جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5777

 در استان 

 ديدار رئيس اداره حفاظت محيط زيست رضوانشهر با فرماندار

رشت-خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست گيلان در راستاي دستور مدير کل حفاظت محيط زيست گيلان در خصوص اقدام به برنامه پاکسازي عمومي در سطح شهرستان، همزمان با فرا رسيدن ايام پايان سال و لزوم اجراي برنامه پاکسازي مناطق مختلف شهرستان، به پيشنهاد اداره محيط زيست رضوانشهر جلسه فوق‎العاده‌اي در دفتر فرماندار شهرستان با حضور شهردار رضوانشهر برگزار شد.

در پايان اين جلسه مقرر شد ضمن برگزاري جلسه ويژه کميته پسماند با محوريت موضوع پاکسازي عمومي در سطح شهرستان با حضور ادارات ذيربط و بخشداران و دهياران شهرستان، دستورات مقتضي به شهردار رضوانشهر جهت آمادگي لازم درخصوص اجراي برنامه پاکسازي از سوي فرماندار شهرستان داده شود.

سرانه مصرف آب شهروندان آذربايجان غربي به 192 ليتر در شبانه‌روز رسيد

اروميه- صديقي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي گفت: سرانه مصرف آب شهروندان آذربايجان غربي به 192 ليتر در شبانه‌روز رسيد و اين در حالي است که ميزان سرانه استاندارد مصرف در شرايط خشکسالي 105 ليتر در شبانه‌روز تعيين شده است.

رسول اکبري اظهار داشت: ترويج فرهنگ صحيح مصرف آب از طريق اطلاع‎رساني و آموزش همگاني از طريق همراه آبفا و توزيع بروشور، مراجعه حضوري و آموزش چهره به چهره ضرورت و اهميت روش صحيح مصرف آب به مشترکين پر مصرف و توزيع و تشويق مشترکين به استفاده از تجهيزات کاهنده مصرف آب از جمله اقدامت مهمي است که در اولويت قرار دارند.

وي با اشاره به پروژه‌هاي مصوب از محل اعتبارات احياي درياچه اروميه خاطرنشان کرد: احداث شبکه جمع‎آوري فاضلاب، خطوط اصلي و انتقال به طول يک هزار و يک صد کيلومتر و احداث تصفيه‎خانه‌هاي فاضلاب به ظرفيت يک صد و 15 هزار و 563 مترمکعب در شبانه‎روز به تعداد 30 واحد ايستگاه با اعتبار مصوب 5165 ميليارد ريال صورت مي‌گيرد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي گفت: احداث شبکه جمع‎آوري فاضلاب، خطوط اصلي و انتقال به طول يک صد و 60 کيلومتر و افزايش ظرفيت تصفيه‎خانه‌هاي فاضلاب به ميزان 52 هزار و 372 متر مکعب در شبانه روز به تعداد 2 واحد ايستگاه با اعتباري بالغ بر 1130 ميليارد ريال از ديگر پروژه‌هاي مصوب از محل اعتبارات احياي درياچه اروميه است.

اکبري با اشاره به مشکلات و چالش‌هاي پيش رو بيان کرد: تداوم خشکسالي و افت شديد منابع آب، انباشتگي تأسيسات فرسوده آب، محدوديت فروش آب و کارمزد خدمات دفع فاضلاب با قيمت تمام شده با متوسط فروش هر متر مکعب 4 هزار ريال، افزايش قيمت تمام شده تأمين، انتقال، تصفيه و توزيع آب به ميزان 8 هزار و 500 ريال به ازاي هر متر مکعب براي شرکت جزو چالش‌هاي پيش روي شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي است.

وي تصريح کرد: سرانه مصرف آب شهروندان در آذربايجان غربي به يک صد و 92 لير در شبانه روز افزايش يافته يکي از موضوعات بسيار چالش‎برانگيز بوده در حالي که سرانه استاندارد مصرف در شرايط خشکسالي يک صد و 5 ليتر در شبانه‎روز براي هر نفر تعيين شده است و در اين ميان سرانه منابع آب تجديد شونده در کشورمان از 6 هزار و 860 متر مکعب در سال 1335 به کمتر از يک هزار و 700 متر مکعب در سال 1396 کاهش يافته است.

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني اصفهان:

50 دستگاه اتوبوس جديد وارد اصفهان مي‌شود

اصفهان-راعي

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني اصفهان و حومه گفت: تا پايان بهمن‌ماه سال‌جاري 50 دستگاه اتوبوس جديد به ناوگان اتوبوسراني اصفهان اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، قدرت افتخاري ضمن اين خبر اظهارداشت: به منظور کاهش آلاينده‌هاي ناشي از تردد وسايل نقليه عمومي به ويژه در مناطق مرکزي و تاريخي شهر، بررسي‌هايي انجام شده تا بتوانيم در سال آينده از اتوبوس‌هاي برقي، گاز سوز و هيبريدي استفاده کنيم.

وي با بيان اينکه قيمت اتوبوس‌هاي برقي دو برابر اتوبوس‌هاي معمولي است، افزود: بايد با در نظر گرفتن هزينه‌هاي نگهداري و پشتيباني تعدادي محدودي اتوبوس‌هاي برقي را به ناوگان اضافه کنيم تا پس از مشخص شدن کارکرد و هزينه‌هاي مرتبط بتوانيم تعداد آنها را در مناطق مرکزي شهر توسعه دهيم.

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني اصفهان و حومه تاکيد کرد: سياست نوسازي ناوگان اتوبوسراني اصفهان درراستاي کاهش آلودگي هوا و افزايش کيفيت خدمات همچنان ادامه دارد و با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در تلاش هستيم سال آينده نيز اتوبوس‌هاي جديد به ناوگان اضافه کنيم.

وي از اضافه شدن50 دستگاه اتوبوس جديد به ناوگان اتوبوسراني اصفهان تا پايان بهمن ماه سال‌جاري خبر داد و اظهارکرد: افزايش خطوط اتوبوسراني در مناطقي که نياز به خطوط جديد داشتند، اولويت برنامه‌هاي شرکت واحد اتوبوسراني اصفهان و حومه است، اين اقدام در افزايش رضايتمندي مردم تاثير زيادي خواهد داشت.

افتخاري خاطرنشان کرد: از رده خارج کردن اتوبوس‌هاي بسيار فرسوده و قديمي که بيشتر در مناطق محروم تردد داشته و باعث ناراحتي مردم شده است، به زودي انجام مي‌شود.

کشف و جمع‎آوري رشته دام‎هاي هوايي در رضوانشهر

رشت-خبرنگار آفرينش

مامورين يگان حفاظت محيط زيست شهرستان رضوانشهر طي گشت‌زني و حفاظت از مناطق حوزه استحفاظي در سطح شهرستان موفق به کشف و جمع‌آوري 4 رشته دام هوايي در سطح اراضي شهرستان شدند.

يه گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست گيلان، ميغي؛ رييس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان رضوانشهر در اين ارتباط بيان داشت با توجه به مهاجرت پرندگان به شهرستان مامورين اين اداره با اهتمام ويژه به پايش از مناطق مختلف شهرستان با هرگونه تخلف در خصوص شکار و صيد با توجه به اهميت ويژه بيماري آنفولانزاي فوق حاد پرندگان به شدت برخورد کرده و متخلفين به مراجع قضايي معرفي خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
استانها
ورزشي
آگهي