جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5785

 آغاز طرح‌هاي مشترک دانشگاه اميرکبير با صنعت براي کارورزي 

 مديرکل دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتي اميرکبير گفت: طرحهاي مشترکي با صنعت در راستاي کاريابي و کارورزي دانشجويان آغاز کرده‌ايم.به گزارش خبرنگار مهر، مالک نادري در پنجاه‌ و يکمين اجلاس معاونان پژوهش و فناوري دانشگاه‌ها و آموزش عالي که در وزارت علوم در حال برگزاري است، اظهار کرد: اگر بتوانيم در دانشگاه‌ها دوره‌هاي کارآموزي و کارورزي ارتقا دهيم، مي‌توانيم گام‌هاي موثري براي اشتغالزايي دانش آموختگان دانشگاهي برداريم.وي با اشاره به يکي از طرحها در زمينه کارورزي دانشجويان افزود: طرح «کارآوي» که از سال 95 اجرايي شده است، به توسعه کارآموزي تاکيد دارد.

نادري با بيان اينکه همچنين اقدام به راه‌اندازي سامانه همصدا کرده‌ايم، گفت: اين طرح در زمينه برنامه‌ريزي براي کارورزي و کارآموزي دانشجويان است که دانشجويان را براي شرکت در دوره‌هاي کارورزي آماده مي‌کند.وي اظهار داشت: در اين سامانه براساس درخواست‌هاي بخش‌هاي صنعتي دانشجويان مي‌توانند به حوزه صنعت وارد شوند.

مديرکل دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه اميرکبير بيان کرد: در اين سامانه امکان نمره‌دهي مشاوران صنعتي به دانشجوياني که در حوزه‌هاي صنعتي وارد شده‌اند، در نظر گرفته شده است.به گفته نادري، دانشجويان موظف هستند گزارش کاري خود را در اين سامانه بارگذاري کنند. وي از ايجاد زيرساختي براي اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي در قالب کارورزي براي دانشجويان دانشگاه اميرکبير خبر داد و گفت: بر اين اساس دانشجويان از ترم پنجم تحصيل خود به سفارش بخش‌هاي صنعتي مي‌توانند هفته‌اي يک روز در بخش‌هاي صنعتي حضور يابند. مديرکل دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه اميرکبير ادامه داد: در همين راستا دانشجويان مي‌توانند پروژه‌هاي تحقيقاتي را نيز با صنعت اجرايي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي