جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5780

 خبر 

 اردوغان: کشتار غيرنظاميان در خون ما نيست

رئيس‌جمهور ترکيه در واکنش به انتشار برخي اخبار مبني بر کشتار غيرنظاميان در عمليات "شاخه زيتون" در سوريه گفت: کشتار غيرنظاميان در خون ما نيست.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آناتولي، رجب طيب اردوغان، رئيس‌جمهور ترکيه در اظهاراتي در واکنش به بيانات برخي مقامات مبني بر اينکه آنکارا در عمليات شاخه زيتون در سوريه غيرنظاميان را مي‌کشد، گفت: آنها چه مي‌گويند؟! اين افراد بي وجدان، بي ادب و بدون هرگونه اصول اخلاقي هستند. در خون ما کشتار غيرنظاميان وجود ندارد اما چنين مرامي در آنها موجود است.

امانوئل ماکرون:

فرانسه در همکاري با روسيه براي آتش‌بس در سوريه تلاش مي‎کند

رئيس جمهوري فرانسه از آمادگي اين کشور براي همکاري با روسيه در راستاي تحقق آتش‌بس در سوريه خبر داد.به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسپوتنيک، امانوئل ماکرون رئيس جمهوري فرانسه درباره صدور قطعنامه شوراي امنيت که به برقراري آتش‌بس در سوريه منجر شود، ابراز اميدواري کرد و گفت پاريس در همکاري با مسکو هرچه را براي تحقق آتش‌بس لازم باشد، انجام مي‎دهد.

وي در اين باره گفت: اميدواريم به دنبال تلاش‌هاي آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در راستاي قانع کردن ولاديمير پوتين رئيس جمهوري روسيه به همکاري، شاهد تصويب اين قطعنامه باشيم.

ماکرون همچنين از قصد خود براي ادامه وساطت درصورت شکست طرح آتش‌بس سخن گفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي