دريانوردي نيز از آن استفاده مي‌کند و حتي اين حادثه تلخ احتمال دارد که برخي مقررات صنعت کشتيراني را اصلاح کند.

وي با اشاره به راهبردهايي که شرکت‌هاي کشتيراني ايراني در سطوح مختلف پيگيري مي‌کنند، گفت: ما بايد تمام امکانات خود را به کار بگيريم تا از بازار جهاني بيشترين استفاده را داشته باشيم زيرا براي رقابت با رقباي خارجي قدرتمند نياز به حداکثر بهره‌وري خواهد بود.

آمادگي پنج خودروساز خارجي براي ساخت خودروي پايه گازسوز براي ايران

مديرطرح جايگاه هاي گاز طبيعي فشرده (CNG)از اعلام آمادگي پنج خودروساز خارجي براي ساخت خودرو پايه گازسوز براي ايران خبر داد.حميد قاسمي در نشستي که برگزار شد در پاسخ به سوال ايسنا درمورد نتيجه نمونه‌گيري شرکت فولکس واگن آلمان از گاز ايران براي ساخت خودروي پايه گازسوز گفت: هدف تاکنون بيشتر خودروهاي ديزلي بوده است؛ تاکنون پنج خودروساز خارجي از جمله بنز موتور پايه گاز سوز را بر اساس کيفيت گاز کشور طراحي کرده اند.

وي ادامه داد: طراحي اين خودروسازها به نحوي است که مصرف انرژي را به ميزان قابل قبولي کاهش مي‌دهد، درواقع 160کيلومتر را به 880کيلومتر به ازاي باک هاي موجود رسانده اند.مديرطرح جايگاه هاي گاز طبيعي فشرده (CNG) اظهار کرد: آن‌ها موتور را بر اساس کيفيت گاز ايران ساخته‌اند تا سي‌ان‌جي جايگزين گازوئيل شود. آن‌ها مذاکراتي با سازندگان داخلي داشته‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي