جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5780

 خبـــرنامه 

 تخلف عجيب آندو

تيم داوري مقصر بود

اتفاقي که در بازي گسترش فولاد تبريز و پيکان رخ داد تبديل به يکي از پربيننده‌ترين‌ها در دنياي مجازي شده است. ماجرا از اين قرار است که در وقت‌هاي تلف شده اين بازي، توپ به سود تيم پيکان به بيرون مي‌رود. بازيکنان اين تيم به دليل اينکه 2-0 از ميزبان خود پيش بودند عجله‌اي براي شروع مجدد بازي و پرتاب اوت نداشتند و همين باعث شد تا آندرانيک تيموريان بازيکن گسترش براي جلوگيري از اتلاف وقت اوت را براي يکي از بازيکنان پيکان پرتاب کند. همين توپ چند ثانيه بعد تبديل به گل سوم پيکان شد!

حالا ابراهيم ميرزابيگي کارشناس داوري و ناظر داوري اين مسابقه اعلام کرده که پرتاب اوت توسط تيموريان تخلف بوده و داور و کمک‌هايش بايد بازي را متوقف مي‌کردند! او در اين باره مي‌گويد: «من اين صحنه را در گزارش بازي خود آورده‌ام و آن را به کميته داوران ارجاع داده‌ام. درباره جريمه داوران اين بازي اين کميته بايد تصميم بگيرد و من تصميم‌گيرنده نيستم. به هر حال زماني که دو کمک داور و يک داور چهارم در اختيار يک داور قرار مي‌گيرند همه آن‌ها در اتفاقاتي که در آن بازي مي‌افتد مسئول هستند. در اين صحنه نيز هم رضا کرمانشاهي و هم سخندان مقصر بودند و بابک عباسقلي زاده نيز کم‌تر مقصر بود.»

قطر در خطر از دست دادن ميزباني جام جهاني 2022

بر اساس گزارش منتشر شده در نشريه «سان»، قطر در خطر از دست دادن ميزباني جام جهاني 2022 است.نشريه «سان» گزارش داد امتياز ميزباني جام جهاني 2022 ممکن است از کشور قطر گرفته شود. قطر به شدت از سوي فعالان حقوق بشر به خاطر رفتار با کارگران شاغل در پروژه‌هاي نيمه‌کاره جام جهاني، شرايط ناايمن کارگران، دستمزد پايين آنها، کشته شدن چند کارگر در جريان پروژه‌هاي جام جهاني و به اتهام برده‌داري مدرن تحت‌فشار است.

در کنار اينها نسبت به وضعيت آب‌وهواي اين کشور به هنگام برگزاري بازي‌هاي جام جهاني 2022 انتقاداتي وارد است، هرچند قطري‌ها قول رساندن دماي ورزشگاه‌ها به حد مطلوب به هنگام ميزباني از اين مسابقات را داده‌اند.بر اساس اين گزارش در صورتي که ميزباني از قطر گرفته شود، دو کشور انگليس و آمريکا گزينه‌هاي ميزباني جام جهاني 2022 خواهد بود.در صورتي ادعاي پس گرفتن جام جهاني 2022 از قطر مطرح شده که فيفا بارها حمايت خود را از اين کشور براي ميزباني جام بيست‌ودوم اعلام کرده است.

اعتراف آقاي مدير

توان عنايتي همين بود!

شکست سياه جامگان در مقابل سپاهان احتمال سقوط اين تيم را بيشتر از قبل کرد. چيزي که باعث ناراحتي و عصبانيت محمد عباسي مدير عامل اين تيم و انتقادش از رضا عنايتي مربي اخراج شده سياه جامگان شده است:

*متاسفانه باخت بدي را متحمل شديم و اگر هفته هاي قبل مي‌باختيم حداقل فوتبال خوبي بازي مي‌کرديم اما اين هفته فوتبال هم بازي نکرديم و تعويض‌هاي اشتباه و ارنج ضعيف تيم باعث شکست مشکي‌پوشان شد. اين سنگين‌ترين شکست تاريخ باشگاه مشکي‌پوشان از ليگ دو تا کنون بود و يک نتيجه 4 بر يک و يک نتيجه 5 بر صفر را در کارنامه باشگاه ثبت کرديم.

*عنايتي پيش از اين به عنوان دستيار با ما همکاري کرد و بعدا به عنوان سرمربي به جمع ما اضافه شد. توان سرمربي ما همين است و ما به شخصي نياز داشتيم که مديريت بحران کند نه اينکه يک بحران هم به تيم ما اضافه کند.

تابويي که شکست

داور دربي مهم نيست

درباره داور دربي 86 در روزهاي اخير گمانه‌زني‌هاي زيادي شده است. از عليرضا فغاني به عنوان کانديداي اصلي داوري اين بازي نام برده مي‌شد و گفته مي‌شد به دليل حضور رئيس فيفا در تهران، او اين بازي را قضاوت خواهد کرد اما هنوز هيچ چيز قطعي نيست.

ديروز هم در برخي رسانه‌ها اعلام شد که حسين زرگر داور دربي 86 است اما از موعود بنيادي‌فر، حسين زاهدي‌فر و سيدمهدي سيدعلي هم به عنوان کانديداهاي ديگر قضاوت دربي 86 نام برده شده است.بعد از اين که از دربي 66 داوران ايراني قضاوت دربي تهران را بر عهده گرفتند، کم‌کم اين اتفاق عادي شد و تابوي 14 ساله شکست. تا پيش از اين البته شايد مهم بود که حتما داوراني بزرگ و بين‌المللي مثل ترکي، فغاني و مظفري‌زاده دربي تهران را قضاوت کنند اما امروز ديگر مهم نيست که داور دربي چه کسي باشد! تا جايي که حتي نام داوراني مثل کرمانشاهي، سيدعلي و بنيادي‌فر هم به عنوان کانديداي داوري دربي 86 مطرح مي‎شود.

آمار ضعيف آقاي کلين‌شيت بعد از رکوردشکني

سيدحسين حسيني انگار منتظر بود تا يک رکورد جاودانه را در فوتبال ايران خلق کند. او بعد از ثبت رکورد طولاني‌ترين مدت گل نخوردن در تاريخ فوتبال ايران، از نظر آماري خوب کار نکرده و افت قابل ملاحظه‌اي داشته است.

حسيني تا قبل از بازي با سايپا، در 8 بازي پياپي کلين‌شيت کرد و در بازي با سايپا بود که موفق به ثبت رکورد شد. اما در ادامه همان بازي گل خورد تا نوار کلين‌شيت هايش پاره شود. بعد از اين بازي، او در چند مسابقه نيمکت‌نشين شد اما در بيشتر بازي‌هايي که به ميدان رفت نتوانست دروازه خود را بسته نگه دارد.

حسيني در 5 بازي آخر خود براي استقلال فقط يک بار موفق به ثبت کلين‌شيت شده است.

او در برابر سايپا، ذوب‌آهن، الريان و فولاد خوزستان گل خورده و فقط در برابر سپيدرود گلي دريافت نکرده است. اين آمار براي او که اين روزها به شدت زير ذره‌بين است آمار خوبي نيست و ممکن است باعث از دست رفتن جايگاهش در استقلال و تيم ملي هم شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي