جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5780

 خبـــرنامه 

 5 تيم انگليسي به دنبال سامان قدوس

5 باشگاه مطرح فوتبال انگليس براي جذب ملي‌پوش ايراني تيم اوسترشوندس سوئد دست به کار شده اند.

چندين باشگاه فوتبال انگليس پس از نمايش درخشان سامان قدوس در بازي ليگ اروپا برابر آرسنال تمايل خود را براي جذب اين مهاجم ايراني ابراز کرده‌اند.

وستهام يونايتد، ساوتهمپتون، لستر سيتي، وست‌ بروموويچ، برايتون و چندين باشگاه اسکاتلندي پنجشنبه گذشته با حضور در ورزشگاه امارات لندن بازي سامان قدوس برابر آرسنال را زير نظر گرفتند. قدوس پس از پايان بازي رفت اوسترشوندس برابر آرسنال در سوئد مورد توجه قرار گرفت، زيرا آرسن ونگر به تمجيد اين ملي‌پوش ايراني پرداخت. سامان قدوس در فصل جاري ليگ اروپا 4 گل به ثمر رساند و 4 پاس گل داد. مدير برنامه‌هاي اين ملي‌پوش ايراني که در لندن به سر مي‌برد با اعلام تمايل تيم‌هاي انگليسي براي جذب سامان قدوس از بردن نام تيم مشخصي خودداري کرد.

در اين ميان باشگاه اوسترشوندس نيز با اطلاع از پرآوازه شدن نام سامان قدوس ميان تيم‌هاي مطرح اروپايي منتظر يک پيشنهاد خيره‌کننده در فصل نقل‌وانتقالات تابستاني است. علاوه بر تيم‌هاي انگليسي باشگاه‌هاي سلتاويگوي اسپانيا و هوفنهايم آلمان به دنبال خريد سامان قدوس هستند.

برنامه الغرافه

تمديد قرارداد طارمي

وقتي مهدي طارمي به باشگاه الغرافه پيوست هدفش اين بود که فقط تا شروع جام جهاني در اين باشگاه قطري توپ بزند و بعد از آن راهي يک ليگ معتبر اروپايي شود اما عملکرد بازيکن سابق پرسپوليس در تيم جديدش آنقدر خوب بوده که قطري ها حاضر نيستند به همين راحتي او را ول کنند و قصد تمديد قراردادش را دارند. نود درباره اين موضوع نوشته:" از قطر خبر مي‌رسد که مديران الغرافه درصدد تمديد قرارداد طارمي براي فصل آينده هستند و اين موضوع يکي از برنامه‌هاي اصلي آنهاست.حالا بايد ديد با توجه به حضور محتمل طارمي در جام جهاني 2018 و اينکه او اميدوار به رسيدن پيشنهادهاي اروپايي است، در نهايت چه تصميمي خواهد گرفت. اگر طارمي پيشنهادي از اروپا دريافت نکند به احتمال فراوان در الغرافه مي‌ماند."

دوپينگ در ليگ برتر واليبال

رئيس فدراسيون پزشکي ورزشي از مثبت اعلام‌شدن آزمايش دوپينگ يک بازيکن در ليگ برتر واليبال خبر داد.

غلامرضا نوروزي در اين مورد گفت: 72 تست تا اين مقطع زماني از بازيکنان مختلف ليگ‌هاي مختلف گرفته شده که متأسفانه نتيجه يکي دو مورد مثبت بوده است.او ادامه داد: يکي از ورزشکاران، شاغل در ليگ برتر واليبال است که به‌محض مسجل شدن دوپينگ وي، نام او را اعلام مي‌کنيم. پروسه صدور رأي در حال طي شدن است ولي به‌دليل حفظ حريم ورزشکاران تا مرحله نهايي از اعلام نام او خودداري خواهيم کرد.

خشن‌ترين بازيکن دنيا به روايت آمار

تا پيش از بازي معوقه هفته گذشته رئال‌مادريد برابر لگانس، سرخيو راموس 9بار در اين فصل از لاليگا کارت زرد داور را مقابل چشمان خود ديده بود، ضمن اينکه در همين فصل او دو بار برابر تيم‌هاي دپورتيوو لاکرونيا و اتلتيک بيلبائو به خاطر 2اخطاره شدن اخراج شد. راموس با کارت زردي که در دقيقه 57 بازي گرفت پنج اخطاره شده و از بازي کهکشاني‌ها برابر آلاوس محروم است اما اين کارت کارنامه انضباطي کاپيتان کهکشاني‌ها را سياه‌تر از قبل هم کرد.

راموس اکنون در رده‌بندي 10 بازيکن داراي بيشترين کارت در تاريخ لاليگا صدرنشين است و 171بار داوران را مجاب کرده که به او کارت نشان دهند. نه تنها در لاليگا بلکه در ليگ قهرمانان و در تيم ملي اسپانيا هم راموس رکورددار گرفتن کار است؛ او در ليگ قهرمانان 36بار و در تيم ملي 20بار کارت گرفته است. در مجموع راموس در دوران بازيگري‌اش 274بار کارت گرفته است؛ يعني به طور متوسط يک کارت در هر 2.5 بازي لاليگا (به صورت تقريبي)، يک کارت در هر 268 دقيقه يا 3 بازي در ليگ قهرمانان و يک کارت به ازاي هر 570 دقيقه يا 7.4 بازي در تيم ملي اسپانيا.

شايد تنها نکته مثبت کارنامه انضباطي سياه راموس اين باشد که او در 149‌بازي‌اش در تيم‌ملي اسپانيا هرگز اخراج نشده است، در حالي که در لاليگا 19بار در 421 بازي - يک کارت قرمز به ازاي هر 22 بازي - اخراج شده است. راموس نه تنها در لاليگا بلکه در ميان تمامي 5 ليگ معتبر فوتبال اروپا هم از حيث گرفتن کارت زرد پيشتاز است. در رده‌بندي بدسابقه‌ترين بازيکنان 5 ليگ برتر اروپا (لاليگا، ليگ برتر انگليس، سري A، بوندس‌ليگا و لوشامپيونه) راموس در لاليگا دقيقاً در هر 2.3 بازي يک کارت زرد گرفته است.اين در حالي است که بدسابقه‌ترين بازيکن سري آ، جامپيرو پينتزي بازيکن سابق لاتزيو دهر 2.7 بازي، در بوندس‌ليگا اشتفان افنبرگ (بازيکن سابق بايرن مونيخ) در هر 3.3 بازي، و سريل رول (بازيکن سابق مارسي) در هر 2.3 بازي يک بار کارت زرد گرفته‌‌اند. در تيم ملي اسپانيا هيچ بازيکني بيشتر از راموس کارت زرد نگرفته است اما در ليگ قهرمانان راموس با وجود کارنامه انضباطي ضعيفش که به طور متوسط در هر سه بازي يک بار کارت زرد گرفته، باز هم از بازيکناني مانند جنارو گتوسو (يک کارت در هر 2.7 بازي)، والتر ساموئل (يک کارت در هر 2.7 بازي) و داريو سرنا (يک کارت در هر 2.6 بازي) کمتر کارت گرفته است.

استارت الهلال با سرمربي جديد

باشگاه الهلال بلافاصله بعد از شکست برابر استقلال و قعرنشيني در گروه مرگ ليگ قهرمانان قرارداد رامون دياز آرژانتيني را فسخ و حکم اخراج اين مربي مشهور و موفق را صادر کرد تا شوک بزرگي به فوتبال باشگاهي عربستان و حاشيه خليج فارس وارد شود.

در شرايطي که گمانه زني‌هاي فراواني پيرامون حضور مربيان سرشناس روي نيمکت رهبري الهلال به گوش مي‌رسيد مالکان متمول باشگاه خوان بران، مربي 40 ساله آرژانتيني که طي سه سال گذشه هدايت تيم اميد را برعهده داشت را به عنوان جانشين دياز معرفي و تا انتهاي فصل هدايت الهلال را به او سپردند؛ تصميمي که با استقبال طرفداران اين باشگاه نيز روبرو شد تا جايي که در اولين جلسه تمريني با اين مربي کانون هواداران با بنري بزرگ و اين مضمون "ما به تو اعتماد داريم خوان بران" از حضور مربي جوان و کم تجربه روي نيمکت رهبري قهرمان عربستان حمايت کردند. سرمربي جديد هم بعد از نشست با رئيس باشگاه دستيار اول خود را نيز معرفي کرد تا با تکميل کادر مربيان با تيم استارت بزند.فيليپ آلوارو مربي سابق تيم ملي شيلي که دستيار سامپائولي هم بود به عنوان دستيار اول به خوان بران به کادر الهلال پيوست تا رقيب استقلال از ديروز تمرينات خود را با کادر مربيان جديد آغاز و براي ادامه فصل آماده شود؛ تمريني که تحت الشعاع بازگشت مرد سال آسيا و ستاره سوري مصدوم قرار داشت تا در مراسم معارفه خوان بران، عمر الخريبين نيز حضور داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي