جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5785

 بانک مرکزي:
 فروش ارز در قبال دريافت بليط و پاسپورت به متقاضيان غيرقانوني است 

 طي يکي دو روز گذشته برخي از صرافي‌هاي مجاز بانک مرکزي به توزيع ارز دولتي مشغول هستند، در اطلاعيه‌اي به مشتريان خود اعلام کرده اند که زين پس ارز دولتي فقط در قبال ارائه پاسپورت و بليط و به ميزان 5 هزار دلار فروخته مي‌شود.به گزارش تسنيم،صرافي‌هاي مجاز بانک مرکزي که دلار دولتي را به مردم مي‌فروشند مدت هاست شرط اصلي معاملات شان دريافت اصل کارت ملي و کپي آن است؛ در اطلاعيه‌اي که اين روز‌ها در اين صرافي‌ها منتشر مي‌شود بازهم تاکيد شده دلار فقط با کارت ملي فروخته مي‌شود.اين در حالي است که،مسئولان بانک مرکزي در حوزه ارزي تاکيد کرده اند که فروش ارز با ارائه بليت، پاسپورت و فيش پرداخت عوارض خروج از کشور به متقاضيان اقدامي غيرقانوني است.

بانک مرکزي همچنين اعلام کرد که هيچ گونه تغييري در قوانين و مقررات بانک مرکزي مبني بر خريد و فروش ارز صورت نگرفته است و متقاضيان مي‌توانند ارز مورد نياز خود را از صرافي‌هاي مجاز بانک مرکزي تامين کنند.

براساس دستورالعمل بانک مرکزي سقف فروش ارز از سوي صرافي‌هاي منتخب بانکي به صرافي‌هاي مجاز، يکصد هزار دلار و يا يورو است. اشخاص حقيقي و حقوقي مي‌توانند تا سقف پنج هزار يورو و يا دلار از اين صرافي‌ها ارز مورد نياز خود رافقط با ارائه کارت ملي به صورت روزانه تهيه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي