جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5786

 خبــر 

در همايش مديريت بحران و پدافند غيرعامل مطرح شد؛

نقش جمعيت هلال احمر در کاهش ميزان آسيب‌ها در گلستان

گرگان-قهرمان

دکتر احمدي گفت: جمعيت هلال احمر به عنوان نيروي همکار و عامل اصلي ورود کننده مي‎تواند در کاهش ميزان آسيب ها در گلستان نقش بسزائي داشته باشد.

مديرعامل جمعيت هلال احمر گلستان گفت: هلال احمر بر اساس وظايف ذاتي مي‌تواند امکانات و تجهيزات خود را در اختيار مديريت بحران قرار دهد و به کاهش آسيبها در استان کمک کند.

به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر گلستان،حسين احمدي در حاشيه برگزاري دومين همايش ملي مديريت بحران و پدافند غيرعامل که به ميزباني دانشگاه آزاد واحد علي آبادکتول برگزار شد، اظهار کرد: در حقيقت هم از نظر محتواي برنامه‎ها و هم نوع اجرا ارتباط نزديکي بين مقوله پدافند غيرعامل و مديريت بحران وجود دارد. وي با بيان اين که مجموعه هلال احمر با هر دو قسمت (پدافند غيرعامل و مديريت بحران) به عنوان همکار و هم عامل اصلي ورود کننده در نظر گرفته مي‎شود، تاکيد کرد: در پدافند غيرعامل بيشتر موضوعات آموزشي، پيشگيري و مصون‎سازي و در حقيقت مديريت ريسک، پيش‎بيني و تاب‎آوري جامعه مدنظر است که تمام اين موضوعات در شرح وظايف هلال احمر هم ديده شده است. مديرعامل جمعيت هلال احمر گلستان با بيان اين که امکانات و تجهيزات در اختيار هلال احمر است، ادامه داد: هلال احمر به عنوان معين دولت و براساس وظيفه ذاتي مي تواند امکانات و تجهيزات خود را در اختيار مديريت بحران قرار داده و ميزان آسيبها را کاهش دهد. احمدي يادآور شد: به طور طبيعي اين دو وظيفه باعث مي‎شود جمعيت هلال احمر گلستان يکي از دستگاههاي همکار در پدافند غيرعامل و موثر در مديريت بحران باشد و هم از اثرات علمي، معنوي و پشتيباني همايشها بهره‎مند شود و هم در برنامه‎ريزيهاي آينده جمعيت هلال احمر از آن استفاده کند.

راه‌اندازي سامانه گوياي يار آشنا در استان لرستان

خرم آباد-پروين بازگير

رئيس روابط عمومي مخابرات منطقه لرستان گفت: مخابرات منطقه لرستان در راستاي مسئوليت‌هاي اجتماعي خود اقدام به راه‌اندازي سرويس‌هاي صوتي بر بستر تلفن ثابت (با عنوان سامانه‌هاي گوياي يار آشنا) نموده است تا با ارائه محتواهاي پاک در موضوعات مختلف: اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، تاريخي، ادبي، پزشکي، سرگرمي و آموزشي در رده‌هاي کودک، نوجوان، جوان، ميان‌سال، بزرگ‌سال و سالمند، گام مؤثري در راستاي حفظ فرهنگ ايراني-اسلامي و تداوم آداب و رسوم‌ اصيل بردارد.ايماني پور اظهار داشت: فراواني و تنوع اين سرويس‌ها به‌گونه‌اي است که تمام افراد يک خانواده بسته به سليقه‌ي خود مي‌توانند از آن استفاده نمايند. وي افزود: مشترکين تلفن ثابت مي‌توانند با تماس با هر يک از سامانه‌هاي گويا، هزينه‌ي هربار تماس را که از طريق سيستم اعلام مي‌گردد از طريق قبض تلفن خود پرداخت نمايند. ايشان تصريح کرد: اين شرکت درراستاي مشتري‌مداري و کاهش هزينه‌هاي مشترکين و هم‌چنين جلب رضايت آنان، مي‌تواند با رضايت خود مشتركين کليه تلفن‌هاي ثابت استان را عضو اين سرويس‌ها نموده و امکان استفاده نامحدود از سرويس‌هاي صوتي را با دريافت مبلغ 1100 تومان در هر ماه براي مشترکين فراهم نمايد. رئيس روابط عمومي مخابرات منطقه لرستان خاطرنشان کرد: براي اين منظور مخابرات منطقه لرستان با کليه‌ي مشترکين خود از طريق سيستم گويا و با شماره 38800 تماس گرفته تا شرايط عضويت را براي آن‌ها تسهيل نمايد.ايماني پور عنوان کرد: مشترکين تلفن ثابت در هر زمان جهت کسب اطلاعات بيش‌تر، آشنايي با سرويس‌هاي گوياي «يار آشنا» و شرايط مربوط به آن، هم‌چنين استعلام، ايجاد و يا حذف عضويت، پيشنهادات و انتقادات و درخواست ايجاد سامانه‌هاي جديد از طريق شماره رايگان 38800 تماس حاصل نمايند.

ايشان ادامه داد: شماره تلفن‌هاي سامانه گويا فقط براي مشترکين خانگي و شرکت‌هاي خصوصي در دسترس خواهد بود و نهادها و ارگان‌هاي دولتي نمي‌توانند به اين شماره‌ها دسترسي داشته باشند.

مديرعامل شرکت آبفاي استان اصفهان:

الزام صنايع بزرگ بر کاهش 20 درصدي مصارف آب

اصفهان- راعي

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مديرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان در جلسه‌اي که با حضور مسئولان آب منطقه‌اي ،مديران صنايع بزرگ و نيروگاهها با هدف استفاده از پساب در چرخه توليد برگزار شد گفت: طبق دستور استاندار صنايع بزرگ همانند فولاد مبارکه ،ذوب آهن ،کارخانه سيمان ،پلي اکريل ،صنايع موجود در شهرک هاي صنعتي و نيز نيروگاه ها برنامه عملياتي کاهش 20 درصدي برداشت آب از سد زاينده‌رود تدوين نمايند .

مهندس هاشم اميني افزود: فعالان صنعتي دراصفهان در جند روز آينده برنامه عملياتي خود پيرامون کاهش 20 درصدي استفاده از آب حوزه زاينده‌رود را اعلام کنند و در صورت امکان تدابيري پيرامون استفاده از پساب به منظور رفع نياز آبي خود در نظر گيرند.

وي کاهش بارندگي در حوزه زاينده‌رود را بي سابقه برشمرد وخاطرنشان ساخت : در سال آبي جاري ميزان بارندگي در سرشاخه‌هاي زاينده‌رود نسبت به مدت مشابه سال قبل 69 درصد کاهش داشته است اين در حاليست که هم اکنون حجم ذخيره سد زاينده‌رود به 129 ميليون متر مکعب کاهش يافته است پس برداشت آب از حوزه آبريز زاينده‌رود براي آبياري فضاي سبز برخي از صنايع عاقلانه به نظر نمي‌رسد .همچنين استفاده از پساب نه تنها براي آبياري فضاي سبز توصيه مي‌شود بلکه بايد براي واحدهاي صنعتي هم از آبي که حاصل بازچرخاني است بهره مند شوند.

مهندس هاشم اميني گفت: شرکت آبفا استان اصفهان در نظردارد در آينده ايي نزديک نسبت به اجرا وتکميل شبکه فاضلاب شهرهاي نجف آباد ،فولادشهر وايمانشهر با بهره گيري از توان مالي بخش خصوصي در قالب مدل مالي مشخص اقدام نمايد .که قطعا استفاده از پساب اين شهرهامي تواند در چرخه توليد برخي از صنايع مفيد واقع شود.

وي برضرورت استفاده از پساب در توليدات صنعتي تاکيد کرد و اظهارداشت: با توجه به شرايط اقليمي کشور واز همه مهمتر استان ،بهره گيري از پساب براي مصارف صنعتي و کشاورزي غيرمثمر ضروري است زيرا با بازچرخاني آب مي‌توان با پيا مدهاي محدوديت منابع آبي در استان غلبه کرد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي