جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5780

 رئيس کل دادگستري در مراسم تجليل از خيرين و فعالان آزادسازي زندانيان جرايم غير عمد:
 کمک‎هاي فولاد مبارکه براي آزادي زندانيان ، ريشه در تفکرات انساني دارد 

اصفهان-راعي

طي مراسمي با حضور مديرعامل ستاد ديه کشور، رئيس کل دادگستري استان و رئيس هيئت امناي ستاد ديه اصفهان، دادستان عمومي و انقلاب، رئيس هيئت مديره انجمن حمايت از زندانيان اصفهان، مديرکل زندانهاي استان، معاون سياسي و امنيتي استانداري و جمعي از خيران، فرمانداران، شهرداران، رؤساي ادارات، و اصحاب رسانه از مديرعامل فولاد مبارکه و شرکتهاي تابعه اين مجتمع، ساير خيرين استان و همچنين از عوامل برنامه هاي تلويزيوني «يک شهر، يک ضيافت» و «نسيم مهرباني» که در ايام ماه مبارک رمضان با برگزاري جشنهاي گلريزان موجبات آزادي زندانيان جرائم غيرعمد در استان اصفهان را فراهم کردند، با اهداي لوح تقدير تجليل شد.

به گزارش خبرنگار ما در اين مراسم، مديرعامل ستاد ديه کشور با اشاره به سورهاي از قرآن مجيد که در آن خداوند سبحان فرموده است اگر کار خيري براي خدا خالصانه انجام شود، خداوند مزد آن را خواهد داد و حزن و اندوهي براي ايشان نخواهد بود، کار خيران را ارزشمند خواند و گفت: ستاد ديه کشور از رمضان 1369 تا 30 آذرماه سال جاري نزديک به سه دهه فعاليت داشته است و در اين مدت با همت خيران، بيش از 110هزار و 466 نفر زنداني جرائم غيرعمد از بند زندان رهايي يافته اند.

اسدا... جولايي با ارائه گزارشي از عملکرد ستاد ديه کشور ضمن قدرداني از گلريزانهاي مجموعه فولاد مبارکه و ساير مراسم مشابه در کشور گفت: امسال در بيش از 313 نقطه در کشور مراسم گلريزان برگزار شد. همچنين مقام معظم رهبري در چهارمين روز از ماه مبارک رمضان به نيت 313 يار امام زمان(عج) مبلغ 3ميليارد و 130ميليون ريال براي کمک به آزادي زندانيان جرائم غيرعمد به ستاد ديه هديه کردند.

وي افزود با عنايت به فرمايش امام رضا(ع) که بايد از کار صحيح و خوب قدرداني شود، جا دارد از همه خيران سراسر کشور که به ستاد ديه براي کمک به زندانيان نيازمند و جرائم غيرعمد کمک نمودند، به ويژه رهبر معظم انقلاب تشکر کنيم.

جولايي ستاد ديه کشور را يکي از برکات حرکت امام(ره) و جمهوري اسلامي عنوان کرد و گفت: 9هزار و 143 نفر زنداني جرائم غيرعمد با بدهي 742ميليارد تومان در سال 1395 آزاد شدند که از اين رقم 271ميليارد تومان گذشت شاکيان بوده است. ضمن اينکه با کمک اين ستاد و همراهي خيرين محترم در 9ماهه امسال نيز 7هزار و 481 زنداني جرائم غيرعمد از زندانهاي کشور آزاد شدند.

يک سوم از مبلغ 6ميليارد و 100ميليون تومان کمک مستقيم به آزادي زندانيان جرائم غيرعمد توسط مجموعه فولاد مبارکه تأمين شده است


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي