جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5785

 خبـــرنامه 

 واکنش برانکو به ادعاي مسلمان:

او غمگين بود

پس از پايان بازي استقلال و پرسپوليس، محسن مسلمان که براي چهارمين بازي پياپي، حتي يک دقيقه هم براي تيمش به ميدان نرفته بود در پاسخ به درخواست خبرنگاران براي مصاحبه گفت: «من ممنوع‎البازي هستم.» اين جمله عجيب مي‌توانست حاشيه‎ها و شايعات درباره دليل اصلي بازي نکردن مسلمان در ترکيب پرسپوليس را زياد کند اما برانکو ايوانکوويچ ديروز در اين باره پاسخ کوتاهي به خبرنگاران داد. سرمربي پرسپوليس ديروز پس از تمرين سرخپوشان به صحبت در مورد دلايل عدم حضور مسلمان در ترکيب تيمش و با اعلام اين موضوع که دليل عدم حضور هافبک خلاقش لجبازي نيست، گفت: «به جاي مسلمان هم اولويت را به ديگران دادم. چه لجي با مسلمان داشته باشم و کدام مربي با بازيکنانش لج مي‌کند و براي کسب نتيجه بهترين‌ها را انتخاب مي‌کند. مسلمان ناراحت بوده و شايد اين حرف را زده است. هيچ مشکلي نيست. در ميکسدزون مي‎تواند مصاحبه کند. او ناراحت و غمگين بوده و من اين را در چهره‌اش ديدم.»

سرنوشت عاليشاه بدتر از سرنوشت نوراللهي؟

پس از دربي 86 خبر اخراج اميد عاليشاه از تراکتورسازي با توجه به حضور اين بازيکن در ويژه برنامه دربي شبکه سه سيما منتشر شد؛ هرچند همچنان ابهامات زيادي در خصوص آخرين وضعيت خدمت سربازي عاليشاه وجود دارد. تراکتوري‌ها مدعي هستند عاليشاه بدون اجازه در برنامه تحليل دربي حضور يافته که اگر اين ادعا صحيح باشد رفتار بازيکن سرباز اين باشگاه نامتعارف و غيرحرفه‌اي است، چرا که تراکتورسازي همزمان در زمين مسابقه مقابل پيکان قرار گرفته و طبيعتاً در چنين موقعيتي حضور بازيکن اين باشگاه در برنامه تفسيري يک مسابقه ديگر حرکتي اصولي و حرفه‌اي تلقي نمي‌شود. از آن سو گفته مي‌شود خدمت عاليشاه 19 بهمن به پايان رسيده و اخراج او از سوي باشگاه تراکتورسازي بي‌معني و فاقد اصول قانوني است.

گفته مي‌شود دوران خدمت عاليشاه در تاريخ 19 بهمن با توجه به کسري‌هاي دريافت شده از جمله گواهي عضويت فعال در بسيج يا حضور والدين در جبهه به پايان رسيده و تراکتوري‌ها اين اختيار را نداشتند که بازيکن پيشين پرسپوليس را اخراج کنند. با مروري به گذشته مي‌توان موضوع احمد نوراللهي را به خاطر آورد که او هم در تراکتورسازي خدمتش را پشت سر گذاشت، اما براي کسب مجوز بازي مدت‌ها انتظار کشيد و در نهايت موافقت تراکتوري‌ها موجب شد مجوز جدايي نوراللهي صادر شود، اما ماجرا در خصوص عاليشاه احتمالاً کمي متفاوت است!

تراکتوري‌ها از مصدوميت طولاني و همچنين حضور غيرمجاز اين بازيکن در برنامه تفسير دربي بسيار ناراضي هستند و طبيعتاً در چنين شرايطي گواهي و تأييد گذراندن دوره خدمت در تراکتورسازي به راحتي صادر نخواهد شد. آنها اعتقاد دارند عاليشاه همچنان بازيکن تراکتورسازي است و خدمتش تمام نشده و ظاهراً مدارک اين بازيکن را هنوز تأييد نکرده‌اند. اگر اين‌گونه باشد حالا حکم اخراج شرايط را براي عاليشاه سخت‌تر و پيچيده‌تر خواهد کرد. بازيکني که در ميانه راه تراکتورسازي و پرسپوليس مانده است، دوران خدمتش طبق آنچه تراکتوري‌ها مي‌گويند بايد سال آينده به پايان مي‌رسيد و تلاش کرده است با کسري خدمت زودتر از جمع تراکتورسازان جدا شود. حالا ماجرا پيچيده شده و مسئولان تراکتورسازي پايان خدمت اميد عاليشاه را تأييد نمي‌کنند. به نظر مي‌رسد سرنوشتي بدتر از آنچه براي نوراللهي رقم خورد، در انتظار عاليشاه باشد.

ادعاي رايولا:

بالوتلي صد ميليون مي‌ارزد

مهاجم 27ساله ايتاليايي در پايان فصل و با اتمام قراردادش با باشگاه نيس، بازيکن آزاد خواهد بود. او 21گل براي تيمش در 29بازي به ثمر رسانده و در فرم خوبي قرار دارد. حال ايجنت ستاره ايتاليايي مدعي شد که باشگاه‌هاي زيادي از ايتاليا خواهان جذب او هستند. رايولا گفت:«ماريو آماده بازگشت به ايتاليا است. او يکي از 10 مهاجم برتر جهان است و بهترين در ايتاليا. 100 ميليون يورو قيمت اوست ولي به زودي بازيکن آزاد خواهد بود. با تيم‌هاي زيادي در انگليس و ايتاليا در مذاکره هستم. با يوونتوس، رم، ناپولي و اينتر صحبت کرده‌ام.

دياز دوباره رقيب شفر مي شود؟

سايت الکبار عربستان خبر داد که رامون دياز، سرمربي سابق الهلال اکنون در دبي حضور دارد تا با العين امارات قرارداد ببندد و جانشين ماميچ شود.همچين باشگاه النصر عربستان نيز به دنبال اين است تا با زوران ماميچ، سرمربي العين قرارداد امضا کند. استقلال سه شنبه 15 اسفند در ورزشگاه خانگي العين ميهمان اين تيم اماراتي است.

دليل اصلي سفر اينفانتينو به تهران

پايگاه خبري يورو اسپورت آلمان مدعي شده است که سفر جاني اينفانتينو، رئيس فيفا به ايران براي حل تنش‌ها و مشکلات موجود در مسئله رويارويي نمايندگان ايران و عربستان سعودي بوده است.

يورواسپورت با اشاره به اختلافات سياسي ميان دو کشور، مدعي شده که سفر دبيرکل سابق يوفا به ايران براي ميانجيگري جهت رفع موانع سياسي در بُعد فوتبالي روابط دو کشور بوده است.اين پايگاه خبري به نقل از اينفانتينو در مورد جلسه‌اي که با حضور مسعود سلطاني‌فر، وزير ورزش ايران داشته، نوشته است: «کاملاً مشخص است که سياست بايد از فوتبال خارج باشد و فوتبال هم بايد از سياست خارج باشد».

يورو اسپورت در ادامه آورده که با وجود اختلافات سياسي ميان ايران و عربستان اينفانتينو تأکيد کرده که اين اختلافات نبايد روي فوتبال آنها تأثير بگذارد و به نقل از رئيس فيفا آورده است: «بدون شک اختلافات سياسي در تمام دنيا ميان کشورها وجود دارد، اما هميشه بهترين راه حل اين است که مانند همه تورنمنت‌ها و در ساير کشورها، بازي‌هاي رفت و برگشت در خانه دو تيم برگزار شود»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي