جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5780

 B17 ويتاميني که ويتامين نيست! 

 آذر فخري

ويتامينB17 با نام‌هاي ديگر آميگدالين (Amygdalin )و لائتريل، يک ماده‌ي مغذي گليکوزيدي است؛ در واقعB17 ويتامين نيست و يک گليکوزيد است که نامش را ازآمِيگدالين از آميگدالا به معني بادام گرفته است. گليکوزيد (Glycoside) هم مولکولي از قند است که در ارگانيزم‌هاي زنده نقش مهمي ايفامي‌کند. بيشتر گياهان منابع شيميايي خود را به شکل گليکوزيدهاي غير فعال ذخيره مي‌کنند که در بدن گياه‌خواران توسط آنزيم‌هاي هيدروليز کننده شکسته شده و به قند تبديل مي‌شوند.آميگدالين ( شما بگوييد B17)، يك گلوكوزيد سيانو ژنيك و عامل ضد تومور است كه در اقوامي‌مانند اسكيمو‌ها،‌ هانزاها (Hunzas) و آبكاسيان‌ها (Abkasians) يكي از منابع غذايي اصلي است. در اين قبايل هيچ‌گاه مواردي از سرطان گزارش نشده است. در سال‌هاي اخير نشان داده شده كه B17 كاملا سالم و غير سمي ‌مي‌باشد. سلول‌هاي طبيعي در ارگانيسم‌هاي ما حاوي آنزيمي‌ به نامRhodanaseهستند كه مانع از رهايي سيانيد از آميگدالين مي‌شود. B17 تنها به‌عنوان يك منبع گلوكز براي تامين انرژي جهت سلول‌هاي سالم ذخيره مي‌شود. اما سلول‌هاي بدخيم اين آنزيم را ندارند؛B17،سيانيد را در سلول‌هاي بدخيم رها كرده و آن‌ها را تخريب مي‌كند؛ به اين ترتيب فقط سلول‌هاي سرطاني تخريب مي‌شوند و سلول‌هاي طبيعي تحت تاثير قرار نمي‌گيرند.

B17به سلول‌هاي نا‌سالم هم حمله مي‌كند و به سيليكات تبديل مي‌شود كه بيشتر شبيه آسپرين است در نتيجه مي‌تواند در كنترل درد شركت كند. آميگدالين به‌عنوان يك تركيب سمي‌كه به‌طور طبيعي در هسته زرد‌آلو، بادام و ديگر مواد غذايي وجود دارد، است،باعث حفاظت گياه در مقابل حشرات مي‌شود.B17در تعامل با ديگر آنتي‌اکسيدان‌ها مانند ويتامين‌هاي A، Cو E و همراه با آنزيم‌هاي پانکراسي باعث شکستن و حذف‌کردن سلول‌هاي مضر از بدن مي‌شود. اين کار باعث سم‌زدايي شده و براي ايمني و پيشگيري از بيماري مفيد است.اين ترکيب سودمند به درون بافت‌هاي بدن آزاد مي‌شود و سلول‌هاي جهش‌يافته را از بين مي‌برد. با وجود اين‌که آزمايش‌هاي رسمي بيشتري لازم است تا اثرات ويتامينB17اثبات شود، اما بسياري از پزشکانِ طب جايگزين، از اين ماده براي افزايش ايمني استفاده مي‌کنند.

فشار خون

ويتامين B17 حاوي تيتان سديمThiocyanateاست که باعث کاهش فشارخون مي‌شود. افرادي که فشار خون دارند هميشه بايد فشار خون را در حد طبيعي نگه‌دارند، چون بالا و پايين رفتن فشارخون به رگ‌ها و عروق خوني صدمه‌زده، بزرگ شدن قلب و بيماري‌هاي قلبي و انواع سکته را به‌دنبال دارد.

سرطان

در اين مورد بين موافقان و مخالفان استفاده از ويتامين B17 موجود در هسته‌ي اين نوع ميوه ها، بحث و جدل هاي زيادي وجود دارد. مخالفان آن را سمي و تاثير آن‌را بر درمان سرطان هيچ يا بسيار کم مي‌دانند. برعکس موافقان معتقدند سيانيد موجود در اين هسته‌ها سلول‌هاي سرطاني را درمان‌کرده و آن‌ها را به حالت طبيعي برمي‌گرداند.

سيستم ايمني بدن

در اين مورد تحقيقات معتبري وجود دارد که استفاده‌ي کمي از هسته‌ي اين نوع ميوه ها نه تنها مضر نيست بلکه باعث تقويت سيستم ايمني بدن و رفع انواع عفونت‌ها مي‌شود. طب سنتي ايران گواه خوبي بر اين ادعا است. طبق طب سنتي ايران اين ميوه‌ها طبع سردي دارند. در صورتي‌که هسته آن‌ها طبع گرم دارد و اثرات طبع سرد را از بين مي‌برد. به‌همين دليل توصيه مي‌شود بعد از خوردن اين ميوه‌ها يکي دو هسته‌ي آن‌ها هم خورده شود.

داروي مسکن

آميگدالين يا همان ويتامين B17 يکي از روش‌هاي طب سنتي در کاهش و رفع درد است ودرست مثل مسکن عمل مي‌کند. حتي درافرادمبتلابه سرطان که تحت شيمي‌درماني هستند،استفاده‌ي کمي ازاين ويتامين باعث رفع دردوحالت‌هاي آزاردهنده‌ي بعدازدريافت دارومي‌شود.

منابع آميگدالين يا ويتامين B17

- هسته يا دانه‌ي ميوه ها:بيشترين غلظت ويتامين B-17 در طبيعت را شامل مي‌شود كه شامل هسته‌هاي سيب، زردآلو، شليل، هلو، گلابي، آلو و آلو بخارا است.

- غلات: شامل باقلا، جوانه عدس، ليما و نخود فرنگي

- مغزها: بادام تلخ (غني‌ترين منبع B17 در طبيعت‌) و بادام هندي

- توت‌ها: تقريبا همه‌ي توت‌ها مانند توت سياه، قره‌قات، تمشك و توت فرنگي

- دانه‌ها: كنجد،بلغور جوي دو سر، جو، برنج قهوه اي، بلغور گندم سياه، بذر كتان، ارزن و چاودار

عوارض جانبي مصرف ويتامين B17

اگر اين ماده زياد و بيش از حد متعادل مصرف شود درست مثل بادام تلخ سمي بوده و موجب عوارضي مثل : گيجي، سردرد. تنگي نفس. شکم درد، استفراغ و تهوع، مشکل در خواب و ضعف بدن مي‌شود.در بعضي افراد فکر به خودکشي نيز مشاهده شده است. چرا که مصرف زياد و سمي‌شدن بدن بر روي سيستم عصبي اثر گذاشته مخابره پيام‌هاي عصبي را با اختلال مواجه مي‌کند.ميزان مصرف هر ويتامين يا ماده‌ي معدني مورد نياز بدن حد خاصي دارد و کم يا زياد شدن آن عوارض نامطلوبي خواهد داشت.پس چه بهتر که ويتامين B17 را از منابع طبيعي آن و نه از مکمل‌هاي دارويي دريافت کنيد. بهترين روش هم استفاده بسيار کم مثلا براي هلو يک هسته و براي زردآلو يکي دو هسته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي