جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5787

 ميز خبر 

 جزئيات جذب هيئت علمي پژوهشي در دانشگاه علوم پزشکي مشهد

دانشگاه علوم پزشکي مشهد از متقاضيان گذراندن تعهدات قانوني مقطع دکتري تخصصي در هيئت علمي پژوهشي دعوت به همکاري مي‎کند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي مشهد، اين دانشگاه در نظر دارد به منظور تأمين نيازهاي پژوهشي خود در گروههاي آموزشي و مراکز تحقيقاتي از متقاضيان جهت انجام تعهدات قانوني در رشته‎هاي مورد نياز بصورت هيئت علمي پژوهشي ضريب K دعوت به همکاري کند.

متقاضيان رشته‏هاي اعلام شده مي‏توانند مدارک خود را بصورت CD/DVD در يک نسخه تهيه و تا روز چهار شنبه 15 فروردين ماه 97 به آدرس مشهد، خيابان دانشگاه، جنب سينما هويزه، ساختمان شماره يک ستاد مرکزي دانشگاه علوم پزشکي مشهد، معاونت پژوهش و فناوري، اتاق 308 ارسال کنند.

شرايط عمومي شامل اعتقاد به مباني نظام مقدس جمهوري اسلامي و قانون اساسي، داشتن تابعيت جمهوري اسلامي ايران،انجام خدمت وظيفه عمومي، دارا بودن کارت پايان خدمت وظيفه عمومي يا داشتن معافيت قانوني و يا پايان دوره ضرورت نظام وظيفه و يا امکان گذراندن دوره خدمت نظام وظيفه به عنوان سرباز هيئت علمي در دانشگاه(آقايان) است.همچنين عدم محکوميت به محروميت از استخدام دولتي و يابقه محوميت کيفري، عدم اشتهار به فسق و فجور و اعمال منافي عفت عمومي و رفتار خلاف حيثيت شغلي و عدم اعتياد به دخانيات، مواد مخدر و روانگردان و برخورداري از حسن شهرت اخلاقي، عقيدتي و سياسي از جمله شرايط عمومي است.

دارا بودن دانشنامه دکتري تخصصي/ دکتري پژوهشي و يا تخصص براساس جدول رشته‌هاي مورد نياز از شرايط اختصاصي است. شرکت افراد مشغول به تحصيل در اين دعوت به همکاري ممنوع است.

ارائه نامه موافقت از دانشگاه ذيربط براي مستخدمين، بورسيه­ ها و متعهدين خدمت به ساير دانشگاهها و معاونت درمان، مطابقت داشتن رشته متقاضي با عنوان رشته درج شده در اگهي دعوت به همکاري، داشتن تعهد خدمتي به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، تسلط به نگارش گزارشهاي علمي و مقاله (شرط احراز: داشتن دو مقاله سطح يک يا دو به عنوان نويسنده اول يا مسئول در طول دو سال گذشته) از جمله شرايط اختصاصي است.

مدارک لازم که در اطلاعيه دانشگاه آمده است بايد به صورت CD/DVD در يک نسخه تهيه و ارسال شود. متقاضيان از پست فيزيکي مدارک خودداري کنند.

قرارداد همکاري بصورت سالانه و فعاليت اعضاي هيئت علمي پژوهشي به صورت تمام وقت خواهد بود.

چنانچه در هر يک از مراحل پذيرش يا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضي محرز شود، مراحل طي شده کان لم يکن تلقي و يا پذيرش فرد لغو مي شود.هر عضو هيئت علمي پژوهشي پديرفته شده در پايان سال براساس يک برنامه سالانه که در ابتداي همان سال مورد توافق با معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه قرار گرفته مورد ارزيابي سالانه قرار مي‏گيرد. شرط تمديد قرارداد موفقيت در رسيدن به اهداف توافق شده مي‎باشد. هيچگونه مدرکي پس از اتمام تاريخ اعلام شده دريافت نخواهد شد.

معاون آموزشي دانشگاه تهران:

حذف عنوان «مجازي» از مدرک فارغ‌التحصيلان آموزش الکترونيکي

معاون آموزشي دانشگاه تهران با تاکيد بر اينکه هيچ تفاوتي بين مدرک تحصيلي آموزش الکترونيکي با ساير آموزش‌ها وجود ندارد، گفت: در حال رايزني با مسوولان وزارت علوم هستيم که عنوان مجازي در مدرک تحصيلي فارغ‌التحصيلان آموزش الکترونيکي دانشگاه تهران حذف شود.به گزارش ايسنا، دکتر حسين حسيني در دوازدهمين همايش يادگيري الکترونيک که امروز در سالن الغدير دانشکده مديريت دانشگاه تهران برگزار شد، با تاکيد بر اينکه دانشگاه تهران يکي از اولين دانشگاه‌هايي بود که به حوزه آموزش الکترونيک ورود پيدا کرد، اظهار کرد: مرکز آموزش الکترونيکي اين دانشگاه در سال 1383 تاسيس شد و از همان زمان مجوز جذب دانشجو در دوره مجازي براي همه رشته‌ها و مقاطع تحصيلي دانشگاه اخذ شد.

وي در ادامه با تاکيد بر اينکه دانشگاه تهران در بيش از 70 رشته آموزشي، در دوره مجازي دانشجو جذب مي‌کند، خاطرنشان کرد: تاکنون بيش از 12 هزار دانشجو در رشته‌هاي مختلف تحصيلي در دوره مجازي از دانشگاه تهران فارغ‌التحصيل شدند و در حال حاضر نيز حدود 2000 دانشجو در اين دوره‌ها مشغول تحصيل هستند.

معاون آموزشي دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: اعتقاد داريم آموزش الکترونيکي که اگر زيرساخت‌هاي لازم را داشته باشد، مي‌تواند به آموزش‌هاي ديگر نيز کمک کند و بايد سطح کيفي اين آموزش‌ها به گونه‌اي باشد که تفاوتي با آموزش‌هاي روتين نداشته باشد.دکتر حسيني ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه تهران فقط در مقطع کارشناسي ارشد براي دوره‌هاي مجازي دانشجو جذب مي‌کند که البته در بحث پذيرش دانشجوي بين‌المللي نظير رشته ايران‌شناسي در دوره کارشناسي و کارشناسي ارشد نيز به شيوه مجازي دانشجو جذب مي‌کنيم.

رقابت 161 تيم در مسابقات رباتيک دانشگاه اميرکبير

رئيس کميته ملي رباتيک جمهوري اسلامي ايران از ارائه پيشنهادي به فدراسيون جهاني رباتيک مبني بر برگزاري مسابقات جهاني رباتيک فدراسيون فيرا در سال 2020 در ايران خبر داد.

به گزارش ايسنا، سروش صادق‌نژاد در مراسم افتتاح هفتمين دوره مسابقات رباتيک و هوش مصنوعي دانشگاه صنعتي اميرکبير با اشاره به جزئيات برگزاري اين رقابت‌ها، گفت: در سال جديد تغييراتي در کميته ملي رباتيک انجام شد که اين تغييرات منجر به تقويت علم رباتيک در کشورهاي حاضر در اين رقابت‌ها خواهد شد.

وي با تاکيد بر اينکه در ايران تلاش شده است که با تعاملات بين‌المللي نقش بسزايي در ارتقاي نظام نوآوري داشته باشيم، اضافه کرديم: بر اين اساس، ليگ‌هاي تعريف شده در بخش دانشجويي به گونه‌اي بوده است تا ربات‌هاي طراحي شده به سمت کاربردي شدن حرکت کنند.

صادق‌نژاد اضافه کرد: بر اين اساس در سال جاري، ليگ چالش ربات‌هاي چرخ‌دار را برگزار کرديم.

به گفته وي، 161 تيم که شامل 1250 شرکت‌کننده مي‌شود، در اين مسابقات شرکت کرده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي