جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5772

 در استان 

 مديرعامل گاز گلستان:

کلنگ‎زني و افتتاح 27 پروژه عمراني در شهرستان گنبد

گرگان-قهرمان

صفرعلي جمال ليواني در مراسم کلنگ‌زني پروژه گازرساني به دو روستاي کرند و هوتن از توابع شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: همزمان با هفتمين روز دهه مبارک فجر شاهد عمليات اجرايي گازرساني و بهره‎برداري 27 پروژه شهرستان گنبد با حضور دکتر طهماسبي معاون وزير جهاد کشاورزي، سيد مناف هاشمي استاندار گلستان،معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان، قره‎جه طيار نماينده مجلس شوراي اسلامي و تني چند از مسئولين استان و شهرستان بوديم.

وي گفت: براي اجراي اين 2 پروژه گازرساني به متراژ 66 کيلومتر، بالغ بر 80 ميليارد ريال از محل اعتبارات عمراني هزينه خواهد شد که در همين راستا تعداد نزديک به 8 هزار نفر 7ازهموطنان عزيز از اين نعمت برخوردار خواهند شدمديرعامل گاز گلستان اظهار داشت: از تعداد 104 پروژه قابل افتتاح 14 پروژه در روستايي بوده و 90 پروژه نيز صنعتي مي‏باشد، ضمن اينکه از تعداد 163 پروژه گازرساني قابل کلنگ‌زني 21 پروژه براي روستا و 142 پروژه نيز واحدهاي صنعتي است.

افتتاح بيش از 100خانه هلال در گيلان در دهه فجر

رشت-خبرنگار آفرينش

بهزاد پرستش معاون داوطلبان جمعيت هلال احمر استان گيلان گفت: از سال گذشته تاکنون 100 خانه هلال در سراسر شعب استان گيلان افتتاح شد.

وي افزود در دهه مبارک فجر سه خانه هلال در شهرستانهاي فومن، لاهيجان و صومعه سرا با تلاش روساي شعب و مسئولين شهرستان افتتاح شد.پرستش بيان کرد: ساماندهي و آموزش داوطلبان، ارائه آموزشهاي عمومي به مردم با هدف ايجاد آمادگي در زمان وقوع حوادث احتمالي، مبارزه با آسيبهاي اجتماعي از جمله اهداف تاسيس خانه هلال به شمار مي‏رود.وي با بيان اينکه راه‏اندازي خانه هلال با توجه به حادثه‏خيز بودن استان از اهميت ويژه‏اي برخوردار است افزود: وي با اشاره به حوادثي چون سيل، زلزله، حوادث کوهستاني، ساحلي،بارش برف و...اظهار داشت: چنين حوادثي همواره استان گيلان را تهديد مي‎کند که نياز است در جهت مقابله با آنها آماده باشيم.

در دهه مبارک فجر؛

برگزاري همايش آب، محيط زيست و سلامت جامعه در ملارد

ملارد-برزگر

همزمان با دهه مبارک فجر همايشي با عنوان آب، محيط زيست و سلامت جامعه در شهرستان ملارد برگزار شد.

اين همايش که با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولين ادارات شهرستان، معاونين و مديران شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرکهاي غرب تهران برگزار شد عملکرد امور آبفاي شهرستان ملارد تشريح شد. در ابتداي همايش عزيزا... ولي‎زاده دلاور مدير دفتر روابط عمومي و آموزش همگاني آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب تهران ضمن خير مقدم و تبريک به مناسبت فرا رسيدن دهه مبارک فجر گفت: امام جمعه شهرستان ملارد با ايجاد وحدت رويه بين مسئولين شهري و برقراري ارتباط نزديک سبب اجراي پروژه‎هاي زيربنايي شهري خصوصاً آب و فاضلاب با سرعت و پيشرفت قابل ملاحظه طي سالهاي اخير شده است.

در ادامه حجت‎الاسلام حيسني امام جمعه شهرستان ملارد با تحسين عملکرد آبفا به منظور ايجاد تاسيسات فاضلاب شهري در شهر ملارد گفت: از برکات نظام جمهوري اسلامي با وجود تحريمهاي همه‎‏جانبه، پيشرفت در تمام زمينه‎‏ها و عرصه‎ها است.

او افزود: از جمله اين پيشرفتها توسعه شبکه فاضلاب شهري است که در ارتقاء سطح سلامت جامعه نقشي مهم ايفا مي‏کند. امام جمعه شهرستان ملارد تصريح کرد: امروز شاهد آن هستيم خروجي تعامل، وحدت و همدلي ميان دستگاههاي خدمات‏رسان سلامت و رفاه براي شهروندان است که دستاوردي مهم به شمار مي‏رود.

محمدرضا فاضلي معاون درآمد و امور مشترکين آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب تهران از مديران شهرستان تقدير کرد و به تشريح عملکرد امور آبفاي شهرستان ملارد پرداخت و گفت: پروژه‎هاي اجرا شده درراستاي ارتقاء سطح کيفي و کمي آب شهروندان و ايجاد تاسيسات فاضلاب شهري انجام شده است.

او افزود: توسعه خطوط انتقال اصلي و فرعي فاضلاب و ساخت تصفيه‏خانه فاضلاب در سه مدول براي جمعيت 706 هزار نفر و ظرفيت 108 هزار متر مکعب در شبانه‌روز آغاز شده است و در حال انجام است.فاضلي با بيان اين که پروژه فاضلاب شهرستان ملارد از سال 88 آغاز شده گفت: تا کنون 95 کيلومتر شبکه جمع‎آوري و 7 کيلومتر خطوط انتقال اصلي فاضلاب در شهر ملارد اجرا شده است. در ادامه خطيبي فرماندار شهرستان ملارد اظهار داشت: پروژه‎هاي زيربنايي آب و فاضلاب که در شهرستان ملارد طي سالهاي اخير به بهره‎برداري رسيده و يادر حال انجام است بسيار قابل توجه بوده است.

او تاکيد کرد: طبق گزارشات شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملارد شاهد افزايش سطح کيفي آب شرب شهروندان بوده‏ايم که اين مهم قابل تقدير است.در پايان همايش رئيس شبکه بهداشت و درمان و سازمان محيط زيست به ارائه گزارشي از وضعيت آب شرب همچنين مزاياي دفع بهداشتي فاضلاب و بازچرخاني آب پرداختند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي