جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5780

 دعوت مجلس از وزير راه براي ارائه توضيحات درباره سانحه هواپيماي ATR 

 عضو کميسيون عمران با تاکيد بر اينکه هيچ زد و بندي بين اين کميسون و وزير راه و شهرسازي وجود ندارد، گفت: از آقاي آخوندي دعوت کرديم هفته آينده بابت ارائه توضيحات درباره سانحه هواپيماي ATR در مجلس حاضر شود.به گزارش ايلنا، هاشمي تختي در جمع خبرنگاران در حاشيه نمايشگاه بين‌المللي دريايي با اشاره به اخباري درباره زد و بند اعضاي کميسيون عمران براي عدم استيضاح تعدادي از وزرا اظهار داشت: کميسيون عمران از وزير راه و شهرسازي دعوت کرده تا توضيحاتي درباره علت سانحه هواپيماي ATR ارائه دهد و اساسا قبل از طرح استيضاح وزير راه بايد درباره اين سانحه به نمايندگان اطلاعات و توضيحات بدهد.

وي با اشاره به حضور آخوندي در مجلس گفت: هفته آينده وزير راه و شهرسازي به کميسيون عمران دعوت مي‌شود.اين عضو کميسيون عمران با بيان اينکه تلاش مي‌کنيم در اين حوزه منطقي عمل کنيم و تحت تاثير نگاه‌هاي سياسي قرار نگيريم، گفت: مردم مطمئن باشند در اين‌باره مو را از ماست جدا مي‌کنيم.

وي با تاکيد بر اينکه هيچ زد و بندي بين کميسيون عمران و وزير راه وجود ندارد، گفت: نگران آن نيستيم که کسي به ما برچسب بزند.اين عضو کميسيون عمران تاکيد کرد: اگر مشخص شود کسي در وقوع اين سانحه کوتاهي کرده است ما محکم پاي استيضاح او مي ايستيم.

رد فرضيه وضعيت نامساعد جوي در سقوط هواپيماي ياسوج

رئيس کميسيون عمران مجلس از رد فرضيه تاثير وضعيت نامساعد جوي و توربولانس در سقوط هواپيماي ياسوج خبر داد و گفت: فرضيه پرواز هواپيما در سطح پايين‌تر از استاندارد جايگزين فرضيه قبلي شد.محمدرضا رضايي گفت: براساس گزارش يکي از خبرنگاران صدا و سيما که در کانال تلگرامي‌اش انتشار يافت و مورد تاييد مقامات مسئول قرار گرفت، چهار دقيقه قبل از سقوط هواپيما يکي دو نفر از مسافران داخل هواپيما به مدت 80 ثانيه با آشنايان خود روي زمين صحبت کرده‌اند که اين مسئله نشان مي‌دهد تا قبل از سقوط، شرايط جوي و وضعيت داخل هواپيما کاملا عادي بوده است.

نماينده مردم جهرم در مجلس يادآور شد: فرضيه اوليه اين بود که شايد وضعيت جوي و توربولانس شدن هواپيما در آسمان عامل سقوط بوده باشد، اما در 80 ثانيه مکالمه قبل از سقوط هواپيما هيچ نشاني از اضطراب و نگراني در افراد مکالمه کننده ديده نمي‌شود.وي ادامه داد: حالا فرضيه ديگري شکل گرفته مبني بر اينکه چرا هواپيما در ارتفاع پايين‌تر از حد مجاز پرواز کرده که در نهايت در همان ارتفاع با ديواره کوه دنا برخورد کرد؟ البته هر گونه اظهار نظر قطعي دراين‌باره نيز پس از پيدا شدن جعبه سياه نزديک به واقعيت است.

رييس کميسيون عمران مجلس با بيان اينکه جعبه سياه هواپيما به دليل شدت برودت هوا و شرايط برفي کوهستان هنوز پيدا نشده است، گفت: محدوده زمين خوردن هواپيما و حدود جغرافيايي سقوط جعبه سياه مشخص است، البته با کاهش بارش برف در اين منطقه به زودي عمليات تجسس براي يافتن آن آغاز مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي